Po wakacjach projekt programu kredyt NaStart ma trafić do senatu
Obrazek użytkownika Wioletta Hass
10 lip 2024, 17:06

Po wakacjach projekt programu kredyt #NaStart ma trafić do senatu

Jacek Tomczak, wiceminister rozwoju i technologii zdradził, że projekt ustawy kredytu #NaStart po wakacjach trafi do senatu. Program ma wejść w życie 15 stycznia 2025 r.

Pojawiły się kolejne informacja na temat programu dopłat do kredytów mieszkaniowych. Jak zdradził Jacek Tomczak, wiceminister rozwoju i technologii projekt ustawy ma trafić po wakacjach do senatu, a w ciągu kilku najbliższych tygodni zostanie skierowany do Stałego Komitetu Rady Ministrów.

„Wielu Polaków czeka na to rozwiązanie. Zakładamy, że projekt pojawi się w parlamencie najprawdopodobniej zaraz po wakacjach. Chcielibyśmy, żeby ustawa została przyjęta w tym roku. Planujemy wejście (w życie - PAP) tych przepisów 15 stycznia” – powiedział wiceszef resortu.

Zobacz także: „O obniżce stóp procentowych możemy zapomnieć, jak inflacja rośnie” – powiedział Adam Glapiński podczas lipcowej konferencji NBP

Nowe wieści w sprawie kredytu NaStart

Po wakacjach do senatu ma trafić projektu ustawy o dopłatach do kredytu mieszkaniowego NaStart. Jak stwierdził wiceminister resortu rozwoju i technologii nowy program ma się przyczynić do zwiększenia dostępności mieszkań. „Chcemy stworzyć rozwiązanie nie doraźne, ale co najmniej czteroletnie, które ustabilizuje sytuację” – powiedział Jacek Tomczak.

Wiceszef zdradził, że projekt jest procedowany, by za kilka tygodni trafić do Stałego Komitetu Rady Ministrów, a po wakacjach do senatu. „Jest to kredyt wieloletni, w wariancie 0 procent skierowany do rodzin z dziećmi. Chodzi o to, żeby wesprzeć te rodziny, które jeszcze nie nabyły pierwszego mieszkania. A pamiętajmy, że koszt związany z odsetkami kredytów hipotecznych w polskim systemie bankowym jest jednym z wyższych w Europie” – podkreślił wiceminister Tomczak.

Jeśli wierzyć słowom przedstawiciela resortu rozwoju i technologii, ustawa ma zostać przyjęta jeszcze w tym roku, a program ma ruszyć 15 stycznia 2025 r.

Jak dodał minister Tomczak, resort jest otwarty na sugestie. „Jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje. Po przedstawieniu ostatecznej wersji projektu będziemy gotowi na rozmowy. Zapraszamy do ministerstwa”.

Zobacz także: BIK odnotował w czerwcu 25% wzrost liczby kredytobiorców. Jednak popyt na hipoteki słabnie

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
 • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
  • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
  • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
 • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
 • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
 • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
 • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
 • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
 • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
 • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost