Przejdź do treści
Kategoria::
Kategoria

Bitcoin przekracza kolejną barierę i osiąga najwyższy punkt od krachu kryptowalutowego

Wtorkowy wzrost cen Bitcoina i innych kryptowalut przekroczył kluczowy poziom, osiągając najwyższy punkt od czasu krachu kryptowalutowego z zeszłego roku.


MicroStrategy uśrednia Bitcoina. Spółka wciąż byczo nastawiona do kryptowalut

W ciągu ostatnich 24 godzin cena Bitcoina wzrosła o 6% do 30 100 USD, co oznacza wzrost o 80% od początku roku. Eksperci są zgodni, że ceny mogą nadal rosnąć, z bykami z powrotem u władzy.

Donald Trump oficjalnie oskarżony z ponad 30 zarzutami. Oto jak to może wpłynąć na gospodarkę i giełdę

Inwestorzy nie chcą przegapić kolejnej szansy

Bitcoin odzyskał już około połowy swoich strat od swojego wszechczasowego maksimum i jest w górę o ponad 100% od kryptowalutowych zimowych dołków. To ponownie zwróci uwagę na kryptowaluty oraz „strach przed przegapieniem" wśród inwestorów, którzy już przegapili szansę na zyski, ponieważ cena odzyskała swoje znaczne straty.

Musk znowu sprzedaje akcje Tesli. Tym razem Kimbal, brat Elona, sprzedał 100 000 sztuk

Rezerwa Federalna a wzrost kryptowalut - jakie są związki?

Warto zauważyć, że kryptowaluty są wrażliwe na siły makroekonomiczne i korelują z akcjami. W tym roku cyfrowe aktywa są znacznie lepsze od Dow Jones Industrial Average i S&P 500. W zeszłym roku kryptowaluty miały trudności ze względu na drastyczną podwyżkę stóp procentowych przez Rezerwę Federalną, która tłumiła popyt na bardziej ryzykowne zakłady, takie jak Bitcoin. Jednak w tym roku ceny odbiły się dzięki oczekiwaniom, że FED będzie bardziej akomodacyjny.

Czy FED podniesie jeszcze stopy procentowe? Prognozy inwestorów przed kolejnym posiedzeniem

Ether - druga co do wielkości kryptowaluta - również w dobrej kondycji

Poza Bitcoinem, inne kryptowaluty również zyskują na wartości. Ether - druga co do wielkości kryptowaluta - zyskała 3% osiągając poziom 1,920 USD. Mniejsze kryptowaluty lub altcoiny również były w dobrej kondycji, z Cardano wspinającym się na 5% i Polygon wyskakującym 3%. Memecoiny, takie jak Dogecoin i Shiba Inu, wzrosły o 3% i 2% odpowiednio.

Michael Burry, znany niedźwiedź z filmu „The Big Short", przyznaje się do błędu inwestycyjnego na Twitterze

udostępnij: