Premiera House Flipper 2 w 2023 roku, a tytuły grupy PlayWay podbijają Festiwal Steam Next
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
23 lut 2022, 11:28

Premiera House Flipper 2 w 2023 roku, a tytuły grupy PlayWay podbijają Festiwal Steam Next

House Flipper, obok Car Mechanic Simulator, to flagowa produkcja z grupy PlayWay. Blisko 4 lata od premiery pierwszej części, zapowiedziano produkcję House Flipper 2.

Za hit odpowiedzialne jest studio Frozen District, które zaprezentowało House Flippera w wersji pecetowej w maju 2018 roku. W ciągu 4 lat pojawiło się kilka bezpłatnych jak i płatnych dodatków do gry, jak i wersje konsolowe. Pomimo upływu lat, jest to jeden z najlepiej sprzedających się tytułów w grupie PlayWay, obok Car Mechanic Simulator. O planach na drugą część House Flippera wspominano już wcześniej, jednak bez konkretów. Wczoraj natomiast otrzymaliśmy pierwszy teaser nowej gry z zapowiedzią premiery na 2023 rok.
 


Ponadto od poniedziałku 21 lutego do 28 lutego trwa Festiwal Steam Next, podczas którego prezentowane są wersje demonstracyjne gier. Oczywiście udział biorą też spółki z grupy PlayWay, a kilkanaście z nich już zostało wyróżnionych, o czym pisze Krzysztof Kostowski na swoim Twitterze.
 

Zobacz także: Elon Musk znowu gra w Cyberpunka 2077 i chwali produkcję. Akcje CD PROJEKT zaczynają sesję na plusie

House Flipper 2 oficjalnie zapowiedziany

Premiera House Flippera odbyła się w maju 2018 roku. Za produkcję gry odpowiedzialne jest studio Frozen District, które do dnia dzisiejszego rozwija swój flagowy projekt. W tym czasie wydano kilka DLC, a nawet dwa miesiące temu udało się przebić dotychczas najwyższy peak graczy na Steamie i tym samym przekroczył on 12 tys. użytkowników platformy. Przed nami jeszcze premiera kolejnego dodatku House Flipper Pets, który powinien zadebiutować jeszcze w I półroczu 2022 roku. Samo DLC znajduje się bardzo wysoko na Global Top Wishlist Steam, bo na 60 miejscu i wyprzedza takie tytuły jak Builder Simulator oraz Contraband Police.
 

house flipper

Źródło: SteamDB
 

O planach na drugą część już wspominano wcześniej m.in. w wideo z aktualnościami z grupy PlayWay. Wtedy nie podano konkretów, choć i po publikacji wczorajszego teasera wciąż wiemy niewiele. Planowana data premiery to 2023 rok i możemy spodziewać się na pewno odświeżonej wersji tytułu z 2018 roku. Jednak już Car Mechanic Simulator 21 pokazał, że PlayWay stawia na kontynuację swoich flagowych produkcji i wychodzi mu to naprawdę dobrze. CMS21 poradził sobie zdecydowanie lepiej od swojego poprzednika z 2018 roku, osiągając najwyższy peak graczy w grupie PlayWay na poziomie 22,5 tys. graczy. W planach jest również kontynuacja gry Thief Simulator.

Zobacz także: Rafał Zaorski, Jacek Bartosiak, NFT i Metaverse - prezes Jarosław Kotowski tłumaczy jakie plany ma Noobz from Poland

Grupa PlayWay na Festiwalu Steam Next

W poniedziałek rozpoczęła się pierwsza, tegoroczna edycja Festiwalu Steam Next. Podczas eventu trwającego do 28 lutego deweloperzy prezentują wersje demonstracyjne swoich tytułów. Oczywiście dema gier można pobierać bezpłatnie, a wśród tych z grupy PlayWay w tym roku znalazły się m.in. Autopsy Simulator, Thief Simulator 2, I am Your President czy Police Shootout. Dzięki udziałowi w festiwalu, polskie produkcje najczęściej zyskują nowe zapisy na wishlistach przed premierą.
 

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.