Warren Buffett rozmawiał z Katy Perry o kryptowalutach i Bitcoin. NIE, to nie żart! | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Anna Mazurek
06 gru 2017, 10:16

Warren Buffett rozmawiał z Katy Perry o kryptowalutach i Bitcoin. NIE, to nie żart!

Katy Perry, jedna z najsławniejszych piosenkarek młodego pokolenia, spotkała się z Warrenem Buffett’em, żeby porozmawiać o kryptowalutach! Gwiazda opublikowała na swoim oficjalnym profilu na Instagramie zdjęcie ze spotkania z Buffett’em w biurze Berkshire Hathaway w Nebrasce. Podpis pod zdjęciem brzmiał: Nic wielkiego tylko pytam Warrena Buffett’a o jego przemyślenia na temat kryptowalut.

Gwiazda podczas swojej trasy koncertowej po USA, skorzystała z okazji, żeby zobaczyć się z najsławniejszym inwestorem na świecie. O spotkaniu poinformowała swoich fanów na Instagramie. Jak dotąd zdjęcie polubiło ponad 238 tys. osób. Pod postem pojawiło się również kilkaset komentarzy z pytaniem: co o kryptowalutach powiedział Warren Buffett?

 

nbd just asking Warren Buffett his thoughts on cryptocurrency

Post udostępniony przez KATY PERRY (@katyperry)

Niestety nikt oficjalnie nie wskazał, o czym dokładnie podczas spotkania Warren Buffett rozmawiał ze sławną piosenkarką. Wiemy tylko, że głównym tematem były kryptowaluty. Jednak znaleźliśmy krótki filmik z tego spotkania zamieszczony na youtubie. Prawdopodobnie jest to nagranie z Instastory Katy Perry. Jak widać oboje byli zadowoleni z krótkiej pogawędki i na koniec wznieśli toast niczym innym jak Coca-Colą :)

Warren Buffett już powiedział co myśli o Bitcoin

Najsławniejszy inwestor z Omaha już kilka razy dał znać, co myśli o Bitcoinie. Przede wszystkim, jego zdaniem Bitcoin nie ma wewnętrznej wartości i nie generuje dochodu. Dlatego nie da się dokładnie ocenić, ile jest warty. W październiku tego roku podczas cyklicznego spotkania ze studentami z całego świata jednoznacznie wskazał, że Bitcoin to bańka spekulacyjna! Pisaliśmy już o tym dokładnie tutaj.

Warren Buffett jest zresztą ogólnie sceptyczny co do walut wirtualnych jako aktywa inwestycyjnego.

Zobacz także: Warren Buffett o kryptowalucie Bitcoin: nie ma żadnej wewnętrznej wartości i nie generuje dochodu

Notowania Bitcoina na historycznych maksimach

Bitcoin w ostatnich dniach nie przestaje zaskakiwać inwestorów. Jego kurs cały czas rośnie. Już teraz przebił barierę 11 tys. USD. Natomiast 5 grudnia br. cała stopa zwrotu wyniosła 14 593 959,41% na plusie.

Wykres. Notowania Bitcoin w stosunku do USD lata 2013 - 2017

btcusd
 

Nie ma co ukrywać, że hossa trwa na całym rynku kryptowalut. Co więcej, inwestowaniem w kryptowaluty zaczęły interesować się także gwiazdy i zwykli ludzie. Bez problemu znajdziesz teraz seminaria, szkolenia i wykłady dotyczące inwestowania w wirtualne waluty.

Zobacz także: Moja opinia o seminarium Cryptomission, za którego organizacją stał DasCoin

Nie tylko Warren Buffett jest sceptyczny co do Bitcoina

W świecie inwestorów pojawia się coraz więcej krytycznych głosów w odniesieniu do Bitcoina i innych kryptowalut.

Po tym jak Bitcoin przebił barierę 11 tys. USD Joseph Stiglitz, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii, jednoznacznie wskazał, że Bitcoin powinien być zdelegalizowany. Tak jak Buffett jest on przekonany, że to kolejna w historii bańka spekulacyjna.

Podobnego zdania jest także Stephen S. Roach, wykładowca Yale School of Management i główny ekonomista banku inwestycyjnego Morgan Stanley & Co.

Z pewnością zastanawiałeś się czy warto inwestować w kryptowaluty albo czy Bitcoin to bańka spekulacyjna. Nie uzyskasz jednoznacznej odpowiedzi. Faktem jest, że wirtualne waluty stają się coraz bardziej popularne. I to na tyle popularne, że zaczynają się nimi interesować nawet gwiazdy pop kultury. Jednak z pozoru nic nieznaczące zdjęcie powinno dać inwestorom wiele do myślenia…

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.