Zmiany indeksów GPW. Trzy nowe spółki w sWIG80 kiedyś były notowane na NewConnect
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
06 gru 2019, 11:37

Trzy nowe spółki, które wejdą w skład indeksu sWIG80, były notowane na NewConnect

Już 20 grudnia nastąpi kwartalna korekta indeksów na GPW. Tym samym do indeksu sWIG80 wejdą trzy spółki – DataWalk, Selvita oraz Unimot. Natomiast Polwax, Skarbiec oraz Work Service opuszczą ten sam indeks. Portfele indeksów WIG20 i mWIG40 pozostaną bez zmian. Ciekawostką jest fakt, że wszystkie trzy spółki które wchodzą do indeksu małych spółek rozpoczynały swoją przygodę z giełdą od NewConnect.

Jeszcze kilka lat temu zarówno Selvita jak i Unimot były notowane na NewConnect, podobnie jak DataWalk, który dopiero w tym roku przeszła na główny rynek GPW. Ponadto, niedawno Selvita została podzielona na dwie spółki, w wyniku czego ponownie zadebiutowała na rynku głównym GPW.

Zobacz także: Selvita podzieliła się na Ryvu Therapeutics i Selvita. Oto jak będzie przebiegał proces dopuszczenia akcji nowej spółki do obrotu

Awans do indeksu sWIG80

Jeszcze w piątek, przed świętami na GPW odbędzie się kwartalna korekta indeksów na GPW. Do sWIG80 zostaną wprowadzone trzy spółki, które jeszcze do niedawna były notowane na NewConnect. Pierwszą z nich jest DataWalk, która działa w branży nowoczesnych technologii. Wraz z przejściem na GPW, spółka przeprowadziła emisję akcji. W jej ramach ponad połowa pozyskanego kapitału powinna zostać przeznaczona na rozwój działalności w USA.

Zobacz także: DataWalk rozpoczyna IPO i planuje debiut na GPW. Co warto wiedzieć o spółce

Kolejną spółką, która przejdzie do sWIG80 jest Selvita. Spółka w tym roku została podzielona na dwie firmy. Jedna z nich zajmuje się częścią usługową i pozostawiła pierwotną nazwę. Natomiast druga specjalizuje się w rozwoju własnych innowacyjnych terapii onkologicznych – Ryvu Therapeutics. Tym samym, Selvita w październiku 2019 roku zadebiutowała na GPW. Warto przypomnieć, że od 2011 roku spółka była notowana na NewConnect, a w 2014 roku przeszła na rynek główny GPW.

Zobacz także: Selvita rozpoczyna proces podziału - spółka złożyła prospekt emisyjny Selvita CRO do KNF

Trzecią spółką, która znajdzie się w indeksie sWIG80 będzie UNIMOT. Początkowo była ona notowana na NewConnect i była wtedy jedną z największych spółek pod względem kapitalizacji na rynku alternatywnym.

- To dla nas bardzo dobra wiadomość. Od wielu kwartałów podejmujemy wzmożone wysiłki w zakresie komunikacji z inwestorami prowadząc bardzo otwartą politykę informacyjną oraz pracujemy nad wzrostem obrotów naszymi akcjami. Co równie ważne – udowadniamy, że jesteśmy dobrze działającą, wzrostową spółką, która działa zgodnie z zapowiedziami. Cieszymy się, że inwestorzy to doceniają, co widać w zwiększonym zainteresowaniu akcjami – komentuje Adam Sikorski, Prezes Zarządu UNIMOT.

W związku z korektą indeksu sWIG80, opuszczą go również trzy spółki – WorkService, Skarbiec oraz Polwax. Zmiany będą obowiązywać od 20 grudnia.

Zobacz także: Gaming i biotechnologia to lokomotywy NewConnect. Po 12 latach od powstania mała giełda przeżywa renesans

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.