Premiera pierwszej gry Longterm Games już dzisiaj. Space Tail debiutuje na PC i Nintendo Switch
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
03 lis 2022, 08:00

Premiera pierwszej gry Longterm Games już dzisiaj. Space Tail debiutuje na PC i Nintendo Switch

Już dzisiaj debiutuje pierwsza gra spółki Longterm Games, czyli Space Tail: Every Journey Leads Home. Premiera odbędzie się na pecetach i Nintendo Switch, natomiast na duże konsole tytuł trafi w przyszłym roku.

Longterm Games to jedna z nowych spółek na polskim rynku gier. Od początku swojej działalności, wspólnie z Enjoy Studio, pracuje nad tytułem z gatunku puzzle-platformer. Już dzisiaj produkcja zadebiutuje zarówno w wersji pecetowej jak i na konsolach Nintendo Switch, natomiast na PlayStation oraz Xboxa ma trafić w I kwartale 2023 roku. Data premiery nie jest przypadkowa, ponieważ 3 listopada 1957 roku wystrzelono na orbitę okołoziemską psa Łajkę, który zmarł w czasie lotu. Dlatego też polska gra jest „hołdem” dla zwierząt wysłanych w kosmos.
 


Jeżeli Space Tail odniesie sukces to Longterm Games będzie rozważać produkcję kolejnych gier z gatunku platformówek i nie wyklucza powstania następnej części opowiadającej o psie Bea.

Zobacz także: Zarząd PlayWay może się powiększyć o specjalistę od gier mobilnych, planowany jest rozwój House Flipper w tej wersji

„Sprawdzam” dla Longterm Games

Longterm Games już dzisiaj prezentuje swój pierwszy tytuł. Za produkcję odpowiada firma Enjoy Studio, w której spółka Alberta Rokickiego ma obecnie 41,07% udziałów. Pierwsza gra będzie z gatunku puzzle-platformer, gdzie gracz wciela się w rolę psa-suczki Bea, która została wysłana w kosmos. Space Tail będzie zawierać sporo zagadek logicznych, dlatego spółka liczy, że po grę chętnie sięgną zarówno dzieci jak i ich rodzice.

„Przeznaczona jest dla graczy typu mid-core, czyli takich, którzy cenią sobie dobrą zabawę i wciągającą, wymagającą rozgrywkę. Oprócz elementów zręcznościowych typowych dla platformówek, zawiera także mnóstwo zagadek logicznych. Gracz będzie musiał wykazać się nie tylko zręcznością, ale i umiejętnością logicznego myślenia. W tym sensie „Space Tail” nawiązuje do klasyki gier platformowych, które trafiają w gust zarówno młodych graczy, jak i fanów gier retro, czy osób, które lubią skupiać się na rozwiązywaniu logicznych łamigłówek” - napisano w dokumencie informacyjnym.

Prezes Longterm Games, Albert Rokicki wielokrotnie podkreśla, że pierwsza gra spółki jest dedykowana wszystkim zwierzętom wysłanym w kosmos. Data premiery również jest symboliczna. Jak wspomnieliśmy, 3 listopada 1957 roku pies Łajka został wystrzelony na orbitę okołoziemską w radzieckim Sputniku 2. Jednak Łajka nie przeżyła lotu.

Gra w pierwszej kolejności została przeznaczona na pecety oraz konsole Nintendo Switch. W planach jest debiut tytułu na duże konsole w I kwartale 2023 roku. Jej budżet deweloperski wynosi około 2,2 mln zł. Pytanie ilu graczy przyciągnie tytuł podczas premiery. Niedawno spółka informowała, że wishlista przekroczyła dopiero 10 tys. zapisów, a gra jest gdzieś na „szarym końcu” Global Top Wishlist platformy Steam. Prolog tytułu otrzymał aż 97% pozytywnych opinii, jednak jest ich zaledwie 150, a peak graczy nie przekroczył 80 osób.

Spółka Longterm Games to również niedawny debiutant rynku NewConnect. Wejście na giełdę nie było poprzedzone emisją akcji. Co prawda, dzień przed premierą kurs akcji rósł o kilka procent, jednak od debiutu w ubiegłym miesiącu spadł o ponad 13%.
 

Notowania Longterm Games

Longterm Games

Zobacz także: Ponad 30-procentowy spadek kursu akcji w pierwszym dniu notowań Longterm Games

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.