Gry Digital Melody pozytywnie zaskoczyły rynek. PlayWay pomaga jak może w dalszym rozwoju | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Gabriel Uryniuk
09 maj 2024, 08:30

Gry Digital Melody pozytywnie zaskoczyły rynek. PlayWay pomaga jak może w dalszym rozwoju

Tytuł Supermarket Manager Simulator w ostatnich tygodniach był jednym z najchętniej pobieranych w Google Play, popularność zyskuje też Electronics Store Simulator. Kwestia potencjalnego debiutu Digital Melody na giełdzie pozostaje nierozstrzygnięta.

Studio, którego ponad 50 proc. akcji należy do notowanego na GPW PlayWaya, wywołało poruszenie w branży dzięki sukcesowi gry mobilnej Supermarket Manager Simulator (wcześniej Supermarket Simulator 3D Store). Spółka idzie za ciosem, tworząc kolejne produkcje i skupiając się na potrzebach graczy.

Zobacz także: PlayWay miał w 2023 r. 106,7 mln zł zysku netto j.d.

Szczegóły udanej premiery

„Obecnie mamy już 17 mln pobrań w Google Play i 5 mln pobrań w Apple AppStore gry Supermarket Manager Simulator. W kwietniu gra wygenerowała blisko 5 mln zł przychodu (po prowizjach sklepów). Przychody generowane są w modelu mieszanym - z reklam w aplikacji i zakupów” mówi Strefie Inwestorów Radosław Czekaj, wiceprezes Digital Melody. Kilka tygodni temu nazwa gry została zmieniona z wspomnianego Supermarket Simulator 3D Store, dodano również nową okładkę. Jak tłumaczy nam przedstawiciel firmy, jest to związane z działaniami optymalizacyjnymi, które mają przyciągnąć większą liczbę klientów.

Warto zauważyć, że spółka z pewnością skorzystała na dużej popularności mającego swoją premierę w lutym Supermarket Simulatora. Według serwisu Gamalytic, sprzedaż gry studia Nokta Games opiewa na niemal 18 mln dolarów.

Zobacz także: Premiera Manor Lords przywraca wiarę inwestorów w Frostpunka 2. Na rynku jest miejsce na dopracowane city buildery

PlayWay ze wsparciem

Ze względu na duży sukces produkcji, grupa PlayWay zdecydowała się pożyczyć Digital Melody 1 mln zł na działania związane z pozyskaniem kolejnych graczy. Jak słyszeliśmy w niedawnych aktualnościach nagranych przez prezesa Krzysztofa Kostowskiego, w tym momencie inwestycja w user acquisition przynosi znaczące korzyści. W rozmowie z nami podkreśla, że kolejne pożyczki nie są wykluczone, a PlayWay pomaga swojemu studiu zależnemu jak tylko może.

Na fali udanej premiery Supermarket Manager Simulatora, Digital Melody zdecydowało się wypuścić kolejny tytuł, czyli Electronics Store Simulator. Aktualnie studio zamierza skupić się przede wszystkim na wprowadzeniu niezbędnych poprawek.

„Electronics Store Simulator przekroczył już 1 mln pobrań w Google Play. Dynamika pobrań jest perspektywiczna, choć gra jest skierowana jednak do trochę innych odbiorców. Jako studio reagujemy na potrzeby graczy, wprowadzając nowe funkcjonalności oraz poprawki. Sprzedaż naszych gier utrzymywana jest w długim okresie, czego przykładem jest Timberman, który swoją premierę miał w 2014 r. Planujemy również dalej prowadzić działania UA (ang. user acquisition), dopóki będą opłacalne” zauważa Czekaj.

Zobacz także: 21% Rocznie 291 EXTRA | Podcast | Jak inwestować - CD PROJEKT, PlayWay, Allegro, Shoper, Banki

Niejasna kwestia giełdowego debiutu

Udane premiery oraz coraz większe znaczenie spółki i jej przychodów w grupie PlayWay prowokuje pytania o to, czy Digital Melody, którego 51 proc. akcji posiada giełdowa grupa, pojawi się na GPW. „Obecnie nie jest jasny kierunek giełdowy. Jako główny akcjonariusz jednak nie widzimy takiej potrzeby” podsumowuje Krzysztof Kostowski.

Notowania PlayWay w ciągu ostatnich 12 miesięcy

PLW notowania (2)

Zobacz także: Europejski rynek IPO odżył. Czy przełoży się to także na polską giełdę? Wnioski z raportu PwC

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
 • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
  • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
  • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
 • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
 • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
 • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
 • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
 • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
 • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
 • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost