Movie Games zdradza dalsze plany dotyczące gry Lust from Beyond
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
15 mar 2021, 15:27

Movie Games podsumowuje premierę gry Lust from Beyond i zdradza dalsze plany dotyczące najnowszego tytułu

Prawie 30 tys. sprzedanych egzemplarzy Lust from Beyond w 72 godziny od premiery. Movie Games zamierza wydać ocenzurowaną wersję gry, aby dotrzeć do jeszcze większej grupy odbiorców.

11 marca na platformie Steam zadebiutował pierwszy, tegoroczny tytuł od Movie Games. Mowa o grze Lust from Beyond, horrorze, który jest kontynuacją wydanego w 2018 roku Lust for Darkness. Nowy tytuł warszawskiej spółki w dniu premiery trafił do pierwszej 10 Global Top Sellers platformy Steam. W 72 godziny od debiutu sprzedano blisko 30 tys. egzemplarzy, a do spłaty kosztów produkcji brakuje jedynie kilku tysięcy sztuk. Aktualnie tytuł można zakupić w promocyjnej cenie na Steamie.

„To dopiero początek naszego popremierowego wsparcia gry. Cieszy nas również tempo spłacania się tytułu, dzięki optymalnemu budżetowi i wysokiej sprzedaży do kompletnej spłaty brakuje zaledwie kilku tysięcy sztuk, a więc na dniach zostanie osiągnięty ten poziom” – komentuje Mateusz Wcześniak, prezes Movie Games.

Lust from Beyond jest grą dla dorosłych, ze względu na motywy erotyczne oraz okultystyczne. Na Steamie jest ograniczona promocja tytułu, dlatego Movie Games zamierza wydać wersję ocenzurowaną, aby trafić do większej grupy odbiorców. Spółka docelowo liczy na osiągnięcie podobnych przychodów co ubiegłoroczny Drug Dealer Simulator. Symulator dilera narkotyków w blisko rok od premiery otrzymał już ponad 8 tys. recenzji, z czego 86% jest na korzyść polskiego tytułu.

Zobacz także: Movie Games umacnia swoją pozycję na rynku horrorów. Premiera gry Lust from Beyond już dziś

Lust from Beyond na miarę Drug Dealer Simulator?

Drug Dealer Simulator został wydany w kwietniu 2020 roku i jak wiadomo był to największy sukces warszawskiej spółki. Zaledwie miesiąc po premierze tytuł osiągnął 1 mln USD zysku. Teraz premiera Lust from Beyond może przynieść spółce kolejny sukces na miarę Drug Dealera. Prezes Wcześniak ma właśnie nadzieję osiągnięcie podobnego efektu.

„Planujemy również niebawem wydać ocenzurowaną wersję gry, aby zmniejszyć ograniczenia wiekowe i jeszcze bardziej zwiększyć zasięgi. Wydanie drugiej wersji gry może spowodować osiągnięcie podobnego efektu i sprawić, iż premiera LFB zrówna się przychodowo z tą DDS z zeszłego roku” – mówi Mateusz Wcześniak.
 


Lust from Beyond, pomimo ograniczeń wiekowych, świetnie sprzedaje się na platformie Steam. Aktualny peak graczy wynosi 1,3 tys. użytkowników. Gra otrzymała już blisko 700 opinii, a aż 84% z nich jest pozytywna. Ze względu na ograniczone możliwości promocyjne, Movie Games zamierza opracować wcześniej wspomnianą wersję ocenzurowaną.
 

steam


W komunikacie spółki znalazła się również informacja o łącznej sprzedaży egzemplarzy wszystkich tytułów z portfolio Movie Games. Ta liczba przekroczyła właśnie 1 mln sztuk. Przypomnijmy, że wśród wydanych już tytułów oprócz Drug Dealer Simulator, mamy jeszcze m.in. The Beast Inside czy Lust for Darkness.

Już 25 marca będzie można zobaczyć kolejne tytuły od Movie Games podczas Future Games Show organizowanego przez wydawnictwo Future. Ponadto, spółka przygotowuje się do przejścia na główny rynek GPW.

Akcje Movie Games pozostają w konsolidacji

Kurs akcji Movie Games po premierze gry Lust from Beyond pozostaje w konsolidacji. Od początku roku notowania spółki zyskały na wartości około 8,5%.
 

Kurs akcji Movie Games

Movie Games (1)

Zobacz także: Movie Games umacnia swoją pozycję na rynku horrorów. Premiera gry Lust from Beyond już dziś

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.