Certyfikaty ING Turbo na CD PROJEKT już dostępne
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
26 lip 2018, 11:41

Inwestowanie w trybie Turbo na CD PROJEKT już dostępne

Od dzisiaj grupa ING Turbo wprowadza do obrotu dwa certyfikaty Turbo oparte o akcje CD PROJEKT. Umożliwiają one pośredni handel akcjami spółki z dźwignią. Do tej pory dostępne były kontrakty terminowe na akcje CD PROJEKT, które umożliwiały inwestowanie dźwignią teraz umożliwiają to również nowe certyfikaty.


Certyfikaty Turbo na akcje CD PROJEKT

Uruchomione zostały dwa certyfikaty turbo long, oba z mnożnikiem 0,10, czyli dziesięć certyfikatów odpowiada inwestycji w jedną akcję CD PROJEKT. Certyfikaty będą notowane w systemie UTP-W. Są to produkty ze zmienną dźwignią finansową, która umożliwia inwestorom szybkie zwiększenie zysków przy użyciu relatywnie małych kwot. Oczywiście tego typu instrumenty są skierowane do inwestorów o wysokim poziomie akceptacji ryzyka, gdyż każda dźwignia działa w obie strony - jeżeli instrument bazowy zachowa się odwrotnie do przewidywań, traci się równie szybko jak zarabia.

Certyfikaty mają wbudowany „stop loss”, czyli barierę z efektem „knock-out”. Jest to limit, przy którym następuje wygaśnięcie certyfikatu. Aktualna wysokość bariery wynosi dla pierwszego certyfikatu 165 zł, zaś drugiego 180 zł. Poziomy te będą regularnie aktualizowane.

W tej chwili dźwignia waha się między 3, a 4, zaś za 10 certyfikatów odpowiadających 1 akcji spółki ING Turbo Long CD PROJEKT zapłacimy około 70 zł.
 

CD PROJEKT notowania akcji w 2018 roku

CD POJEKT kurs akcji

Kontrakty terminowe na CD PROJEKT

CD PROJEKT jest najbardziej płynną spółka na GPW. Bywają sesje na których generuje 1/3 wszystkich obrotów indeksu WIG20. Od dłuższego czasu są dostępne kontrakty terminowe na akcje CD PROJEKT, które pozwalają na inwestycję z lewarem. W przypadku kontraktów terminowych należy posiadać jednak oddzielne konto, aby móc nimi handlować.

ING Turbo to produkty inwestycyjne, które pozwalają osiągać zyski zarówno na wzrostach, jak i spadkach cen instrumentów bazowych. Instrumentami bazowymi dla ING Turbo są m.in. akcje największych polskich i międzynarodowych spółek, główne indeksy wybranych światowych giełd, surowce i pary walutowe. Certyfikaty ING Turbo po raz pierwszy zostały wyemitowane przez ING na rynku holenderskim w 2008 r. Produkt został również udostępniony inwestorom we Francji, Niemczech oraz Polsce. Jest to instrument przeznaczony dla aktywnych inwestorów oraz osób, które akceptują ponadprzeciętny poziom ryzyka inwestycyjnego.

Oprócz certyfikatów na CD PROJEKT, dziś na GPW zadebiutowały także dwa certyfikaty Turbo na WIG20 oraz po jednym na Orange Polska i indeks DAX.

Zobacz także: Polscy emeryci w rok zarobili na CD PROJEKT 2,4 mld zł

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.