Gamescom 2022. Podsumowanie prezentacji polskich produkcji na targach gamingowych
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
29 sie 2022, 08:00

Gamescom 2022. Podsumowanie prezentacji polskich produkcji na targach gamingowych

The Lords of the Fallen od CI Games, Layers of Fears od Bloobera, Moonshine od Klabatera czy Phantom Hellcat od All in! Games. Podsumowujemy targi Gamescom 2022.

Właśnie dobiegły końca targi Gamescom, które pierwszy raz od pandemii odbyły się w formule stacjonarnej. Klasycznie gracze oraz inwestorzy mogli liczyć na polskie prezentacje gier podczas tegorocznego eventu. Do największych można zaliczyć publikację pierwszego trailera gry The Lords of the Fallen. To największy projekt od spółki CI Games, którego premiery możemy spodziewać się już w 2023 roku.

Wśród innych, polskich tytułów prezentowanych na Gamescomie można wymienić Layers of Fears od Bloobera, Phantom Hellcat od All in! Games, Fear Effect Reinvented od Forever Entertainment czy Moonshine od Klabatera. Wyróżnienie otrzymała gra The Last Case of Benedict Fox od firmy Plot Twist, która została okrzyknięta najbardziej wyczekiwaną grą na konsole Xbox. Na targach polskie spółki prezentowały się również w strefie biznesowej, m.in. Draw Distance z grą Serial Cleaners, której premiera już we wrześniu. Oto podsumowanie tegorocznych targów Gamescom.

CI Games: The Lords of the Fallen

Podczas Opening Night Live we wtorek 23 sierpnia otrzymaliśmy największą zapowiedź od CI Games. Zaprezentowano pierwszy trailer gry The Lords of the Fallen i tym samym oficjalnie rozpoczęto kampanię marketingową tytułu. Co prawda nie podano dokładnej daty premiery gry, jednak z zapowiedzi spółki możemy spodziewać się jej w 2023 roku. Jeszcze w tym roku zostanie zaprezentowana rozgrywka gry. W dniu debiutu produkcja trafi zarówno na pecety jak i konsole obecnej generacji.

Ponadto, CI Games przygotowuje się do debiutu na londyńskiej giełdzie. W tym celu przekształci się w spółkę europejską, choć i w tym przypadku nie znamy dokładnej daty kiedy ten proces dobiegnie końca.

Bloober Team: Layers of Fears

Krakowska spółka pracuje nad kolejnymi „warstwami strachu”. O tym, że Bloober zamierza kontynuować produkcję gry z uniwersum Layers of Fears wiemy już od ubiegłego roku, kiedy pierwszą prezentację pokazano na 13-leciu założenia firmy. Podczas targów Gamescom opublikowano najnowszy trailer tytułu, który świadczy o tym, że będzie to reboot poprzednich dwóch części.

Layers of Fears powstaje we współpracy z Anshar Studios, a premiera na platformy pecetowe i konsolowe planowana jest w pierwszych miesiącach 2023 roku. Mimo to wielu graczy wciąż czeka na najważniejszą zapowiedź od Bloobera, bo krakowska spółka pracuje nad IP należącym do Konami.

Zobacz także: Bloober Team prezentuje nowy trailer Layers of Fears. Mimo to gracze wciąż czekają na zapowiedź gry z uniwersum Silent Hill

Klabater: Moonshine Inc.

Moonshine to autorska produkcja z portfolio Klabatera, która będzie opowiadać o tym… jak pędzić bimber. Podczas Gamescomu warszawska spółka ogłosiła datę premiery na 27 października br. Tego samego dnia na rodzimym rynku zadebiutuje gra Winter Survival od DRAGO entertainment. Jednak wracając do tytułu Klabatera, aktualnie ma on 30 tys. zapisów na wishliście. Po targach spółka spodziewa się wzrostu do 50 tys. zapisów. Budżet gry jest szacowany na kwotę 1,1-1,5 mln zł.

All in! Games: Phantom Hellcat

Podobnie jak The Lords of the Fallen, spółka All in! Games wykorzystała Opening Night Live do prezentacji swojej nowej gry. Za produkcję tytułu Phantom Hellcat odpowiadać będzie studio Ironbird Creations należące do wspomnianego wydawcy. Projekt jest dynamiczną grą action-adventure z widokiem z trzeciej osoby.

Forever Entertainment: Fear Effect Reinvented

Zaskakiwać potrafi również Forever Entertainment. Na targach Gamescom zaprezentowano teaser gry Fear Effect Reinvented, która jest odświeżeniem tytułu Fear Effect wydanego w 2020 roku. W przypadku polskiej produkcji premiery możemy „spodziewać się szybciej niż myślimy”, jak zapowiedziało Forever Entertainment. Co ciekawe, pierwsza zapowiedź gry pojawiła się już w 2017 roku.

The Parasight: Blacktail

The Parasight nie jest jeszcze notowane na giełdzie, jednak warto wspomnieć również o zapowiedzi ich gry. Blacktail to gra, która tworzy legendę Baby Jagi. Premiera tytułu planowana jest na 15 grudnia br., a wydawcą zostało Focus Entertainment. Co więcej, w studio The Parasight zainwestował chiński gigant w postaci Tencenta.

Techland: Dying Light 2 DLC

Na targach pojawiła się również jedna z największych polskich spółek z branży gier. Mowa o Techlandzie, które zaprezentowało pierwsze fabularne DLC do gry Dying Light 2 wydanej 4 lutego br. Dodatek zadebiutuje na rynku już 13 października.

Zobacz także: Kampania gry The Lords of the Fallen od CI Games oficjalnie rozpoczęta. Co polskie spółki pokazały na rozpoczęciu targów Gamescom

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
 • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
  • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
  • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
 • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
 • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
 • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
 • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
 • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
 • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
 • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost