Wyzwania The Farm 51: dalsza monetyzacja World War 3, rozwój Chernobylite i prezentacja nowego projektu
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
20 kwi 2023, 08:00

Dalsza monetyzacja World War 3, rozwój Chernobylite i prezentacja nowego projektu. Czyli o najbliższych wyzwaniach The Farm 51

The Farm 51 obecnie finalizuje kolejne rozszerzenie do gry World War 3, planuje dalszy rozwój produkcji Chernobylite i pracuje już nad nowym tytułem. O aktualnej sytuacji opowiada nam zarząd spółki: Robert Siejka, Wojciech Pazdur oraz Kamil Bilczyński.

Pod koniec września 2022 roku najważniejszy projekt gliwickiego studia The Farm 51 przeszedł na model free-to-play. Mowa o World War 3, który na starcie miał problemy, jednak to nie zniechęciło graczy do testowania polskiej produkcji. Od tamtego czasu spółka dodała już do gry dwa sezony, a obecnie finalizuje prace nad kolejnym rozszerzeniem tytułu.

„Projekt WW3 znajduje się obecnie w fazie serwisowej GAAS. Po premierze wersji OBT, do gry zostały dodane dwa sezony, zawierające w sobie nowy kontent, a także nowe poszerzone funkcje gry, tak ze strony rozgrywki, jak i od strony technicznej. Aktualnie zespół pracuje nad finalizacją kolejnego rozszerzenia. Mając na uwadze, że osiągniecie pełnej stabilności technicznej online jest kluczem do sukcesu, na niej koncentrujemy nasze wysiłki” – komentuje zarząd spółki.

Kolejnym projektem spółki jest Chernobylite, który został wydany w 2021 roku. Jak podkreśla The Farm 51, sprzedaż samej wersji pecetowej przekroczyła już 600 tys. egzemplarzy, natomiast konsole stanowią 50% łącznej sprzedaży. W planach jest dalszy rozwój marki, jednak kluczowy dla spółki będzie teraz nowy projekt, nad którym prace trwają już od dłuższego czasu.

„Na podstawie dotychczasowych doświadczeń pracujemy nad nowym tytułem, którego pierwsze i najtrudniejsze kamienie milowe zostały już osiągnięte. Jego zapowiedź zostanie dokonana po zakończeniu przygotowań do opracowania optymalnej strategii monetyzacji i marketingu tytułu. Docelowo dążymy do samodzielnego wydania tytułu, ale gdy pojawi się nad wyraz korzystna oferta na silną kooperację z zewnętrznymi podmiotami, to kwestie ambicjonalne ustąpią pragmatyzmowi” – podkreśla zarząd.

Obecna kapitalizacja notowanego na rynku NewConnect The Farm 51 to około 140 mln zł, a kurs akcji od początku roku spadł o blisko 40%.

Notowania The Farm 51

The Farm 51 wykres

Zobacz także: Zwolnienia grupowe w Ten Square Games. Spółka zamyka dwa projekty i skupi się na rozwoju kluczowych gier

Aktualna sytuacja The Farm 51

Raport finansowy za 2022 roku spółka opublikuje dopiero pod koniec maja. Jednak w połowie lutego zaprezentowano wyniki za IV kwartał, w którym odnotowano stratę netto. Bezpośrednio na wyniki finansowe we wspomnianym kwartale przełożyła się wypłacona premia dla pracowników, którzy są związani z produkcją World War 3.

„Posiadamy stabilne w przypadku Chernobylite i godziwe w przypadku WW3 przychody. Dodatkowo mamy zabezpieczenie w postaci milionów w kasie i komfort rozwijania obecnych oraz tworzenia nowych projektów bez potrzeby szukania finansowania. Mimo trudnego 2022 roku, w ogólnym rozrachunku notujemy w nim ponad 3,6 mln zł zysku. W grudniu zamiast emisji motywacyjnej wypłaciliśmy premię dla pracowników zatrudnionych przy realizacji projektu WW3. Był to główny powód wykazanej straty finansowej za 4 kwartał 2022 roku” – komentuje sytuację finansową spółki zarząd.

Jak podkreśla zarząd spółki, obecnie priorytetami jest dalszy rozwój projektu World War 3 oraz Chernobylite. Pierwszy z nich jest taktyczną, wieloosobową, darmową grą FPS online, która zadebiutowała w modelu free-to-play w ubiegłym roku. Jednak gra jest rozwijana już od wielu lat, a w mediach nazywano ją nawet „polskim Battlefieldem”.

Obecnym wydawcą tytułu jest firma Wishlist Games, natomiast wcześniej współpracowano z MY.GAMES. Od udostępnienia gry w formule free-to-play dodano dwa sezony, a obecnie finalizowane są prace nad kolejnym.

„Jesteśmy głęboko przekonani, że zawartość nowych Sezonów przyciągnie wielu graczy z różnych grup docelowych i regionów. Statystyki, wskazują na dużą liczbę powracających graczy, co jest bardzo dobrym prognostykiem na przyszłość. Można powiedzieć, że nie dość, że spełniamy założenia pierwotnej mapy drogowej, to dostarczamy dodatkową zawartość w kwestii broni, trybów walki, map, strojów itp. Kolejnym krokiem do sukcesu projektu będzie wprowadzenie w najbliższych kilku miesiącach kilkunastu usprawnień dotyczących monetyzacji gry, tak aby była ona jeszcze bardziej atrakcyjna, przyjazna i wygodna dla graczy” – podkreśla

Ważnym projektem jest również Chernobylite, które zadebiutowało w 2021 roku. Jak już wspomnieliśmy, do tej pory sprzedano ponad 600 tys. egzemplarzy samej wersji pecetowej. Sprzedaż konsolowa również jest zadowalająca dla spółki, a planach jest dalszy rozwój marki. Na platformie Steam gra ma ponad 83% pozytywnych ocen z ponad 10 tys. recenzji.

chernobylite steamDB

Źródło: SteamDB

Coraz częściej mówi się o nowym projekcie spółki. Na razie nie są zdradzane szczegóły, a studio przygotowuje się do marketingu tytułu. W najbliższym czasie dla The Farm 51 będzie kluczowa dalsza monetyzacja World War 3, rozwój Chernobylite oraz prezentacja nowej produkcji.

„Chernobylite przekroczy siedmiocyfrową barierę użytkowników i zapewniam Państwa, że to nie będzie kres jego zasięgu. Zaprezentujemy nowy projekt spółki, który bazując choćby na społeczności swojego protoplasty, ma szansę być jeszcze większym sukcesem komercyjnym. My to wszystko zrobimy, gdyż mamy bardzo dobry zespół i odpowiednie środki finansowe” – podsumowuje zarząd The Farm 51.

Zobacz także: Kwartał pełen wrażeń w polskiej branży gier: Co czeka inwestorów?

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.