CI Games publikuje wyniki za I półrocze 2022 roku, sprzedaż wciąż napędza Sniper Ghost Warrior Contracts
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
07 wrz 2022, 08:28

CI Games publikuje wyniki za I półrocze 2022 roku. Pomimo braku premier, sprzedaż wciąż napędza seria Sniper Ghost Warrior Contracts

Spółka CI Games wypracowała w I półroczu 2022 roku 30,4 mln zł przychodów względem 49,22 mln zł w analogicznym okresie 2021 roku. Wciąż głównym motorem sprzedażowym jest seria gier Sniper Ghost Warrior Contracts.

Wrzesień to sezon wynikowy za I półrocze. Dzisiaj przed sesją CI Games opublikował raport finansowy za wspomniany okres, w którym wypracował 30,4 mln zł przychodów. Zysk netto warszawskiej spółki był na poziomie 13,3 mln zł, natomiast wynik EBITDA sięgnął 15,5 mln zł. W minionym półroczu deweloper nie wydał żadnej gry, ostatnia premiera miała miejsce w czerwcu 2021 roku, kiedy wydano kolejną odsłonę z serii Sniper Ghost Warrior Contracts. I to właśnie ta produkcja „napędza” sprzedaż. Jeszcze w maju informowano, że sprzedaż tytułu SGWC2 przekroczyła milion egzemplarzy.

Aktualnie przed spółką intensywny czas. Pod koniec sierpnia rozpoczęto kampanię marketingową najważniejszego tytułu z portfolio, jakim jest The Lords of the Fallen. Ponadto, firma przekształci się w spółkę europejską, aby zadebiutować na londyńskiej giełdzie. Choć na poniedziałkowym walnym zgromadzeniu odstąpiono od rozpatrzenia projektu uchwały dotyczącego przekształcenia.

Notowania CI Games od początku 2020 roku

CIG

Zobacz także: Kampania gry The Lords of the Fallen od CI Games oficjalnie rozpoczęta. Co polskie spółki pokazały na rozpoczęciu targów Gamescom

Co nowego w CI Games?

CI Games z mocnym akcentem rozpoczęło targi Gamescom pod koniec sierpnia. Podczas Opening Night Live polska spółka po raz pierwszy zaprezentowała trailer gry The Lords of the Fallen, rozpoczynając tym samym kampanię marketingową tytułu. Będzie on rebootem gry Lords of the Fallen wydanej w 2014 roku. Premiera nowej produkcji planowana jest na 2023 rok, zarówno na pecety jak i konsole obecnej generacji.

„The Lords of the Fallen jest znacząco większa, z olbrzymim, dualnym światem, pełnym połączeń między lokacjami pomiędzy królestwem żywych i umarłych. Można go zwiedzać w pojedynkę lub z przyjaciółmi. Atmosfera gry jest dużo bardziej mroczna i wymagająca - świat ma silniejszą tożsamość, bogatszą narrację i bardziej wciągającą opowieść. Soulslike’owa walka jest szybsza i bardziej dynamiczna, a systemy RPG dużo głębsze niż w oryginale” – powiedział Cezar Virtosu, Creative Director w studiu Hexworks.
 


Gra bardzo szybko zyskała na popularności i obecnie jest już na 91. miejscu zestawienia Global Top Wishlist wyprzedzając chociażby tytuł z portfolio 11 bit studios, The Alters. Jak zakomunikowała spółka CI Games, The Lords of the Fallen w zaledwie tydzień od startu kampanii zanotował 30% wyższe wyniki zapisów na wishlistę niż Sniper: Ghost Warrior Contracts 2 na dzień przed premierą.

W tym roku spółka planuje jeszcze zaprezentować rozgrywkę z gry. Jednak nim to nastąpi, poznaliśmy dzisiaj wyniki finansowe CI Games za I półrocze 2022 roku. Zgodnie z nimi, przychody w minionym okresie były na poziomie 30,4 mln zł, a zysk netto wyniósł 13,3 mln zł.

cig przychody

Źródło: CI Games

Jeszcze dzisiaj o godz. 14 zapraszamy na webinar z CEO CI Games, Markiem Tyminskim oraz CFO, Davidem Broderickiem. Spotkanie będzie prowadzone w języku angielskim.

Zobacz także: Wyniki finansowe CI Games za I półrocze 2022 roku oraz plany rozwoju [Webinar z zarządem spółki]

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.