PKN Orlen nie zwalnia tempa. Rusza kolejna publiczna emisja obligacji serii D. Zapisy już od 21 maja | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Anna Mazurek
17 maj 2018, 13:00

PKN Orlen nie zwalnia tempa. Rusza kolejna publiczna emisja obligacji serii D. Zapisy już od 21 maja

Największy koncern paliwowy w Polsce konsekwentnie kontynuuje II publiczny program emisji obligacji. PKN Orlen znów zaproponuje inwestorom indywidualnym 4-letnie obligacje serii D. Zapisy trwają od 21 maja do 4 czerwca. Spółka planuje pozyskać do 200 mln zł. Minimalna wartość zapisu wynosi 100 zł.

Obligacje serii C oferowane przez PKN Orlen na początku maja rozeszły się w kilka godzin. Zainteresowanie było tak duże, że spółka już drugiego dnia skróciła okres zapisów. Tak samo dużą uwagę inwestorów przyciągnęły obligacje serii A i B. W obu przypadkach emisja zakończyła się sukcesem i redukcją zapisów.
 

Zobacz także: Zapisy na obligacje serii C PKN Orlen S.A. przekroczyły ofertę, termin skrócony do dziś

PKN Orlen idzie za ciosem. Już za klika dni inwestorzy znów będą mogli kupić obligacje spółki. To już czwarta seria emitowana w ramach II publicznego programu emisji obligacji. Cały program przewiduje emisję obligacji o wartości 1 miliarda złotych. Do tej pory spółka wyemitowała 3 serie obligacji o łącznej wartości 600 mln zł. Prawdopodobnie oferta obligacji serii D również zakończy się sukcesem. Zatem do 20 lipca br. PKN Orlen będzie mógł zaoferować jeszcze obligacje o łącznej wartości do 200 mln zł.

Inwestorzy mogą składać zapisy w punktach obsługi Domu Maklerskiego PKO. Lista placówek jest dostępna na stronie PKN Orlen.

Obligacje PKN Orlen – warunki emisji

W ramach tej emisji PKN Orlen wyemituje 2 mln sztuk obligacji serii C. Minimalna wartość zapisu wynosi 100 zł. Inwestorzy mają możliwość złożenia wielokrotnych zapisów. Obligacje nie są zabezpieczone.

Cena emisyjna jednej obligacji zależy od dnia, w którym składany jest zapis na obligacje. W dniu rozpoczęcia zapisów, czyli 21 maja 2018 r., cena jednej sztuki obligacji będzie wynosić równe 100 zł. Z każdym kolejnym dniem, będzie się ona zwiększać o jeden grosz, aż ostatniego dnia zapisów tj. 4 czerwca wyniesie 100,11 zł. Mechanizm jest więc taki sam jak w przypadku obligacji serii C.

Obligacje zostaną wprowadzone na rynek Catalyst. Wykup nastąpi w terminie 4 lat od przydziału, czyli 19 czerwca 2022 r.

Termin wykupu4 lata
Liczba oferowanych obligacji2 mln
Minimalna wartość zapisu100,00 zł
Cena emisyjnazmienna, zależy od dnia złożenia zapisu

Oprocentowanie obligacji PKN Orlen

Oprocentowanie obligacji PKN Orlen będzie zmienne, oparte o WIBOR dla 6-miesięcznych depozytów, powiększony o marżę 1,20% w stosunku rocznym. Odsetki będą wypłacane w okresach co 6 miesięcy. Pierwsza wypłata nastąpi 19 grudnia 2018 r. Warto jednak zwrócić uwagę, że tego rodzaju oprocentowanie będzie obowiązywać tych inwestorów, którzy zapiszą się na obligacje pierwszego dnia. Z każdym kolejnym wraz ze wzrostem ceny nominalnej obligacji oprocentowanie będzie symbolicznie spadać.

Oprocentowaniezmienne
Marża1,20%
Stopa bazowaWIBOR 6M
Przewidywana kwota prowizji za plasowanie danej serii obligacji0,29%

Harmonogram emisji obligacji PKN Orlen

Rozpoczęcie oferty21 maja 2018 r.
Zakończenie oferty4 czerwca 2018 r.
Przydział obligacji6 czerwca 2018 r.
Pierwsza wypłata odsetek19 grudnia 2018 r.
Data wykupu19 czerwca 2022 r.

Szczegółowy opis oferty dotyczącej emisji obligacji PKN Orlen serii D można znaleźć w dokumencie informacyjnym na stronie internetowej spółki.

Zobacz także: Notowania, wykres, wskaźniki i dane finansowe PKN Orlen

Zapisz się na darmowy newsletter na temat obligacji, aby otrzymywać informacje o najnowszych artykułach

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.