Krach na rynku kryptowalut. Chiny wywołały spadki cen Bitcoin i Ethereum nawet o 33%
Obrazek użytkownika Jakub Zgoła
19 maj 2021, 18:10

Chiny wywołały krach na rynku kryptowalut. Bitcoin i Ethereum mocno tracą ich cena spadła nawet 33%

Chiny wywołały krach na rynku kryprowalut. BITCOIN spadł o ponad 33%! Inne kryptowaluty tj. Ether straciły aż nawet po 42%. Dla jednych to tragedia i utopienie majątku, dla innych czas na zakupy.

W najniższym punkcie cenowym dnia na chwilę obecną kurs BTC osiągnął około 30 000$ na wielu giełdach i derywatach. W tym momencie pojawił się popyt na rynku. Widać było wiele potężnych zleceń opiewających na ponad 1.000 BTC czyli ekwiwalent 114 000 000 PLN w jednej puli. Po 30 minutach rynek znajdował się około 20% wyżej.
 

BTC vs ETH

Zobacz także: Bitcoin to nie piramida finansowa, powinni go kupować nawet inwestorzy działający na rynku długu – twierdzą eksperci

Akcje Tesli (NASDAQ:TSLA) Elona Muska, który jest wielki orendownikiem spekulacji na kryptowalutach na otwarciu straciła około -4%. Spółka w ostatnim czasie w raporcie SEC ujawniła, że kupiła bitcoiny warte 1,5 miliarda dolarów. Liczby mogą robić wrażenie, natomiast w rzeczywistości to około 0,02% kapitalizacji spółki.

Chiny wywołują spadki na rynku kryptowalut

Impulsem do spadków na rynku kryptowalut są Chiny. We wtorek (czasu europejskiego) zakazano instytucjom finansowym i firmom płatniczym operowanie kryptowalutami i świadczenie usług w tym zakresie. Pojawiło się także, wiele ostrzeżeń o “możliwych potężnych stratach”. Komentatorzy polityczni i geopolityczni twierdzą, że jest to przemyślany ruch wpisujący się w długoterminową strategię Chin.

Już pojawiły się pierwsze komentarze z wall street. Wiele z nich twierdzi, że spadki Bitcoina to inwestycyjna okazja. Cathie Wood - obecnie bardzo wyhypowana zarządzająca ARK Invest stwierdziła, że podtrzymuje tezę, że bitcoin osiągnie poziom $500,000

Pojawiły się już pierwsze memy na temat dzisiejszych wydarzeń.
 

Zobacz także: Rynek kryptowalut i bitcoin jest już warty 2,35 bln USD czyli więcej niż Apple 

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.