Forever Entertainment poszerza współpracę z japońskim gigantem Nintendo
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
24 cze 2021, 09:12

Forever Entertainment poszerza współpracę z japońskim gigantem Nintendo

22 czerwca spółka Forever Entertainment poinformowała o podpisaniu umowy z Nintendo. W jej ramach otrzyma wsparcie finansowe od japońskiej firmy na realizację umowy wydawniczej.

Gdyńska spółka we wtorkowym raporcie bieżącym nie podała jednak istotnych szczegółach o jakiej wysokości wsparcia finansowego może liczyć od Nintendo. Wiemy, że wsparcie zostanie zapewnione w ramach umowy wydawniczej opiewającej na kilka gier. Ich tytuły oraz daty premier zostaną podane w późniejszym czasie. Na razie Forever Entertainment nie zdradza szczegółów współpracy, ale potwierdza, że wpłynie ona na dalszy rozwój firmy.

„Zawarcie umowy, o której FE poinformowała we wtorek w raporcie bieżącym, to bardzo ważny moment w historii spółki. Jest ona bowiem potwierdzeniem naszej dobrej współpracy z Nintendo. Tytuły z portfolio FE jak Panzer Dragoon: Remake, czy THE HOUSE OF THE DEAD: Remake, miały jako jedne z nielicznych gier z Polski możliwość prezentacji na najważniejszych wydarzeniach promocyjnych organizowanych przez Nintendo. Zakładamy, że w długim terminie współpraca ta powinna przełożyć się na utrzymanie dalszego dynamicznego rozwoju FE” – komentuje Zbigniew Dębicki, prezes Forever Entertainment.

W reakcji na tę informację kurs spółki Forever Entertainment wzrósł już kilka procent.
 

Notowania Forever Entertainment

Forever Entertainment

Zobacz także: Chernobyl Liquidators Simulator, Ultimate Fishing Simulator 2, Punk Wars - podsumowanie letniej edycji Festiwalu Steam Next

Premiera kolejnego remake’u jeszcze w tym roku

Podpisana umowa z Nintendo zapewni gdyńskiej spółce wsparcie finansowe na realizację gier na konsolę Nintendo Switch. Szczegóły zostaną opublikowane w późniejszym czasie, tak jak konkretne tytuły oraz daty premier. Jak zapewnia nas Forever Entertainment współpraca z japońskim gigantem układa się bardzo dobrze.

Przypomnijmy, że na początku marca br. Forever Entertainment zawarł umowę z inną japońską spółką, Square Enix. Obejmuje ona produkcję oraz wydanie kilku remake’ów opartych o jedną markę. Nazwa gry zostanie zaprezentowana wraz z rozpoczęciem kampanii promocyjnej.

Spółka, która w 2019 roku poszerzyła swoją działalność o produkcję remake’ów, aktualnie pracuje już nad kilkoma tytułami z tego segmentu. „Zgodnie z planem premier, w 2021 roku rozpocznie się sprzedaż THE HOUSE OF THE DEAD: Remake. W przypadku pozostałych tytułów remaków, również należy jeszcze poczekać z określeniem terminów i platform, na których będą wydane” – zapewnia spółka.
 


Pełen plan premier można znaleźć TUTAJ. Forever Entertainment wziął również udział w ostatnim Festiwalu Steam Next, na którym zaprezentowano tytuł Hollow 2. Gra jest już na zaawansowanym etapie, a jej premiera powinna zostać niebawem podana. Pierwsza część wydana w 2018 roku rozeszła się w ponad 300 tys. sztuk na konsoli Nintendo Switch. Za produkcją odpowiedzialna jest spółka zależna, MegaPixel Studio.

„Udostępnienie demo gry Hollow 2 na Steam Next Fest 2021, miało dwa cele. Po pierwsze chcieliśmy przekazać graczom informację, że gra jest na zaawansowanym etapie produkcji i jej wydanie nastąpi w niezbyt odległym terminie. Po drugie, oczekiwaliśmy uwag od graczy demo i tych otrzymujemy sporo. Założeniem produkcji gry Hollow 2 była jej realizacja z uwzględnieniem wszelkich uwag graczy, aby nie popełnić błędów, które zostały popełnione w produkcji pierwszej części Hollow” – komentuje spółka.

MegaPixel Studio jako spółka zależna Forever Entertainment przygotowuje się do debiutu na rynku NewConnect. Firma już uzyskała dostęp do systemu ESPI, otrzymała uchwałę Zarządu GPW, a teraz oczekuje na wyznaczenie terminu debiutu.

Zobacz także: Podsumowanie targów E3. Techland, Movie Games, The Farm 51 i wiele innych polskich spółek wzięło udział w największej konferencji gamingowej

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.