Przejdź do treści
Kategoria:
Kategoria

Akcje Tesli wzrosną 900% do końca tej dekady, uważa legenda inwestowania Ron Baron

Cięcia cen Tesli pokazują, że w szaleństwie Muska jest metoda. Kiedy Elon Musk po raz pierwszy zaczął obniżać ceny samochodów elektrycznych, niektórzy obserwatorzy uznali to za oznakę słabości. Jednak było to coś zupełnie innego.

Oto co będzie przynosić zyski w czasach konkurencji o surowce, energię i zabezpieczenie łańcuchów dostaw - raport Saxo Bank


Kryzys w sektorze bankowym sprzyja kryptowalutom. Wyzwania i szanse dla Bitcoina w obliczu trwającej paniki

Cięcia cen Tesli pomagają w sprzedaży

Obniżki cen pomagają Tesli (TSLA) w sprzedaży i zwiększają jej udział w rynku europejskim i innych krajach. Nowe dane pokazują, że sprzedaż producenta pojazdów elektrycznych rosła w Europie w lutym rosła szybciej niż sprzedaż jakiegokolwiek innego producenta samochodów.

Tesla stanowi 20% rejestracji BEV w Europie

Rejestracje samochodów Tesla w Unii Europejskiej, które odzwierciedlają sprzedaż, wzrosły do 19 249 w lutym tego roku z 12 860 w tym samym miesiącu w poprzednim roku, według Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Samochodów. Rejestracje Tesli stanowiły w zeszłym miesiącu 2,4% całego rynku samochodów osobowych w UE, co oznacza wzrost z 1,8% rok wcześniej. Całkowita liczba rejestracji samochodów osobowych w UE wzrosła o około 12% w porównaniu z rokiem ubiegłym i wyniosła około 803 000 sztuk, podczas gdy liczba rejestracji pojazdów akumulatorowo-elektrycznych (BEV) wzrosła o 40% i wyniosła około 97 000 sztuk, co stanowiło około 12% całkowitej sprzedaży.

W lutym rejestracje Tesli stanowiły około 20% rejestracji pojazdów akumulatorowo-elektrycznych w Europie, co oznacza wzrost o około dwa punkty procentowe rok do roku. W ostatnich miesiącach sprzedaż BEV stanowiła około 20% całej sprzedaży nowych samochodów w Chinach i prawie 6% całej sprzedaży nowych samochodów w USA w 2022 roku.

UBS ratuje Credit Suisse. Szokująca fuzja, która wywołuje kontrowersje na rynku

W pierwszych dwóch miesiącach 2023 r. udział Tesli w rynku sprzedaży BEV również wzrósł w Chinach, według danych China Passenger Car Association. Te miesięczne dane obejmują pojazdy produkowane w Chinach i eksportowane.

Miesięczne dane z każdego kraju mogą się wahać w oparciu o wiele czynników. Jednak razem wzięte, różne dane pokazują, że obniżki cen Tesli mają pozytywny wpływ na jej udział w rynku. „Obniżki cen EV to nie moda, ale trend” - napisał w poniedziałkowym raporcie analityk Morgan Stanley Adam Jonas.

7 powodów dlaczego warto teraz otworzyć rachunek inwestycyjny na platformie Saxo Bank

Wzrost Tesli przewyższa rywali, w tym Volkswagen

Niższe koszty baterii, niższe ceny litu i bardziej wydajna produkcja prowadzą do „deflacyjnego trendu" EV - dodaje analityk. Jego zdaniem Tesla jest liderem kosztów w branży i nadal będzie przewodzić w kwestii cen. Jonas ocenia akcje jako Kupuj i ma cenę docelową dla akcji na poziomie 220 dolarów. Wzrost Tesli o prawie 50% wyprzedził rywali takich jak Volkswagen VOW.Germany), który zwiększył rejestracje o 18%. Liczba ta obejmuje całą sprzedaż VW. Niemiecki producent samochodów również celuje we wzrost na rynku pojazdów elektrycznych.

Liczby nie umknęły też legendzie giełdy Ronowi Baronowi, który zarządza aktywami o wartości ponad 45 mld USD w funduszu Baron Capital, który wyliczał: 20 mln samochodów rocznie do 2030 roku, sprzedających się po 50 tysięcy dolarów za samochód, to 1 bln dolarów przychodu rocznie. Tesla ma zysk operacyjny wynoszący 30%, co daje 300 miliardów dolarów przychodu operacyjnego. Przy mnożniku 15x, wartość Tesli wynosi 4,5 biliona dolarów, nie wliczając Optimusa, Energii, Samojezdności i wiele więcej. Tesla jest dzisiaj warta około 500 mld dolarów.

Akcje First Republic spadają, pomimo wielomiliardowego pakietu ratunkowego dla banków

udostępnij: