14 pomysłów na prezent dla inwestora giełdowego | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Paweł Biedrzycki
10 gru 2015, 07:02

14 pomysłów na prezent dla inwestora giełdowego

Martwisz się o to co znowu dostaniesz w prezencie? Jako inwestor nie chcesz znowu otrzymać nowego kompletu skarpetek albo krawata. A Ty inwestorko masz już wystarczająco dużo flakonów perfum? Oto artykuł dla Ciebie. Przedstawiamy w nim nasze 14 pomysłów na Prezent dla inwestora. Mogą to być pomysły na prezent w zasadzie na każdą okazję . Także korzystajcie i nie krępujcie się podsyłać artykułu swoim bliskim. Niech tym razem prezent będzie trafiony!

Listę posegregowaliśmy od najtańszego do najdroższego pomysłu.

Pomysł 1: Fizyczna akcja kolekcjonerska [od 1,99 zł + przesyłka]

Fizyczna akcja kolekcjonerska
Fizyczna akcja kolekcjonerska

Pierwszym, niezwykle tanim, ale atrakcyjnym pomysłem na prezent jest zakup kolekcjonerskich akcji lub obligacji spółek. Na Allegro w dziale kolekcje, papiery wartościowe można szukać ciekawych spółek. Tego rodzaju akcja oprawiona w ramkę świetnie nadaje się do gabinetu. Coś o tym wiem, bo mam kilka takich akcji, które cieszą oko.

źródło: http://allegro.pl/papiery-wartosciowe-1052

Pomysł 2: 100 000 zł w formie brykietu [ ok. 30 zł]

100 000 zł w formie brykietu
100 000 zł w formie brykietu

100 tys. zł chyba nikt nie pogardzi. Klocek takiej wartości przy monitorze będzie na pewno nieźle się prezentował.

Pomysł 3: Szelki maklerskie [ 30 - 50 zł]

Szelki maklerskie
Szelki maklerskie

Trzecim pomysłem na prezent dla inwestora są charakterystyczne czerwone szelki maklerskie. Co prawda makler dzisiaj to wymierający zawód, bo obrót jest już właściwie tylko elektroniczny, ale historia i gadżet świetny. Śmiało można coś takiego kupić.

Pomysł 4: T-Shirt z Bykiem z Wall Street [39 zł + przesyłka]

T-Shirt z Bykiem z Wall Street
T-Shirt z Bykiem z Wall Street

Jaki inwestor nie chciałby mieć koszulki z Bykiem z Wall Street? Można ją kupić na Allegro. Jeżeli ten wzór komuś nie odpowiada, to można zaprojektować własną poprzez takie serwisy, jak CupSell czy Koszulkowo.

Pomysł 5: Pakiet 3 książek Mariusza Zielke [ 44,9 zł]

Pakiet 3 książek Mariusza Zielke
Pakiet 3 książek Mariusza Zielke

Jeżeli interesujecie się giełdą, finansami, gospodarką i nie czytaliście jeszcze książek Mariusza Zielke, to seria jego trzech powieści "Wyrok" (kliknij, aby przeczytać naszą recenzję), "Formacja Trójkąta" (kliknij, aby przeczytać naszą recenzję) i "Człowiek który musiał umrzeć" (kliknij, aby przeczytać naszą recenzję) jest tym czego potrzebujecie. Autor to były dziennikarz śledczy Pulsu Biznesu. Na łamach tych trzech książek w fikcję literacką wplata prawdziwe historie, jakie wydarzyły się na polskim rynku kapitałowym. Rozrywka połączona z giełdą, świetny prezent zwłaszcza dla inwestora, który lubi czytać.

Pomysł 6: BOX filmów Wall Street i Wall Street 2 [60 – 80 zł]

BOX filmów Wall Street i Wall Street 2
BOX filmów Wall Street i Wall Street 2

Wstydź się, jeżeli jeszcze nie masz tych filmów na swojej półce, bo to klasyka kina giełdowego! Świetna rozrywka, a w tle akcje spółek, inwestycje, przejęcia. Druga część równie dobra jak pierwsza. To świetny pomysł na prezent.

Pomysł 7: Gra planszowa Panic on Wall Street [100 zł]

Gra planszowa Panic on Wall Street
Gra planszowa Panic on Wall Street

Jeżeli mało Ci giełdy na co dzień i chciałbyś pobawić się w rynek kapitałowy z bliskimi, to gra Panic on Wall Street powinna Ci przypaść do gustu. Gracze wcielają się w menadżerów i inwestorów, którzy starają się sprzedać lub nabyć jak najwięcej lukratywnych akcji, a następnie uzyskać jak największy zwrot z inwestycji. Wygrywa oczywiście ten, który zdobędzie najwięcej pieniędzy.

Pomysł 8: Gra planszowa Wysokie Napięcie [110 zł]

Gra planszowa Wysokie Napięcie
Gra planszowa Wysokie Napięcie

Osobiście nie znam lepszej gry, która odwzorowuje zasady funkcjonowania rynku i zmiany cen, wynikających z popytu i podaży. W tę grę po prostu trzeba przynajmniej raz w życiu zagrać. Jak już się raz zagra, to wciąga i znowu chce się do niej wracać. Można ją rozbudowywać o nowe plansze i karty. Świetna rozgrywka, która zwłaszcza młodszych uczestników szybko nauczy czym jest rynek.

Pomysł 9: Gra planszowa Eurocash [140 zł]

Gra planszowa Eurocash
Gra planszowa Eurocash

Polska gra, która uczy tego jak zarządzać własnymi finansami. Jeżeli wiecie jak to robić, to zagrajcie w nią ze swoimi dziećmi i znajomymi. Nauka połączona z rozrywką. Nic lepszego na tym świecie nie ma jak łączenie przyjemnego z pożytecznym.

Pomysł 10: Zegarek Ministra Finansów [159 zł]

Zegarek Ministra Finansów
Zegarek Ministra Finansów

Pamiętacie historię z zegarkiem Ministra Finansów Mateusza Szczurka?! Możecie go mieć i poczuć się jak finansista z wysokiej półki. Polecamy model CASIO Data Bank DBC-32D.

Pomysł 11: Zdjęcie z Wall Street [189 zł]

Zdjęcie z Wall Street
Zdjęcie z Wall Street

Wystarczy wejść na Allegro w dział dom i wpisać frazę Wall Street, aby wyskoczyła cała lista najróżniejszych zdjęć na ścianę z motywem giełdowym. Fajny gadżet do biura lub gabinetu. Jeżeli ktoś chce być bardziej ambitny może też zlecić namalowanie obrazu, ja tak zrobiłem. ;)

Pomysł 12: Zestaw zegarów na ścianę [287 zł]

Zestaw zegarów na ścianę
Zestaw zegarów na ścianę

Zegary z nazwami miast to kolejna rzecz jaka jednoznacznie kojarzy się z giełdą i finansami. Zestaw jest dostępny na Maklerska.pl Niestety nie wiedzieć czemu nie ma w nim Warszawy. Alternatywą jest zakup zegarów na własną rękę i naklejenie nazw z miastami samodzielnie.

Pomysł 13: Oryginalna figurka byka z Wall Street, wykonana z brązu [699 zł]

Oryginalna figurka byka z Wall Street, wykonana z brązu
Oryginalna figurka byka z Wall Street, wykonana z brązu

Artbull.pl to firma która zajmuje się produkcją m.in giełdowych byków. W swojej kolekcji mają oryginalną statuetkę byka z Wall Street. Figurka jest z brązu i na pewno będzie się idealnie prezentować na inwestorskim biurku.

Pomysł 14: Zegarek Revue Thommen Wall Street [ok. 3000 zł]

Zegarek Revue Thommen Wall Street
Zegarek Revue Thommen Wall Street

Jeżeli zegarek Ministra Finansów was nie satysfakcjonuje, to możecie sięgnąć po szwajcarski zegarek Revue Thommen z kolekcji Wall Street. Firma oferuje kilka wersji i w zależności, który się wybierze zmienia się cena.

To tyle. Jeżeli macie jakieś pomysły na inne prezenty dla inwestorów, dajcie znać w komentarzach lub na e-mail, to będziemy uzupełniać listę.  

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.