7 spółek w trendzie wzrostowymi i z rosnącymi przychodami od 4 lat z rzędu
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
04 wrz 2019, 06:59

7 spółek w trendzie wzrostowym, których przychody rosną 4 rok z rzędu

Już 164 spółki ogłosiły wyniki za pierwsze półrocze 2019 r. Wśród nich są takie, które regularnie, od co najmniej 4 lat, zwiększają swoje przychody, a nawet zyski. Ponadto ich akcje są doceniane przez inwestorów i znajdują się w trendzie wzrostowym.

Spośród pierwszych spółek publikujących wyniki finansowe wybraliśmy 7 najciekawszych. Są to firmy, które wykazały wzrost zaraportowanych przychodów i zysków za ostatnie 12 miesięcy, w porównaniu do analogicznych okresów z poprzednich lat. Regularna poprawa wyników ma też odzwierciedlenie w ich kursie akcji.

Wirtualna Polska Holding #WPL (YTD: +19%)

Od co najmniej czterech lat z rzędu półroczne wyniki poprawia Wirtualna Polska Holding #WPL. Spółka za zaraportowane 12 miesięcy w połowie 2015 roku wykazała przychody w wysokości 267 mln zł. Zaś obecnie, cztery lata później, zwiększyła je ponad dwukrotnie do 653 mln zł.

Kurs akcji Wirtualna Polska

Wirtualna Polska


W parze z rosnącymi przychodami podąża też wzrost zysku ze sprzedaży oraz zysku netto. Przez ostatnie cztery lata Wirtualna Polska zwiększyła wpływy netto ze sprzedaży 2,5 raza zaś zysk netto powiększył się kilkukrotnie z 14 mln zł do ponad 71 mln zł. Kurs spółki od początku roku znajduje się w długoterminowym trendzie wzrostowym.

Zobacz także: 16 spółek, które pozytywnie zaskoczyły analityków w II kwartale 2019 r.

Asseco Business Solutions #ABS (YTD: +3%)

Przez 7 lat z rzędu zysk netto oraz zysk ze sprzedaży zwiększa regularnie Asseco Business Solutions #ABS. Dwunastomiesięczne zyski ogłoszone w połowie 2012 roku zostały do dziś praktycznie podwojone.

Ponadto Asseco zwiększa regularnie przychody ze sprzedaży od połowy 2015 r. Jednocześnie kurs spółki wzrósł w tym czasie z 13 zł do 27 zł obecnie, choć należy zaznaczyć, że przez ostatnie trzy lata podlegał dość dużym wahaniom.

Dom Development #DOM (YTD: +47%)

Na przestrzeni ostatnich czterech lat niemal trzykrotnie wzrosły przychody warszawskiego dewelopera Dom Development #DOM. Jednocześnie w tym czasie spółka zwiększyła pięciokrotnie zysk ze sprzedaży oraz zysk netto.

Inwestorzy doceniają regularnie rosnące wyniki. Ma to odzwierciedlenie w kursie akcji. Od początku tego roku akcje Dom Development zyskały na wartości niemal 50%.

LiveChat Software #LVC (YTD: +45%)

Także LiveChat Software #LVC znacząco poprawia wyniki zarówno przychodów i zysków. W ciągu ostatnich 6 lat zwiększyły się one sześciokrotnie. Od początku roku kurs spółki znajduje się w silnym, długoterminowym trendzie wzrostowym. Inwestorzy zyskali już 45%, choć wciąż wartość spółki nie osiągnęła szczytów z połowy 2017 r.
 

Kurs akcji LiveChat

LiveChat

Mo-Bruk #MBR (YTD: +163%)

Od pięciu lat rosną przychody największej w Polsce firmy zajmującej się przetwarzaniem odpadów przemysłowych. Mo-Bruk za ostatnie zaraportowane 12 miesięcy pochwalił się przychodami na poziomie 111 mln zł, czyli ponad dwukrotnie wyższymi niż w 2014 r., Jednocześnie spółka konsekwentnie zwiększa zyski ze sprzedaży oraz zysk netto.

Kurs spółki znajduje się nieprzerwanie w trendzie wzrostowym od początku 2016 roku. W tym czasie wzrósł z okolic 10 zł do 110 zł obecnie. Tylko od początku tego roku inwestorzy zyskali 163%

Play Communications #PLY (YTD: +72%)

Mocne odbicie zaliczają od początku roku notowania operatora komórkowego Play Communications #PLY. Także przychody spółki rosną regularnie od co najmniej pięciu lat. Choć, z racji na wielkość przedsiębiorstwa, wzrost jest dość powolny. Spółka wykazuje też regularny wzrost zysku netto od trzech lat.

Unimot #UNT (YTD: +186%)

Regularnie od sześciu lat wzrastają też przychody Unimot-u #UNT. Za ostatnie 12 miesięcy spółka wygenerowała 3,7 mld zł, czyli od 20% więcej niż w roku poprzednim. W przeszłości tempo wzrostu przychodów było znacznie wyższe i sięgało od 50% do nawet 150% w ciągu roku obrotowego. Także zysk ze sprzedaży oraz zysk netto zwiększyły się w ostatnim roku.
 

Kurs akcji Unimot

Unimot

W ślad za powrotem do raportowania coraz wyższych zysków, kurs akcji Unimot-u wszedł w trend wzrostowy. Od początku roku akcje spółki zyskały na wartości 186%
 

Spółki, które regularnie zwiększają przychody od co najmniej 4 lat i są w trendzie wzrostowym

SpółkaWzrost przychodów w ostatnich 4 latachWzrost kursu od początku roku
Wirtualna Polska (WPL)145%19%
Asseco BS (ABS)74%3%
Dom Development (DOM)173%47%
LiveChat (LVC)198%45%
Mo-Bruk (MBR)152%163%
Play (PLY)36%72%
Unimot (UNT)520%186%

To jeszcze nie koniec. We wrześniu wyniki opublikuje kolejne kilkaset spółek. Wśród nich na pewno także znajdziemy okazje inwestycyjne. Będziemy śledzić raporty finansowe i uzupełniać powyższe zestawienie.

Zobacz także: 8 zdrowych fundamentalnie spółek, których akcje rosną i niemal nikt się nimi nie interesuje

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.