Stopa bezrobocia w sierpniu wyniosła 5,8%, podaje GUS
Obrazek użytkownika Wioletta Hass
23 wrz 2021, 10:21

Stopa bezrobocia w sierpniu wyniosła 5,8%, podaje GUS

Główny Urząd Statystyczny podał stopę bezrobocia za sierpień 2021 r., wynosi ona 5,8%, wynik ten utrzymuje się już drugi miesiąc z rzędu.

Również z danych Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej wynika że w sierpniu stopa bezrobocia wyniosła 5,8% czyli tyle samo ile w lipcu br., oznacza to, że w porównywaniu z analogicznym okresem 2020 roku, stopa spadła o 0,3 pkt proc.

Zobacz także: Kolejny miesiąc ze spadkiem stopy bezrobocia w Polsce. GUS podaje oficjalne dane za lipiec 2021 roku

Stopa bezrobocia utrzymuje się

Według danych prezentowanych przez GUS utrzymujący się od 2 miesięcy wynik jest najniższy od kwietnia ub.r. To dowód na to, że rynek pracy w Polsce jest stabilny i pomimo zawirowań związanych z pandemią, wyszedł z tego obronną ręką.

Według danych Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, najwyższe bezrobocie utrzymuje się w województwie wielkopolskim (8,7%), w większości kraju stopa bezrobocia kształtuje się na poziomie 3,4%.

W sierpniu w urzędach pracy zarejestrowało się 961,8 tys. osób bezrobotnych, a pracodawcy zgłosili 113,3 tys. miejsc pracy.

Zobacz także: GUS podaje oficjalne dane wskaźnika CPI za sierpień 2021 roku. Inflacja powyżej szacunkowych danych

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.