CD PROJEKT i CI Games prezentują Phantom Liberty i The Lords of the Fallen na gali The Game Awards
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
09 gru 2022, 10:31

CD PROJEKT i CI Games prezentują najważniejsze produkcje na gali The Game Awards

W dodatku Phantom Liberty do Cyberpunka pojawi się aktor Idris Elba. CI Games prezentuje krótki gameplay trailer The Lords of the Fallen. Czyli polskie akcenty na The Game Awards 2022.

Dzisiaj w nocy czasu polskiego odbyły się „gamingowe Oscary”, czyli słynne The Game Awards. Jest to coroczna gala wręczenia nagród dla najlepszych gier minionego roku. Najlepszym tytułem 2022 roku zostało Elden Ring, choć nie miało łatwej konkurencji. Jednak nas bardziej interesują polskie akcenty, które pojawiły się podczas konferencji.

CD PROJEKT, który obiecał jeszcze w tym roku mocne uderzenie marketingowe, nie zawiódł. Na The Game Awards zaprezentowano kolejny trailer dodatku Phantom Liberty do Cyberpunka, w którym w rolę nowej postaci Solomon Reeda wcieli się kolejny znany aktor, Idris Elba. Możecie go kojarzyć z takich tytułów jak Legion Samobójców. Premiera DLC planowana jest na 2023 rok, jednak Redzi nadal nie zdradzają, który to może być kwartał.

Kolejną „niespodzianką” była prezentacja obiecanego, pierwszego gameplaya gry The Lords of the Fallen od CI Games. To zaledwie 2 minuty, jednak prezes spółki Marek Tymiński zapowiadał, że jeszcze w tym roku zaprezentują gameplay. Premiera również planowana jest na 2023 rok, bez konkretnych ram czasowych. Wiemy, że spółka nie chce zbyt długiej kampanii marketingowej, dlatego około 3 miesiące przed premierą zamierza podać datę dzienną.

Niektórzy spekulowali, że na The Game Awards pojawią się właśnie te polskie akcenty, dlatego dzisiaj kursy akcji obydwu spółek nie reagują wielką euforią.

Zobacz także: Ożywienie w gamingu nabiera na sile. Widać wzrosty na akcjach coraz większej liczby producentów gier z GPW i NewConnect

Phantom Liberty na nowym zwiastunie

Wiele osób na pewno pamięta rok 2019 i słynne targi E3. To właśnie wtedy CD PROJEKT odsłonił karty Cyberpunka, w którym wystąpił Keanu Reeves jako Johny Silverhand. Jak widać dla Redów to za mało i w dodatku Phantom Liberty pojawi się kolejny, znany aktor. Tym razem będzie to Idris Elba w nowej roli Solomona Reeda. Możemy się tylko domyślać, że DLC do Cyberpunka będzie naprawdę duże i zapewni wiele godzin rozgrywki. Prace powoli zmierzają do końca, a premiera odbędzie się w przyszłym roku. Tym razem spółka pomija już konsole starej generacji.

Jakby tego było mało, to przypominamy, że 14 grudnia debiutuje Wiedźmin III: Dziki Gon na konsolach obecnej generacji. Natomiast 25 grudnia na Netflixie pojawi się kolejny serial nawiązujący do uniwersum wiedźmińskiego, Rodowód Krwi.

Gameplay The Lords of the Fallen

The Lords of the Fallen to dotychczas największy projekt w portfolio CI Games. Jego premiera jest planowana na 2023 rok, a bliższą datę poznamy na około 3 miesiące przed wydaniem tytułu. Choć można śmiało powiedzieć, że kampania marketingowa zaczęła się już na targach Gamescom, kiedy zaprezentowano pierwszy trailer. Wtedy też obiecano, że jeszcze w tym roku pojawi się gameplay i słowa dotrzymano.

Zobacz także: Cyberpunk 2077 napędza wyniki CD PROJEKT. Zysk netto znacznie wyższy w porównaniu do analogicznego okresu 2021 roku

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.