Shopee wycofuje działalność z Polski. Euforia na akcjach Allegro
Obrazek użytkownika Tymoteusz Turski
12 sty 2023, 13:44

Euforia na akcjach Allegro. Shopee wycofuje się z Polski

Jeden z czołowych sklepów e-commerce na rynku polskim zamyka działalność. Z najnowszej informacji opublikowanej na stronie firmy wynika, że od 13 stycznia 2023 roku platforma Shopee Polska zakończy działalność.

Shopee zadebiutowało w Polsce we wrześniu 2021 roku. Od tamtej pory, dzięki rozbudowanej akcji marketingowej, a także konkurencyjnej ofercie szybko wspięło się do czołówki platform e-commerce w naszym kraju i stało się bezpośrednią konkurencją dla Allegro. Po dzisiejszej informacji, kurs akcji Allegro rośnie o kilka procent.

Shopee kończy działalność w Polsce

Tym bardziej zaskakuje informacja opublikowana na oficjalnej stronie Shopee Polska: „Z żalem informujemy, że platforma Shopee Polska kończy działalność. Od 13 stycznia 2023 r. godz. 23:59 możliwość składania nowych zamówień za pośrednictwem platformy Shopee Polska zostanie wstrzymana”.
 

Komunikat


Zgodnie z informacjami ze spółki, wszelkie zamówienia złożone przed tą datą pozostaną zrealizowane. Największym zwycięzcą wycofania się Shopee okazuje się Allegro, którego notowania od początku dzisiejszej sesji wzrosły o ponad 7%.
 

Zobacz także: Kosmiczna przyszłość Creotech Instruments. Mikrosatelity to kluczowy obszar rozwoju spółki z sektora Deep Tech

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.