Katastrofa na akcjach Starward Industries. Gra Niezwyciężony zbiera kiepskie recenzje
Obrazek użytkownika Gabriel Uryniuk
02 lis 2023, 18:06

Katastrofa na akcjach Starward Industries. Kurs reaguje nerwowo na słabe recenzje „Niezwyciężonego”

W czwartek po południu ukazały się pierwsze recenzje pierwszej produkcji polskiego producenta gier Starward Industries. Słabe oceny branżowych ekspertów gry "Niezwyciężony" przyczyniły się do spadku notowań do poziomów najniższych w historii.

Notowania Starward Industries osunęły się w ciągu ostatniej godziny czwartkowej sesji aż o 32 proc., co było najgorszym rezultatem spośród spółek na NewConnect na dzisiejszej sesji. Jest to efekt słabych ocen od m.in. ekspertów IGN, którzy wydali grze rating 5/10. Warto jednak zaznaczyć, że rozstrzał recenzji jest duży, a pozytywnie o produkcji wypowiedzieli się np. eksperci PC Invasion, którzy dali grze 8/10 pkt.
 


Kurs akcji Starward Industries mocno w dół

Przypomnijmy, że „Niezwyciężony” jest dla Starward Industries pierwszym projektem. Gra miała ukazać się w 100. rocznicę urodzin pisarza Stanisława Lema, w oparciu o którego powieść powstaje gra studia, czyli w 2021 r. Z kolei w 2022 r. podmiotem zainteresowało się giełdowe 11 bit studios, które nabyło walory Starward Industries za niespełna 6 mln zł, obejmując jeden papier po cenie 79 zł oraz odkupując część istniejących akcji od prezesa i założyciela spółki po 10 zł.
 

Kurs akcji Starward Industries od początku 2022 roku

Starward Industries (2)


Premiera gry już w poniedziałek 6 listopada. Co ciekawe, na niespełna dwa miesiące przed oficjalnym wydaniem gry, zarząd spółki opuścił Michał Pietrzkiewicz. Jako powód takiej decyzji wskazał względy osobiste.

Na zamknięciu czwartkowej sesji za walory Starward Industries płacono 48,4 zł co jest jednym z najniższych poziomów w historii. Wartość obrotu sięgała 0,7 mln zł.

Zobacz także: Plaga rezygnacji prezesów spółek gamingowych z GPW. Ze stanowisk ustąpił CEO CD PROJEKT, Huuuge, Ten Square Games, Big Cheese Studio i wielu innych producentów gier

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.