Przejdź do treści
btc spadek

Kategoria:

Kanał

Bitcoin zatrzymał się w ważnym miejscu. Kryptowaluty wracają na ścieżkę wzrostów po załamaniu

Udostępnij

We wtorek cena Bitcoina (BTCUSD) wzrosła o ponad 3%, podczas gdy inne kryptowaluty również odnotowały znaczące zyski, co było wynikiem utrzymujących się obaw o stopy procentowe, które podsycały zmienność na rynku.

Akcje Apple stały się bezpieczną przystanią w niepewnych czasach. Rozwój usług AI w iPhone 16 przyniesie dalsze wzrosty

Pomimo tendencji wśród zwolenników cyfrowych aktywów do traktowania Bitcoina jako potencjalnego „bezpiecznego azylu”, w ostatnich dniach zachowywał się on bardziej jak gwałtownie rosnące akcje technologiczne. Po weekendowym załamaniu, wywołanym niepokojami o stan gospodarki USA, cena Bitcoina wzrosła o ponad 3% w ciągu ostatnich 24 godzin, osiągając poziom 55 001 USD.

Notowania BTCUSD są dostępne na platformie SaxoTraderGo pod tym linkiem

Inwestorzy wycofują kapitał z gigantów technologicznych. Po Microsoft zaczęły się mocne spadki Nvidia

W tym samym okresie Ether (ETHUSD) zyskał na wartości o 6,4%, osiągając 2 450 USD, podczas gdy inne altcoiny również zanotowały znaczne wzrosty. Solana (SOLUSD) skoczyła o 16%, Cardano (ADAUSD) wzrosło o 7,5%, a Ripple (XRPUSD) zanotował wzrost o 9,5%.

Poniedziałkowy krach na globalnych rynkach, który nastąpił po słabszych niż oczekiwano danych o zatrudnieniu w USA opublikowanych w piątek, wywołał falę niepokoju wśród inwestorów. Obawiali się oni, że Rezerwa Federalna może nie być w stanie szybko obniżyć stóp procentowych, co mogłoby powstrzymać recesję. Tymczasem Bank Japonii rozpoczął podnoszenie stóp procentowych, co dodatkowo skomplikowało sytuację na rynku, prowadząc do gwałtownego wzrostu wartości jena względem dolara.

W efekcie kryptowaluty stały się ofiarą szeroko zakrojonej wyprzedaży. Mimo że entuzjaści Bitcoina od dawna akcentują jego potencjał jako „cyfrowego złota”, to jednak jego cena zazwyczaj spada, gdy gospodarka doświadcza spowolnienia, podobnie jak inne ryzykowne aktywa.

„Zawirowania na rynku nie dotyczą wyłącznie kryptowalut, ale są częścią szerszego zjawiska makroekonomicznego,” skomentował Martin Leinweber, dyrektor ds. badań i strategii aktywów cyfrowych w MarketVector Indexes. „Głównym problemem nie jest obawa o upadek gospodarki USA, lecz fakt, że błędem polityki monetarnej nie były wolne cięcia stóp procentowych przez Fed, ale brak jakichkolwiek cięć w czasie, gdy Japonia już podnosi swoje stopy.”

We wtorek akcje związane z kryptowalutami znalazły się pod presją. Główna giełda kryptowalut Coinbase odnotowała spadek o 2,4%, MicroStrategy zanotował stratę 2,6%.

Świat ogarnęła „ekonomia zamków z piasku". Najnowsze prognozy analityków Saxo Banku na trzeci kwartał 2024 roku

RAPORT JAK INWESTOWAĆ ZA GRANICĄ

Udostępnij