One2tribe zamierza przyspieszyć ekspansję na rynki zagraniczne dzięki NewConnect
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
18 sie 2022, 14:29

One2tribe zamierza przyspieszyć ekspansję na rynki zagraniczne dzięki NewConnect

One2tribe, właściciel platformy do zarządzania efektywnością pracy pracowników, zamierza przyspieszyć rozwój i ekspansję na rynki zagraniczne. Ma w tym jej pomóc niedawne wejście na NewConnect.

Spółka One2tribe wspomaga duże firmy w zarządzaniu wydajnością, motywowaniu i poprawie efektywności pracy handlowców i pracowników liniowych. Jest właścicielem platformy Tribeware, z której korzysta ponad 80 tys. użytkowników na 7 rynkach.
 

Platforma skierowana jest do organizacji zarządzających znaczną liczbą pracowników. Pozwala wyznaczać cele dla poszczególnych osób, przekazuje też informacje jak mają być wykonane zadania i nagradza za ich ukończenie. Umożliwia komunikację między menedżerami i ludźmi na pierwszej linii działań (sprzedawcami, handlowcami, magazynierami, itp.). Stawia cele i motywuje pracowników do ich wykonywania. Umożliwia też kontrolę co i jak zostało wykonane. Na końcu też dba o natychmiastowe dostarczenie nagrody dla pracowników w postaci wymienialnych punktów, ale też np. bonusów pieniężnych na kartach prepaid. Duże firmy otrzymują także informacje, z których mogą wywnioskować jak działają jej poszczególne segmenty i gdzie jest wymagana poprawa lub zmiany organizacyjne.

Z usług One2tribe korzystają firmy z różnorodnych rynków m.in. Lidl, Play, Santander Bank Polska Vision Express czy też firmy farmaceutyczne Sanofi i Bayer. W sierpniu b.r. spółka zawarła umowę na licencjonowanie swojej platformy z IKEA Retail sp. z o.o.

Zobacz także: TIM po raz pierwszy od 2020 roku bez wzrostu przychodów

Trzy linie biznesowe One2tribe

One2tribe koncentruje się na trzech obszarach działania, a także na B&R w zakresie psychologii.

Główna linia biznesowa jest powiązana z platformą Tribeware, która działa w chmurze Microsoftu Azure. Spółka może przekazać zarządzanie dostępem do platformy całkowicie w ręce klienta. Pracownicy zaś otrzymują aplikację, która ich edukuje i wskazuje cele oraz przyznaje nagrody.

Taki model zdejmuje z One2tribe potrzebę zarządzania kontami poszczególnych odbiorców i pozwala na szybkie skalowanie biznesu na kolejne rynki i kolejnych klientów.

Drugim polem działania, także łatwo skalowalnym, jest fintech. Pod tym pojęciem kryje się oferowanie rozwiązań pozwalających na dostarczanie nagród szybko i bezpośrednio do pracownika np. na kartę prepaid. System odciąża menedżerów z zadania przeliczania i wydawania nagród. Jednocześnie wspomaga motywowanie pracowników liniowych. W celu oferowania usługi tego typu, spółka One2tribe postarała się o status małej instytucji płatniczej.

Kolejną linią biznesową jest consulting. Eksperci zatrudnieni w One2tribe pomagają klientom we wdrożeniach nowych produktów, w ustawianiu programów motywacyjnych, wyznaczaniu odpowiednich celów i zadań, tak by pracownicy nie byli nadmiernie obciążani, a jednocześnie klient zwiększał swoją efektywność sprzedaży. Ta gałąź biznesu jest w znacznie mniejszym stopniu skalowalna od pozostałych.

One2tribe skupia się też na badaniach dotyczących strony ludzkiej w organizacjach, psychologii, przyczyn stresu i efektywności sposobów motywacji. Współpracuje ze specjalistami z dziedziny psychologii społecznej i psychologii behawioralnej.

Plany rozwoju i ewentualna emisja akcji

One2tribe działa przede wszystkim na rynku polskim. Obecna jest też w 7 krajach w Zatoce Perskiej. Wspomaga też polskich klientów w rozwoju ich powiązanych spółek w innych krajach.

Spółka ma powtarzalny produkt i szuka modelu, by jak najszybciej zeskalować swoją działalność. Do tej pory One2tribe rozwiał się organicznie i osiągał regularne przychody i zysk na poziomie EBITDA. Teraz zamierza przyspieszyć rozwój.

Obecnie najważniejszym wyzwanie dla spółki i priorytetem jest ekspansja zagraniczna. W tym ma pomóc giełda, na którą One2tribe wszedł przez połączenie ze spółką JWA.

„Z rozwiązań Tribeware korzystają wiodące marki, a co najważniejsze osiągają z tego tytułu wymierne efekty, co z kolei przekłada się na zainteresowanie kolejnych klientów. Widzimy bardzo duży potencjał skalowania naszego biznesu na rynkach zagranicznych, co wiąże się z podniesieniem kapitału na rozwój One2tribe. To jedna z głównych motywacji do debiutu na rynku NewConnect. Mamy łatwo skalowalny produkt w modelu SaaS, który sprawdził się na wymagających rynkach. Jesteśmy gotowi na kolejny krok w rozwoju naszej działalności” – podsumowuje Wojciech Ozimek, wiceprezes zarządu.

Spółka rozważa więc pozyskanie kapitału na rozwój np. poprzez emisję akcji. W toku precyzowania planów ekspansji, zarząd będzie szacować potrzeby kapitałowe. Rozważy finansowanie własne i bankowe. Rozwiązaniem będzie też emisja akcji z przeznaczeniem pozyskanych środków na skokowy rozwój na rynkach zagranicznych.

Zobacz także: Cena docelowa w rekomendacji kupuj dla akcji Unimot mocno w górę. Przejęte aktywa Lotosu znacząco powiększą zyski grupy

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.