Gra Crossroads Inn aniversary edition spółki Klabater trafi 22 października do sprzedaży
Obrazek użytkownika Karolina Piotrowska
15 wrz 2020, 06:50

Klabater robi ukłon w stronę graczy i wyda specjalną jubileuszową wersję Crossroads Inn

Klabater zapowiedział wydanie specjalnej edycji Crossroads Inn w rocznicę premiery pierwszej wersji gry. To największy hit warszawskiego studia, którego szacunkowa sprzedaż, bazując na liczbie ocen, oscyluje wokół 100 tys. sztuk - plus dodatki. Tytuł zebrał wokół siebie rzeszę fanów i osiągnął sukces pomimo wielu bugów i błędów. To właśnie wyeliminowanie tych błędów jest głównym powodem wydania nowej wersji gry w rocznicę jej premiery.

Edycja specjalna Crosssroads Inn

Pierwsza wersja gry trafiła do graczy w ubiegłym roku w październiku. Dotychczas gracze mieli wiele problemów ze stabilnością gry, jak również wiele opcji w grze nie działało poprawnie. Pomimo wydawania dodatkowych aktualizacji do gry, nie wszystkie problemy udało się zlikwidować.

Z powodu wielu problemów i niedociągnięć w grze, jak również przez krytykę graczy oraz inwestorów, Klabater zdecydował się na wydanie specjalnej edycji jubileuszowej Crossroads Inn.

Notowania Klabatera

NKlabater kurs akcji

Źródło: AmiBroker

Najważniejsze problemy, które zostaną naprawione w nadchodzącym jubileuszowym wydaniu Crossroads Inn Anniversary Edition to funkcjonowanie sztucznej inteligencji w grze. To oznacza, że w czasie rozgrywki nie będą się już blokować jednostki na schodach, a niechciane postaci dostawać do pomieszczeń. Zostanie także rozwiązane wiele problemów z wydajnością i samouczkiem. Gra jest szczególnie trudna dla początkujących graczy, więc firma pracuje nad samouczkiem ze zdjęciami i filmikami wideo, które umożliwią w prosty sposób wprowadzić nowych graczy do meandrów rozgrywki.

Zobacz także: Klabater przełamał maksima z IPO. Spółka przygotowuje drugą własną grę, którą wyda jeszcze w tym roku

Ponadto Klabater zdecydował się na wydanie gry z nowym silnikiem i zaprosił do współpracy Grzegorza Śliazińskiego, który był producentem silnika do gry Esenthel Engine .

Osoby, które zakupiły grę w ubiegłym roku otrzymają darmową aktualizacje do edycji specjalnej.

Crossroads Inn od Kraken Unsleashed Studio

Crossroads Inn został realizowany przez Kraken Unsleashed Studio, a jego wydawcą był sam Klabater.

Kraken Unsleashed to zespól deweloperski, zajmujący się produkcją gier Klabatera. Studio to powstało w ubiegłym roku, a pierwsza grą wyprodukowaną przez nich był właśnie Crossroads Inn.

Crossroads Inn to symulator średniowiecznej tawerny, której akcja toczy się w baśniowej krainie Delcrys. Sam gracz ma możliwość wcielenia się we właściciela owej tawerny fantasy. Na początku rozplanowuje i buduje całą tawernę, czyli miejsce dla gości, kuchnię oraz spiżarnie na przechowywanie produktów potrzebnych do przygotowania posiłków, a także stajnię dla koni. Celem gry jest przejęcie władzy w królestwie i przejście drogi od karczmarza do Króla.

Klabater to polska spółka, która powstała w roku 2017. Została wyodrębniona z części działu spółki CDP, czyli jednego z polskich dystrybutorów gier wideo. Jej założycielami i pomysłodawcami są byli wieloletni menadżerowie i członkowie zarządu CDP. Wraz z szybkim rozwojem, założyciele Robert Wesołowski i Michał Gembicki, podjęli decyzję o przekształcenie jej z marki Klabater na spółkę Klabater S.A.

Zobacz także: Debiut producenta i wydawcy gier Klabater: Analiza IPO. Co warto wiedzieć o spółce?

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.