Udana premiera gry Model Builder od Moonlit nie wystarcza do tego aby kurs akcji rósł
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
11 lut 2022, 08:15

Udana premiera gry Model Builder od Moonlit nie wystarcza do tego aby kurs akcji rósł

We wtorek 8 lutego odbyła się premiera gry Model Builder od Moonlit, której peak na platformie Steam przebił już takie tytuły jak Motorcycle Mechanic Simulator 2021 czy House Builder z grupy PlayWay.

Produkcja Model Builder to autorska gra studia Moonlit oraz Jakuba Wójcika. Jej premiera odbyła się w dość trudnym oknie premierowym, ze względu na opóźnienia, które pojawiły się w branży gier. Mimo że luty to najkrótszy miesiąc w roku, to już na rynku zadebiutowała największa polska produkcja z segmentu AAA, czyli Dying Light 2 od Techlandu. W kalendarzu premier na ten miesiąc mamy jeszcze takie tytuły jak Elden Ring czy Horizon Forbidden West.

Pomijając trudne okno premierowe, Model Builder w pierwszych godzinach od premiery nie przyciągnął zbyt wielu graczy, choć od początku zbiera w większości pozytywne opinie. Aktualnie najwyższy peak graczy na Steamie to 880 osób i tym samym produkcja Moonlita przebija takie symulatory z grupy PlayWay jak Motorcycle Mechanic Simulator 2021 czy House Builder. Liczba pozytywnych komentarzy jest już bliska 82%.
 

Model Builder SteamDB

Źródło: SteamDB

Zobacz także: Dying Light 2 jedną z najchętniej ogrywanych produkcji na Steamie. Tytuł od Techlandu zbiera coraz lepsze recenzje

Autorska produkcja spółki Moonlit i Jakuba Wójcika

Model Builder to nic innego jak symulator składania i malowania modeli. Za produkcję odpowiada studio Moonlit Games, jednak tytuł powstał przy współpracy z Jakubem Wójcikiem. Natomiast pomysłodawcą gry jest tata Wójcika, co wielokrotnie podkreślał chociażby na swoim Twitterze. Gra została wydana 8 lutego na platformie Steam, czyli tak jak wspominaliśmy w trudnym oknie premierowym dla mniejszych produkcji. Choć budżet Model Buildera do najmniejszych należał, gdyż według szacunków może on sięgać nawet 3 mln zł. Za wydanie tytułu jest odpowiedzialne Green Man Gaming.

Polski symulator w pierwszych godzinach po premierze cieszył się umiarkowanym zainteresowaniem. Pamiętajmy, że większość graczy spędza teraz czas w Villedor (Dying Light 2), a też spora część weszła do świata gry Lost Ark, która już jutro zostanie udostępniona w modelu free-to-play. Mimo to Model Builder w szczytowym momencie przyciągnął na razie 880 użytkowników platformy Steam. Jest to wynik większy w porównaniu do takich symulatorów jak MMS21 od Play2Chill czy House Builder od FreeMind z grupy PlayWay.
 


Jeszcze w dniu premiery Moonlit opublikował nowy trailer gry, w którym zaprezentował m.in. szczegóły trybu fabularnego. Jednak co ważniejsze, spółka przedstawiła plany dotyczące dalszego wsparcia tytułu po premierze. W planach są DLC, zarówno płatne jak i bezpłatne. Jedna ciekawostka – w grze mają znaleźć się modele z Frostpunka od 11 bit studios.

„Już teraz nasza roadmapa zawiera co najmniej trzy dodatki, które pojawią się w następnych miesiącach. Nie chcemy przedwcześnie zdradzać szczegółów, ale wierzymy, iż będą one świetnym rozwinięciem listy modeli obecnych na premierę Model Buildera. Z jednej strony fani będą mieli dodatkowe projekty do złożenia, natomiast niezdecydowani gracze mogą zostać przekonani do naszej gry niezwykle oryginalnymi, wyróżniającymi się pomysłami i rozpoznawalnymi markami. Już teraz w grze znajdują się wszystkie najpopularniejsze gatunki figurek, w tym pojazdy, militaria, fantasy oraz sci-fi a z czasem ilość opcji będzie tylko wzrastać” – zapowiedział prezes Moonlit, Michał Gardeła.

W ciągu ostatnich 10 dni kurs akcji Moonlit wzrósł o ponad 20%, choć już podczas wczorajszej sesji tracił kilka procent. Aktualna kapitalizacja spółki przekracza 20 mln zł.
 

Notowania Moonlit

Moonlit Akcje

Zobacz także: Szaleństwo na akcjach Noobz from Poland. Rafał Zaorski kupił ponad 7% spółki

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.