Przejdź do treści
Kategoria:
Kategoria

Apple pokaże długo oczekiwane urządzenie AR/VR. Rośnie napięcie przed konferencją WWDC

5 czerwca rozpoczyna się Apple Worldwide Developers Conference, czyli święto fanów Apple`a, zainteresowanych rozwijaniem produktów spółki. Główny motyw przewodni ma zostać przedstawiony 6 czerwca i ma to być prezentacja nowego produktu do wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości o których Apple niewiele mówi. Rośnie nerwowość na rynku, a wśród giełdowych byków nadzieja. 

Luksus w przyzwoitej cenie. Lista najtańszych spółek dóbr luksusowych znaleziona za pomocą skanera Saxo Banku

Jak donosił w tym miesiącu Wall Street Journal, będzie to nietypowa premiera dla Apple`a - produkt na wczesnym etapie rozwoju w niesprawdzonej kategorii. Jak zauważają dziennikarze przestrzeń AR/VR charakteryzuje się długą serią klap produktowych. 

Analityk TD Cowen Krish Sankar przedstawił w raporcie swoją prognozę sprzedaży i wskazując na pewne potencjalne problemy związane z nowym urządzeniem.

Poniższy film to nie jest oficjalna prezentacja produktu, ale wideo koncepcyjne firmy Atheer Labs sprzed 9 lat.

Sztuczna inteligencja napędza wzrost cen akcji w USA. Analitycy aktualizują wyceny i wskazują, że AI będzie głównym czynnikiem wpływającym na wartość akcji

Apple wkrótce wejdzie na rynek wirtualnej rzeczywistości

Sankar uważa, że pierwsze urządzenie będzie należeć do pokrewnej kategorii o nazwie XR, oznaczającej „rozszerzoną rzeczywistość", która łączy elementy świata rzeczywistego z wirtualnymi obiektami i doświadczeniami. Oczekuje on, że pierwsze urządzenie będzie wycenione na 3000 USD i początkowo będzie atrakcyjne dla pierwszych użytkowników i twórców oprogramowania. Prognoza Sankara zakłada sprzedaż od 500 000 do 1 miliona urządzeń w 2023 roku. Jeśli ma rację, oznaczałoby to wzrost rocznych przychodów o znacznie poniżej 1%.

Sankar jest przekonany, że analiza zawartości sklepu App Store związanej z AR, VR i XR wskazuje na to, że gry i aplikacje do projektowania w 3D stanowić będą ponad 50% dostępnego oprogramowania w momencie premiery. Jego zdaniem, aplikacje związane z zdrowiem, fitness, sportem, medycyną oraz stylem życia, takie jak zakupy, turystyka, dzieci i sieci społecznościowe, mogą stanowić „kluczowe źródła przyszłego zarobku".

Kategorie aplikacji, które nie są dostatecznie reprezentowane, takie jak Health & Fitness (zdrowie i fitness) stanowiące około 5% analizowanych aplikacji oraz Lifestyle (dzieci i rodzina, sieci społecznościowe, zakupy, turystyka) na poziomie około 10%, mogą odegrać znaczącą rolę w przyszłym wzroście, gdy zestawy słuchawkowe osiągną masową popularność.

Przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft wciąż stoi pod znakiem zapytania. Przedłużająca się transakcja jest zagrożeniem dla całego rynku M&A

Analityk przewiduje cenę nowego urządzenia XR od Apple, na poziomie 3000 USD

Analityk z Cowen przewiduje, że w przyszłym roku Apple wprowadzi na rynek okulary VR, które będą potencjalną konkurencją dla czołowych zestawów Quest firmy Meta Platform. Sankar oczekuje, że cena tych urządzeń wyniesie 2000 USD, co jest około dwukrotnie wyższe od ceny flagowego modelu Meta Quest Pro.

Akcje Apple są dostępne na platformie SaxoInvestor pod tym linkiem.

apple

Sankar jest zdania, że koszt materiałów potrzebnych do produkcji zestawu słuchawkowego XR wyniesie około 1800 USD, z czego około 60% przypada na wyświetlacz i optykę. Czujniki stanowią około 15% całkowitego kosztu, a powiązane z nimi układy chipowe około 8%. Na podstawie swojej pracy terenowej, Sankar dochodzi do wniosku, że dostawcami tych komponentów będą Sony dla wyświetlacza, Taiwan Semiconductor (TSM) zarówno dla wyświetlacza, jak i układów system-on-a-chip, oraz producenci kontaktów, takich jak Pegatron i Hon Hai.

Analityk Sankar podtrzymuje swoją rekomendację „Outperform" oraz cenę docelową dla akcji Apple na poziomie 195 USD.

Przemożna piątka: Skala dominacji pięciu największych firm wzbudza niepokój inwestorów

udostępnij: