Czat z Wiesławem Żyznowskim, prezesem spółki Mercator Medical | StrefaInwestorow.pl

Czat z Wiesławem Żyznowskim, prezesem spółki Mercator Medical

W pierwszym półroczu 2016 r. Mercator Medical #MRC, spółka z branży medycznej, wypracowała 128,5 mln zł przychodów, czyli o 27 proc. więcej niż w analogicznym okresie rok wcześniej. Wynik EBITDA przekroczył 12,3 mln zł (+17 proc. r/r.), a zysk netto 7,0 mln zł (+25 proc. r/r). Dzisiaj spółka opublikowała prospekt emisyjny, w związku z ofertą publiczną akcji serii G. W jej ramach Mercator Medical chce pozyskać ok. 35 mln zł na dalszy rozwój i realizację nowej strategii.

Ogłoszone niedawno plany Mercator Medical na najbliższe dwa lata są ambitne i pozwolą spółce zwiększyć moce produkcyjne o 150%. Wśród nich są takie założenia, jak budowa nowej fabryki, umocnienie pozycji w Europie Środkowo-Wschodniej oraz ekspansja na Europę Zachodnią.

O tym wszystkim będzie można porozmawiać z prezesem spółki, Wiesławem Żyznowskim, na czacie inwestorskim, który odbędzie się we czwartek, 8 września 2016 r. o godz. 11:00.

Już teraz zapraszamy do zadawania pytań

Zapraszamy na czat z Prezesem Mercator Medical S.A.– Wiesławem Żyznowskim, w trakcie którego nasz gość chętnie odpowie na wszystkie pytania na temat spółki Mercator Medical, sytuacji finansowej i nowej strategii, wyzwań na 2016 r., planów dalszego rozwoju i wykorzystania środków pozyskanych z emisji akcji oraz trendów w branży medycznej.

Spotkanie rozpocznie się we czwartek, 8 września 2016 r. o godz. 11:00. Zapraszamy do zadawania pytań już teraz (możliwość zadawania pytań została już uruchomiona).

Kliknij tutaj,aby zadać pytanie na czacie

Materiały, które warto przeczytać przed czatem

Zostaw swój e-mail: przypomnimy Ci o zbliżającym się czacie, na kilka minut przed jego rozpoczęciem

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.