Gra Kurs zbiera dość chłodne opinie. Akcje Jujubee mocno spadają
Obrazek użytkownika Anna Mazurek
08 lis 2018, 14:26

Kurs akcji Jujubee tonie po premierze gry Kursk. Największa produkcja studia została chłodno przyjęta przez fanów


Z nową grą od Jujubee inwestorzy wiązali duże nadzieje. Jednak gra Kursk została na razie dość chłodno przyjęta przez społeczność gamingową. W samym szczycie zainteresowania w nową produkcję Jujubee na platformie Steam grało tylko 110 osób. Natomiast notowania akcji spółki otworzyły się dopiero ok. 3 godziny po rozpoczęciu sesji giełdowej i to na sporym minusie 34%.


Wczoraj odbyła się premiera długo wyczekiwanej gry Kursk od Jujubee. Budżet gry wyniósł około 2 mln zł, a prace nad produkcją trwały 4 lata. Pierwsze oceny i recenzje graczy na platformie Steam są jednak mieszane. Co gorsze, zainteresowanie nową produkcją jest bardzo małe i na pewno nie wróży dobrych wyników sprzedażowych.

Zobacz także: Dzisiaj globalną premierę ma gra historyczna Kursk od Jujubee. To ważny sprawdzian, od którego będzie zależeć przyszłość spółki

Mieszane recenzje graczy na platformie Steam

Pierwsze opinie graczy są bardzo mieszane. Jak podaje SteamSpy tylko nieco ponad połowa recenzji jest pozytywna. Co więcej, w szczycie zainteresowania w Kursk grało zaledwie 110 osób. Obecnie ta liczba oscyluje w granicach 40 graczy. Dzień po premierze gra znajduje się dopiero na czwartej stronie globalnej listy bestellerów Steam.

Kursk szacunki

Dużo lepszych opinii Kursk nie zebrał też w serwisie Metacritic. Na razie nową grę Jujubee oceniło dziesięciu użytkowników, a średnia ocena wynosi obecnie 7,3 pkt.

Kursk metacritic

Gracze głównie zarzucają, że w grze jest słaba optymalizacja i mechanika postaci, a także toporne animacje. Natomiast większość użytkowników docenia ścieżkę dźwiękową.

Długo wyczekiwana produkcja Jujubee

Fani musieli czekać na Kursk aż trzy lata odkąd gra została zapowiedziana. Jak tłumaczyła sama spółka dokładne dopracowanie szczegółów tej gry wymagało czasu. Jednak na razie społeczność gamingowa nie oceniła zbyt pozytywnie efektów pracy katowickiego studia gamingowego.

Kursk to swego rodzaju sprawdzian dla Jujubee bo to pierwsza tak duża produkcja w historii spółki. Jak wynika z informacji podanych przez prezesa zarządu Jujubee, Michała Stępnia, koszty produkcji nie powinny znacząco odbiegać od zakładanych 2 milionów złotych. Jednak przy tak małym zasięgu ich zwrot może okazać się bardzo trudny.

Kurs akcji Jujubee otworzył się na minusie 34%

Chłodne przyjęcie Kurska przez graczy od razu odbiło się na kursie akcji Jujubee. Notowania spółki otworzyły się z ok. 3-godzinnym opóźnieniem i na minusie 34%. Klapa czołowej produkcji studia może oznaczać spore problemy dla spółki. Jak wynika z danych finansowych Jujubee za II kw. spółka w pierwszych sześciu miesiącach odnotowała 615 tys zł przychodu i 78 tys zł straty. Wynik finansowy nie uwzględnia jednak nakładów inwestycyjnych na KURSK, które rozliczane są za pośrednictwem bilansu. Wartość półproduktów i produktów w toku wynosi ponad 2,4 mln zł. Przy słabych wynikach sprzedaży gry to będzie oznaczać spore straty dla studia z Katowic.

Pod dużym znakiem zapytania będą znajdować się dalsze plany dotyczące kolejnych produkcji, tym bardziej, że na koniec czerwca 2018 r. spółka dysponowała środkami pienieznymi na poziomie 127 tys. zł.

1. Notowania Jujubee

JUJUBEE

Zobacz także: To wygląda na globalną zadyszkę branży gier wideo. Akcje producentów gier spadają w Polsce i na świecie

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.