Premiery polskich gier, w tym tygodniu do graczy trafią produkcje od 11 bit studios oraz Ice Code Games
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
02 sie 2022, 08:00

Premiery polskich gier, w tym tygodniu do graczy trafią produkcje od 11 bit studios oraz Ice Code Games

Polskie spółki zaczynają się rozkręcać jeśli chodzi o kalendarz premier. W tym tygodniu debiutuje South of the Circle z portfolio wydawniczego 11 bit studios oraz Hard West 2 od Ice Code Games.

W tym tygodniu na polskim rynku gier pojawią się dwie produkcje i to nie będą wcale symulatory. Co ciekawe, zarówno 11 bit studios jak i Ice Code Games nie zaliczyły pełnoprawnej premiery od 2019 roku, więc tym bardziej będzie to dla nich ważny moment. Pierwszy debiutuje tytuł z portfolio wydawniczego 11 bitów, a dokładniej 3 sierpnia pojawi się South of the Circle. Będzie to premiera multiplatformowa. Natomiast dzień później zaplanowana jest premiera drugiej części Hard West od studia Ice Code Games. Jeśli ktoś nie kojarzy tej spółki, to firma zadebiutowała w tym roku na rynku NewConnect po połączeniu z Avatrix.

Niestety obecne nastroje wśród inwestorów nie sprzyjają kolejnym premierom. A raczej mało kto w nie wierzy, w szczególności po ubiegłotygodniowych debiutach gier Fire Commander oraz Yacht Mechanic Simulator. Wystarczy spojrzeć na dane z platformy SteamDB, aby przekonać się, że gry nie przyciągnęły zbyt wielu odbiorców, jednak zdecydowanie gorzej jest z recenzjami. Rynek ratuje Cooking Simulator VR wydany na Oculus Store. Co więcej, Krzysztof Kostowski zapowiedział, że 4 sierpnia zadebiutuje Car Mechanic Simulator na Oculus Store.
 

Zobacz także: Producenci gier z Polski wracają do premier. W tym tygodniu zadebiutują produkcje od trzech studiów m.in. Big Cheese Studio i Movie Games

South of the Circle od 11 bit studios

Ostatnia, pełnoprawna (nie liczymy tutaj dodatków do Frostpunka) premiera od 11 bit studios miała miejsce prawie 3 lata temu, we wrześniu 2019 roku. Mowa o grze Children of Morta, również z portfolio wydawniczego warszawskiego studia. Niektórzy mogą z podekscytowaniem oczekiwać teraz premiery zaplanowanej na 3 sierpnia. Na rynku gier zadebiutuje produkcja State of Play, South of the Circle. Będzie to premiera multiplatformowa, czyli tytuł debiutuje jednocześnie na wszystkich dostępnych platformach.

„South of the Circle to emocjonalne, narracyjne doświadczenie z wielowarstwową, filmową historią. Manewrująca między teraźniejszością i przeszłością fabuła traktuje o pogoni za karierą i prawdziwą miłością oraz stawia pytania o konsekwencje życiowych wyborów. Gracz wciela się w Petera, wykładowcę akademickiego, który rozbija się samolotem na Antarktyce w okresie zimnej wojny. Poszukując ratunku, bohater rozpamiętuje swoją przeszłość, gdy presja władzy i własne aspiracje doprowadziły go do kryzysu, z którego stara się teraz wydostać. Romans między Peterem i poznaną na uniwersytecie Clarą pozwala mu zrozumieć wagę złożonych po drodze obietnic” – czytamy w opisie na Steamie.

Już po opisie gry możemy spodziewać się, że będzie to tytuł wpisujący się w ideę „meaningful entertainment”, którą kieruje się warszawskie studio. Należy pamiętać, że w portfolio wydawniczym 11 bitów jest aż 5 projektów. Drugi, którego karty zostały odsłonięte to The Invincible realizowane przez Starward Industries.

Mimo to, polska branża gier przeżywa obecnie kiepski czas na rynku kapitałowym. Kurs akcji 11 bit studios spadł od początku roku o -12%.
 

Notowania 11 bit studios

11 bit studios

Hard West 2 od Ice Code Games

Ice Code Games od niedawna jest spółką notowaną na rynku NewConnect. Do debiutu doszło poprzez połączenie z firmą Avatrix. Tak naprawdę Ice Code Games zapowiedział Hard West 2 w tym roku, a już 4 sierpnia odbywa się premiera. Obyło się bez przesunięć, opóźnień i niedotrzymanych obietnic. Hard West 2 jest poniekąd kontynuacją pierwszej części, która zadebiutowała w 2015 roku. Wtedy producentem było CreativeForge Games, a wydawcą Good Shepherd Entertainment. Wydawca w przypadku drugiej części pozostał ten sam.

„Hard West 2 jest grą znacznie bardziej rozbudowaną, dynamiczną i zapewniającą dłuższą rozgrywkę. Mechanika gry i asety graficzne zostały zaprojektowane tak, by trafić w gusta współczesnych graczy; unikatowy system Bravado zapewnia wrażenia zbliżone do obcowania z grą akcji. Współtworzona przez Matta Forbeck’a fabuła i wyraziście naszkicowani bohaterowie zapewnią imersję na zupełnie nowym poziomie. Hard West 2 dostarcza wszystko to, co było wspaniałe w pierwszej części i rozbudowuje grę o nowe elementy, by przenieść ją w druga dekadę XXI wieku” – komentuje prezes Ice Code Games, Paweł Wilk.

Podobnie jak w przypadku 11 bit studios, ostatnia premiera od Ice Code Games miała miejsce w 2019 roku. Mowa o grze Re-Legion. Jeżeli chodzi zaś o Hard West 2, to spółka jest od początku przekonana o jakości swojego produktu, a jeszcze ostatnio udostępniła wersję demo gry. Hard West 2 na razie debiutuje w wersji pecetowej, konsole będą rozważane po premierze. Spółka nie zdradza prognoz dotyczących sprzedaży Hard West 2.
 

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.