Pierwsza gra Sylen Studio zadebiutuje w listopadzie. Spółka pracuje nad uniwersum Komornika i planuje debiut na NewConnect

Cavatina Holding

Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
21 paź 2021, 15:50

Pierwsza gra Sylen Studio zadebiutuje w listopadzie. Spółka pracuje nad uniwersum Komornika i planuje debiut na NewConnect

9 listopada – tego dnia odbędzie się premiera pierwszej gry Sylen Studio, czyli Komornik: Nieskruszony. Produkcja zapoczątkuje uniwersum tworzone na podstawie książek Michała Gołkowskiego.

Sylen Studio to młode studio, które swoją historię z rynkiem gier rozpoczyna od stworzenia uniwersum opartego na książkach autorstwa Michała Gołkowskiego. Pierwszą grą z serii będzie Komornik: Nieskruszony, którego premiera odbędzie się jeszcze w pierwszej połowie listopada. Na początek gra zadebiutuje w wersji pecetowej, natomiast ewentualne wydanie na inne platformy będzie rozważane w późniejszym terminie. Spółka uruchomiła również przedsprzedaż tytułu. 

Pierwszy tytuł z uniwersum będzie produkcją na pograniczu gry paragrafowej (inaczej książkowej, gdzie zadaniem gracza jest czytanie opisów oraz podejmowanie wyborów) oraz visual noveli. Komornik: Nieskruszony powstał oczywiście we współpracy z pisarzem Michałem Gołkowskim, a jeszcze przed premierą spółka udostępniła demo tytułu na platformie Steam. Jak zapewnia nas prezes, Marcin Janiszewski zostało ono pozytywnie przyjęte przez graczy, a aktualnie zespół pracuje nad ostatnimi poprawkami.

„Demo zadebiutowało na platformie Steam parę dni przed Steam Next Fest - October 2021. Gra została przyjęta bardzo ciepło. Gracze chwalili sobie fabułę jak i oprawę audio-wizualną. Kilka literówek które wyłapali gracze poprawiliśmy od razu. Cały czas pracujemy nad podniesieniem jakość tak, aby gra w dniu premiery była jak najlepsza” – komentuje Marcin Janiszewski, prezes Sylen Studio.
 

Zobacz także: Sylen Studio zaprezentuje uniwersum Komornika na targach PGA

Sylen Studio stawia na uniwersum Komornika

Krakowskie studio od razu postawiło na stworzenie całego uniwersum opartego o książki Michała Gołkowskiego. Pisarz ma już w swoim portfolio kilka serii książek, a Komornik jest trylogią nawiązującą do wizji przyszłości oraz biblijnej apokalipsy. Sylen Studio zawarło umowę w lipcu 2020 roku, która zakłada stworzenie serii gier oraz umożliwia pisarzowi na ingerowanie przy produkcji tytułów.

„Michał Gołkowski jest autorem scenariusza Komornik: Nieskruszony. Biorąc pod uwagę rozmiar gry możemy śmiało powiedzieć, że jest to kolejna książka umieszczona w uniwersum Komornika. Jednak w tym przypadku gracz ma wpływ na to jak potoczy się historia. Akcja gry umieszczona jest kilka lat przed wydarzeniami o których możemy przeczytać w trylogii. Znawcy prozy Michała Gołkowskiego na pewno znajdą nawiązania do oryginalnych książek jednakże gra prezentuje zupełnie nową historię” – podkreśla Marcin Janiszewski.

Pierwsza gra z serii przedstawi historię Komornika Aniketosa Pierwszego, a gracz będzie miał okazję zapoznać się z historią opisaną przez Michała Gołkowskiego. Twórcy zdecydowali się na połączenie gry paragrafowej, która w większej części składa się z opisów, a zadaniem gracza jest podejmowanie decyzji oraz visual noveli. Na polskim rynku już Draw Distance stworzył visual novele, a dokładniej mowa chociażby o Vampire The Masquerade: Coteries of New York.

Komornik: Nieskruszony zadebiutuje w wersji na PC już w pierwszej połowie listopada. Jeżeli chodzi o pozostałe platformy to decyzja zostanie podjęta w późniejszym czasie. Sylen Studio, jeszcze przed rozpoczęciem październikowego Festiwalu Steam Next, udostępniło demo swojego tytułu. Jak zapewnia nas prezes spółki, zostało ono pozytywnie przyjęte przez graczy, a zebrany feedback przyczynił się do wprowadzenia kilku poprawek do produkcji.

W Sylen Studio trwają już prace nad kolejnymi tytułami z serii. „Na ten moment planujemy skupić się na rozwijaniu świata Komornika. Nasza kolejna gra będzie rozwijała to uniwersum. Co do kolejnych tytułów to jest to dalsza przyszłość i na ten moment nie jesteśmy gotowi aby o tym rozmawiać” – podsumowuje prezes.

Kolejny tytuł z uniwersum będzie już grą RPG, a na rozwój produkcji Sylen Studio przeprowadziło w ubiegłym roku prywatną emisję akcji. W październiku 2020 roku spółka pozyskała 1,75 mln zł, a w pierwszym kwartale 2022 roku planuje debiut na rynku NewConnect.

Zobacz także: House Flipper znów na fali popularności po premierze nowego DLC

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.