WIDEO: ACR System i F1 Pharma. Odwiedziliśmy spółki portfelowe alternatywnej spółki inwestycyjnej Polskie Inwestycje Technologiczne, która rozpoczęła IPO | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Paweł Biedrzycki
18 cze 2018, 14:51

WIDEO: ACR System i F1 Pharma. Odwiedziliśmy spółki portfelowe alternatywnej spółki inwestycyjnej Polskie Inwestycje Technologiczne, która rozpoczęła IPO

Polskie Inwestycje Technologiczne Alternatywna Spóła Inwestycyjna rozpoczęła publiczną ofertę akcji. W trwającym IPO firma chce pozyskać z rynku 2 mln zł. Docelowo, spółka ma być notowana na New Connect. Pozyskany od inwestorów kapitał zostanie zainwestowany w firmy na wczesnej fazie rozwoju, ale takie które już posiadają jakieś produkty.

Spółki portfelowe PIT ASI: ACR Systems i F1 Pharma

W tej chwili Polskie Inwestycje Technologiczne posiadają dwie spółki portfelowe. Obydwie spełniają kryteria inwestycyjne PIT i pokazują jaka będzie polityka inwestycyjna alternatywnej spółki inwestycyjnej. Jedna z nich to twórcy zaawansowanych technologicznie stabilizatorów do kamer - firma ACR Systems. Druga to spóła biotechnologiczna F1 Pharma, która zamierza rozwijać projekty leków generycznych i innowacyjnych.
 


Obydwie spółki istnieją o dłuższego czasu i wyszły z etapu rozwoju garażowego. Teraz mają potencjał na dynamiczny rozwój działalności, na co potrzebują kapitał, który dostarcza im alternatywna spółka inwestycyjna Polskie Inwestycje Technologiczne.

Polskie Inwestycje Technologiczne, czyli suma spółek portfelowych

Ostateczny sukces alternatywnej spółki inwestycyjnej będzie zależeć od tego ,jak będą sobie radzić jej spółki portfelowe. Od tego po jakich wycenach będzie obejmować udziały i w jaki sposób będą one zyskiwać na wartości. Nie bez znaczenia będzie też etap dezinwestycji, który stanowić będzie weryfikację całej inwestycji.

Już teraz zarząd ACR Systems ma w planach wprowadzić swoją spółkę na New Connect. To pozwoli uzyskać rynkową wycenę firmy i zweryfikować wycenę spółki w portfelu spółki Polskie Inwestycje Technologiczne.

Zobacz także: "Wiele polskich innowacji może osiągnąć międzynarodowy sukces. Chcemy pomóc ich twórcom" - czat z Łukaszem Piaseckim, Prezesem Polskie Inwestycje Technologiczne ASI S.A.

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.