Przejdź do treści

udostępnij:

PragmaGO zamknęła rekordową emisję obligacji

Udostępnij

Rekordowa emisja obligacji PragmaGO została zamknięta ze sporą redukcją. Środki pozyskane z oferty zostaną przeznaczone na poprawę struktury zadłużenia oraz obniżenie jego kosztów.

25 czerwca 2024 r. zakończyła się emisja obligacji PragmaGO. Spółka poinformowała, że oferta zamknęła się ponad 67% redukcją zapisów. Tym samym inwestorzy nabyli 3-letnie papiery dłużne, które będą zmiennie oprocentowane w oparciu o WIBOR 3M + 4,8% marży.

„To czwarta oferta obligacji w tym roku, którą uplasowaliśmy z dużą redukcją. Wartość pozyskanej kwoty jest najwyższa w naszej 14-letniej historii w roli emitenta obligacji. Środki z emisji przeznaczymy na poprawę struktury zadłużenia i obniżenie jego kosztów. Spłacimy częściowo droższy dług, którego zapadalność przypada na najbliższe kwartały” – mówi Jacek Obrocki, Wiceprezes Zarządu PragmaGO

Zobacz także: 15 solidnych dywidendowych spółek, które poprawiają wyniki i są w trendzie wzrostowym

Rekordowa emisja i spora redukcja zapisów

PragmaGO, niebankowa instytucja udzielająca finansowania online w formie faktoringu i embedded finance w segmencie Małych i Średnich Przedsiębiorstw, zakończyła rekordową emisję obligacji o wartości 30 mln zł.

Zapisy złożyło 1298 inwestorów, a redukcja na zapisach wniosła 67,56%.

Oferta serii C4 została przeprowadzona na podstawie IV Publicznego Programu Emisji Obligacji, który kończy się we wrześniu. Spółka zaoferowała zmienne oprocentowanie oparte o wskaźnik WIBOR 3M powiększony o 4,8% marży. Oznacza to, że w pierwszym okresie odsetkowym oprocentowanie obligacji będzie wynosić 10,65% w skali roku. Docelowo kupony zostaną wprowadzone do obrotu na rynku regulowanym Catalyst w lipcu.

Warto również wspomnieć, że w czerwcu br. zarząd spółki zdecydował o ustaleniu kolejnego Programu Publicznego Emisji Obligacji. W ramach V PRO PragmaGO będzie mogła przeprowadzić oferty publiczne o łącznej wartości nie wyższej niż 500 mln zł. Prospekt czeka na zatwierdzenie przez Komisje Nadzoru Finansowego.

Zobacz także: Hossa na rynku długu. Pierwszy kwartał przyniósł wysyp emisji obligacji korporacyjnych

Udostępnij