Ruszyły zapisy na 3,5 letnie obligacje Cavatiny Holding, których oprocentowanie przekracza 16%
Obrazek użytkownika Wioletta Hass
15 maj 2023, 14:42

Ruszyły zapisy na 3,5 letnie obligacje Cavatiny Holding, których oprocentowanie może wynieść prawie 13%

Cavatina Holding 12 maja br. rozpoczęła zapisy na obligacje serii P2023A, których łączna wartość wynosi 25 mln zł. Oprocentowanie papierów zostanie ustalone o wskaźnik WIBOR 6M powiększony o marżę.

Cavatina Holding, grupa działająca w wielu segmentach rynku nieruchomości, ruszyła z emisją obligacji serii P2023A o łącznej wartości 25 mln zł. Obligacje będą oprocentowane w oparciu o WIBOR 6M powiększony o 6% marży, a zapisy potrwają do 26 maja 2023 r.

„Kontynuujemy realizację naszych założeń biznesowych konsekwentnie oddając do użytku kolejne projekty biurowe na sześciu perspektywicznych rynkach w Polsce. W minionym roku z powodzeniem pozyskaliśmy finansowanie emitując obligacje o wartości ponad 124 mln zł. Zrealizowaliśmy też jedną z największych transakcji w regionach w 2022 r., sprzedając pakiet trzech budynków za ponad 139 mln euro. W lutym br. ustanowiliśmy kolejny program emisji obligacji o łącznej wartości do 150 mln zł i w jego ramach zaoferujemy inwestorom możliwość nabycia obligacji serii P2023A” – powiedział Daniel Draga, wiceprezes zarządu Cavatina Holding.

Zobacz także: Popyt na obligacje skarbowe powrócił do naturalnego poziomu, ale obligacje korporacyjne przeżywają ożywienie

Cavatina rozpoczęła emisję obligacji

W piątek, 12 maja 2023 r. Cavatina Holding rozpoczęła emisję 3,5 letnich obligacji serii P2023A, których wartość wynosi 25 mln zł. Program, w ramach którego jest realizowana emisja, został ustalony w lutym br. i przewiduje możliwość nabycia papierów o łącznej wartości 150 mln zł.

Obecnie oferowana seria bazuje na wskaźniku WIBOR 6M powiększonym o 6% marży, który na dzień dzisiejszy kształtuje się na poziomie 6,95%. Zapisy potrwają do 26 maja 2023 r. Oferującym jest Michael/Ström Dom Maklerski, a także w domach maklerskich wchodzących w skład konsorcjum dystrybucyjnego: Noble Securities, Dom Maklerski BDM i Dom Maklerski Banku BPS.

Na 6 czerwca 2023 r. ustalono dzień emisji, które z dużym prawdopodobieństwem również w czerwcu zadebiutują na rynku Catalyst. Termin wykupu obligacji został zaplanowany na 5 grudnia 2026 r.

Środki pozyskane z emisji zostaną przeznaczone na m.in. na zakup gruntów i inwestycje deweloperskie.

Poprzednia emisja Cavatiny

W listopadzie 2022 r. grupa wyemitowała obligacje serii P2022D, ich wartość nominalna wynosiła 16,7 mln zł, a termin wykupu został ustalony na 17 maja 2026 r. Podobnie, jak w przypadku obecnej emisji, oprocentowanie było ustalone na poziomie WIBOR 6M + 6 pp. marży. Papiery zadebiutowały na rynku Catalyst 22 listopada 2022 r.

Kurs akcji Cavatina Holding od debiutu na GPW

Cavatina Holding (1)

Zobacz także: Dziś startuje emisja obligacji Cavatina Holding, z oprocentowaniem przekraczającym 13%

Zapisz się na darmowy newsletter na temat obligacji, aby otrzymywać informacje o najnowszych artykułach

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.