Grupa NEUCA chce podbić rynek ubezpieczeń zdrowotnych i być na nim kluczowym graczem
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
25 sty 2022, 12:33

Grupa NEUCA zamierza stać się wiodącym graczem na rynku ubezpieczeń zdrowotnych

„Chcemy być wiodącym graczem na rynku ubezpieczeń zdrowotnych” powiedział prezes Piotr Sucharski podczas czatu inwestorskiego. Rynek ubezpieczeń ma być silną podstawą do wzrostów Grupy NEUCA w przyszłości. Zarząd zapowiedział także dalszy wzrost organiczny w obszarze hurtu aptecznego oraz pacjenckim przy czym ten drugi wsparty zostanie poprzez kolejne przejęcia, wszystko odbywać się będzie przy planach konsekwentnego zwiększania dywidendy.

NEUCA, po przejęciu we wrześniu 2021 r. TU Zdrowie, zamierza postawić na rozwój nowej nogi biznesu, czyli oferowania ubezpieczeń zdrowotnych.

"Chcemy być wiodącym graczem na rynku ubezpieczeń zdrowotnych. W ramach działalności naszych biznesów pacjenckich, planujemy realizację wspólnych synergicznych działań, zarówno w obszarze B2B jak i B2C, skoncentrowanych wokół Konta Pacjenta na platformie HeyDoc" – mówi Piotr Sucharski, prezes Grupy NEUCA na czacie inwestorskim w Strefie Inwestorów

Zobacz także: Czat inwestorski z prezesem zarządu Grupy NEUCA

Dalszy wzrost organiczny i przejęcia

Oprócz rozwoju nowej, ubezpieczeniowej nogi biznesu, NEUCA stawia także na kontynuowanie wzrostu organicznego. Zarząd planuje stabilny rozwój podstawowej działalności i dynamiczne wzrosty biznesów pacjenckich:

„Planujemy stały, stabilny i zrównoważony rozwój obszaru hurtu aptecznego, co będzie miało decydujące znaczenie w długim horyzoncie czasu. Równocześnie zakładamy dynamiczne wzrosty biznesów pacjenckich, które w znaczący sposób będą kontrybuować do wzrostu wartości Grupy NEUCA” – mówi Sucharski.

Grupa Neuca zamierza dalej inwestować w rozwój każdego z jej obszarów biznesowych. W poprzednim roku nabyła, wspomniane wyżej, Towarzystwo Ubezpieczeń Zdrowie, ale też zainwestowała w podmioty z rynku badań klinicznych (m.in. MTZ Clinical Research, Exom Group). W ostatnich tygodniach zainwestowała także w spółkę Global Pharma – producenta wyrobów medycznych i suplementów diety.

W tym roku zamierza przeznaczyć na inwestycje ponad 150 mln zł, czyli podobną kwotę, co w 2021 r.

„Grupa znajduje się w dobrej sytuacji gotówkowej i zakłada dalsze finansowanie poprzez środki własne, z ewentualnym wsparciem środków bankowych” – dodaje prezes Piotr Sucharski.

Utrzymanie wzrostu dywidendy

Grupa NEUCA wypłaca regularnie dywidendę od 16 lat. Jej wartość systematycznie rośnie. W 2016 r. inwestorzy otrzymali wypłatę 5 zł na akcję, a już pięć lat później, w 2021 r., wypłata ta zwiększyła się dwukrotnie do 10 zł.
 

Kurs akcji Neuca od 2018 roku

Neuca

„Podtrzymujemy założenia naszej dotychczasowej polityki dywidendowej. Zakładamy wzrost dywidendy na akcję w przedziale 10-15% r/r” – zapowiada prezes.

Oznacza to, że mimo kolejnych inwestycji, spółka zamierza kontynuować długą tradycję regularnych i rosnących wypłat. Zapowiadany wzrost może przełożyć się na podniesienie dywidendy z 10 zł na 11 – 11,50 zł. Ponadto NEUCA przeprowadza skupy akcji własnych, co także jest formą wypłaty zysku akcjonariuszom.

Zobacz także: Dywidendy, artykuły, analizy w Strefie Inwestorów

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.