Przejdź do treści
Kategoria::
Kategoria

mBank stawia na dwa kółka. Pierwsza taka rowerownia w Polsce

mBank, aby zachęcić pracowników do zdrowszego i zarówno ekologicznego trybu życia stworzył w swojej siedzibie rowerownie. Wnętrze obiektu robi wrażenie.

Mobilny mBank

Mottem banku jest mobilność. Jak się okazuje nie tylko ta stricte bankowa. Aby zachęcić pracowników do przejścia na dwa kółka w jednej z placówek powstała wyjątkowa rowerownia. Mowa tu siedzibie banku w Warszawie przy ulicy Prostej 20. Pracownicy mogą liczyć na obszerny parking w wyjątkowym klimacie. Do dyspozycji zostało oddane ponad 300 stojaków przystosowanych do każdego rodzaju rowerów, a w razie usterek z pomocą przychodzi serwis rowerowy z podstawowym sprzętem. Pracownicy mogą liczyć także na szatnie i prysznice. Szczególną uwagę przyciąga wystrój wnętrza, który wpadnie w oko każdemu fanatykowi dwóch kółek. Obok zdjęć najbardziej popularnych rowerowych tras, ściany ozdabiają koszulki światowych gwiazd kolarstwa. Dodatkowym udogodnieniem jest samo położenie placówki - wieżę mBanku otaczają liczne ścieżki rowerowe.

Największa farma fotowoltaiczna w Europie zredukuje emisję CO2 o 150 tysięcy ton

Co z tego wynika?

Zarówno w Polsce, jak i Europie mamy do czynienia z rowerowym boomem. Sprzyjają temu niewątpliwie ceny paliw, ale także rosnąca świadomość dotycząca zdrowia i ekologii. Branża rowerowa wciąż odnotowuje wzrosty, a w samej Polsce roczną sprzedaż szacuje się na milion sztuk. Powstaje także coraz więcej nowych ścieżek rowerowych i miejsc pracy przyjaznym jednośladom, takich jak w mBanku. Może kiedyś uda nam się dogonić Holandię, gdzie 36% osób podaje rower za główny środek transportu. W 2014 roku niedaleko Amsterdamu powstała pierwsza ścieżka rowerowa wyłożona panelami słonecznymi. 70 metrów drogi tylko w pierwszym roku dostarczyło do sieci 9800kWh energii elektrycznej. Od tego czasu idea rozwija się i w planach jest wykorzystanie takiego rozwiązania do oświetlenia ulic, lub sterowania ruchem.

Źródło:Solaroad
Źródło: SolaRoad

„Izolujecie domy, izolujecie Putina”. Europa przygotowuje się na sezon grzewczy

udostępnij: