Relacja z czatu z zarządem Scope Fluidics: "System PCR|ONE jest na ostatniej prostej. System Bacteromic rozwija się szybko"
Obrazek użytkownika Czaty
15 lis 2019, 10:58

"System PCR|ONE jest na ostatniej prostej. System Bacteromic rozwija się szybko" – relacja z czatu z zarządem Scope Fluidics

W czwartek, 14 listopada 2019 r. odbył się czat inwestorski z prezesem zarządu Scope Fluidics, prof. Piotrem Garsteckim oraz członkiem zarządu, Szymonem Rutą. Podczas spotkania rozmawialiśmy o perspektywach rozwoju projektów BacterOMIC oraz PCR|ONE. Inwestorzy zadawali również pytania o emisję akcji, komercjalizację produktów oraz sytuację finansową spółki. W spotkaniu wzięło udział ponad 600 osób, a zarząd odpowiedział na 50 pytań. Zapraszamy do lektury całej relacji z czatu.

Obrazek użytkownika Janusz Maruszewski
Janusz Maruszewski

Zapraszamy na czat z zarządem Scope Fluidics, prezesem prof. Piotrem Garsteckim oraz członkiem zarządu Szymonem Rutą. Będziemy rozmawiać o perspektywach rozwoju projektów PCR|ONE i BacterOMIC.

 

Spotkanie rozpocznie się w czwartek, 14 listopada 2019 r. o godz. 14:00. Już teraz zachęcamy do zadawania pytań za pośrednictwem poniższego formularza.

 

W przypadku chęci zadania kilku pytań, prosimy je zadawać pojedynczo i za każdym razem klikać przycisk "Wyślij". Ułatwi to przedstawicielom spółek odpowiadanie na pytania.

Obrazek użytkownika Moderator 3
Moderator 3

Dzień dobry Państwu, za kilka minut zaczynamy nasz czat. Mamy sporo pytań i prosimy o więcej :-)

Obrazek użytkownika Anonim
Tomek

Czemu została podana maksylna kwota emisji, a nie minimalna ?

Obrazek użytkownika Piotr Garstecki
Piotr Garstecki

Jako Zarząd możemy powtórzyć, że oba projekty prowadzone w spółkach zależnych rozwijają się zgodnie z harmonogramem lub szybciej. W zeszłym tygodniu zakończyliśmy badania prewalidacyjne, które potwierdzają, że rozwój technologiczny systemu PCR|ONE jest zakończony – system działa na poziomie najwyższych rynkowych standardów w zakresie parametrów klinicznych badania, jednocześnie oferując kluczowe przewagi funkcjonalne – kilkukrotnie krótszy czas analizy od lidera rynku i znacznie szerszy panel oznaczanych genów.
Przygotowaliśmy plan działań, obejmujący rozwój systemu Bacteromic, na który pozyskaliśmy już ponad 8 mln PLN w ramach grantu SME-Instrument, rozwój nowego projektu, oraz, co kluczowe dla najbliższych miesięcy, utrzymanie silnej pozycji negocjacyjnej, oraz skrócenie perspektywy rozwoju potencjału rynkowego systemu PCR|ONE – poprzez skrócenie czasu do rejestracji w USA, poszerzenie portfolio paneli diagnostycznych, oraz uzyskanie feedback’u od użytkowników.
Celem spółki jest pozyskanie 16,2 mln PLN na realizację tych celów. Budżet jest starannie zaplanowany i realistyczny. W interesie wszystkich akcjonariuszy jest aby Spółka pozyskała tę kwotę. Wyrazem oczekiwań co do ceny emisyjnej jest ograniczenie maksymalnej liczby emitowanych akcji i rozcieńczenia obecnego akcjonariatu o co najwyżej 10%.

Obrazek użytkownika matand
matand

Proszę o szczegółowe wyjaśnienia struktury emisji (podział, "pośrednictwo TOTAL FIZ" -powody)?

Obrazek użytkownika Piotr Garstecki
Piotr Garstecki

Przeprowadzenie podwyższenia kapitału zakładowego w drodze subskrypcji prywatnej, polegającej na skierowaniu oferty do indywidualnie oznaczonego adresata, stanowi najbardziej ekonomiczną, a zarazem najszybszą metodę przeprowadzenia procedury podwyższenia kapitału zakładowego, pozwalając na sprawne pozyskanie środków na realizację wskazanych celów, przy minimalnych kosztach obsługi tego procesu oraz jego istotnym przyśpieszeniu i uproszczeniu, co pozostaje zarówno w interesie Spółki, jak i jej akcjonariuszy. W przypadku przeprowadzenia emisji nowych akcji, zgodnie z modelem zaproponowanym przez akcjonariusza, dodatkowo wystąpi efekt w postaci zwiększenia płynności akcji Spółki.

Obrazek użytkownika Anonim
Carlos

Jakie główne powody lub korzyści wynikały dla spółki z wyboru zawarcia umowy warunkowej zawartej z TOTAL FIZ w porównaniu do zwykłej emisji akcji?

Obrazek użytkownika Szymon Ruta
Szymon Ruta

Przyjęliśmy rozwiązanie optymalne z punktu widzenia czasu i kosztów finansowych przy równoczesnym umożliwieniu jak najpełniejszego udziału aktualnych akcjonariuszy w planowanej emisji.
Procedowanie prospektu jest czasochłonne i kosztowne. Organizacja musi się skupić na najważniejszym tj. na certyfikacji projektu PCR|ONE w 2Q2020 i jego komercjalizacji

Obrazek użytkownika matand
matand

Czy posiadacie Państwo wiedzę czy Total FIZ planuje zwiększyć swoją pozycję?

Obrazek użytkownika Szymon Ruta
Szymon Ruta

Zgodnie z opublikowanym komunikatem 24/2019 TOTAL FIZ planuje co najmniej utrzymać swój udział w strukturze akcjonariatu spółki.

Obrazek użytkownika Anonim
Tomek

Jak będzie ustalana cena emisyjna ? Średnia z ostatnich trzech miesięcy ? Została podana cena maksymalna akcji, jaka jest minimalna ? Co jeśli cena emisji będzie znacząco odbiegać od 70 zł, czyli potrzebnej przez spółkę kwoty ?

Obrazek użytkownika Szymon Ruta
Szymon Ruta

cena emisyjna będzie równa cenie sprzedaży ustalonej w procesie ABB.

Obrazek użytkownika Anonim
Gość

Czy wystarczy Wam pieniędzy na dojście do przynajmniej jednej komercjalizacji któregoś z projektów?

Obrazek użytkownika Szymon Ruta
Szymon Ruta

Bez względu na emisję – zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami – starczy nam środków na doprowadzenie PCR|ONE do certyfikacji na terenie UE. To moment, w którym często dochodzi do transakcji. Nie będziemy mieli jednak optymalnych środków na prowadzenie procesu negocjacji, przez co być może nie będziemy w stanie osiągnąć optymalnej wyceny

Obrazek użytkownika Anonim
andy_dufresne

Czy w związku z tym, że PCR/ONE wypada lepiej niż rozwiązania obecne na rynku, to należy oczekiwać, że cena sprzedaży systemu będzie wyższa niż średnia wynikająca ze wskazywanych przez Państwa transakcji porównywalnych?

Obrazek użytkownika Piotr Garstecki
Piotr Garstecki

Faktycznie, system PCR|ONE oferuje istotne przewagi konkurencyjne nad istniejącymi systemami. Bardzo cieszymy się z potwierdzenia działania systemu i zakończenia rozwoju technologicznego. Koncentrujemy się teraz na zakończeniu procesu wdrożenia produkcji i przygotowaniach do badań klinicznych i rejestracji systemu. Cena transakcyjna będzie zależała od szeregu czynników, faktycznie system oferuje atrakcyjną funkcjonalność, a rynek, który adresuje bardzo dynamicznie się rozwija. W 'gorący' charakter rynku wpisują się również obserwacje iż konkurencyjne systemy były przejmowane bardzo krótko po ich rejestracji na rynku. Myśląc pragmatycznie o procesie sprzedaży systemu zaproponowaliśmy wczoraj działania, których celem jest utrzymanie silnej pozycji negocjacyjnej Spółki, oraz przyspieszenie dostępu do rynku amerykańskiego, i poszerzenie potencjału rynkowego poprzez rozwój portfolio paneli diagnostycznych.

Obrazek użytkownika Anonim
Gość

Jakie orientacyjnie zostały poniesione nakłady na rozwój projektu PCR ONE ?

Obrazek użytkownika Szymon Ruta
Szymon Ruta

od początku działalności spółki Curiosity Diagnostics do 3Q2019 r. na system PCR|ONE wydano ok. 19 mln zł

Obrazek użytkownika Anonim
andy_dufresne

Na jakim etapie znajdują się negocjacje sprzedażowe PCR/ONE? Czy są Państwo zadowoleni z zainteresowania potencjalnych nabywców?

Obrazek użytkownika Piotr Garstecki
Piotr Garstecki

Tak, jesteśmy zadowoleni z przebiegu procesu. Kamieniem milowym w tym procesie była nasza obecność na targach AACC w Kalifornii na początku sierpnia br. Sytem PCR|ONE został zidentyfikowany przez AACC jako jedna z przełomowych technologii w diagnostyce medycznej, mieliśmy dzięki temu okazję prezentować system w samym centrum hali wystawienniczej i być w centrum uwagi. Od sierpnia jesteśmy w procesie komunikacji z potencjalnymi nabywcami, odbieramy zainteresowanie, pytania zarówno techniczne jak i o dopasowanie systemu PCR|ONE do portfolio produktowego potencjalnych nabywców - producentów i dystrybutorów sprzętu medycznego i diagnostycznego.

Obrazek użytkownika Anonim
Carlos

Czy zarząd ma świadomość, iż główny akcjonariusz TOTAL FIZ poprzez zawarcie umowy warunkowej nabycia akcji SCPFL przy zbyciu 170.722 akcji i ponownym ich nabyciu w drodze emisji akcji serii F, utrzyma identyczny stan posiadania tych akcji po tej samej cenie i przy jednoczesnym odnotowanym zysku w wysokości nie mniejszej niż 8 milionów złotych?

Obrazek użytkownika Szymon Ruta
Szymon Ruta

jak informowaliśmy zgodnie z umową cena sprzedaży w ABB i cena emisyjna będzie równa

Obrazek użytkownika Anonim
atom

Jak wyglądają dalsze plany wobec systemu PCR ONE - będzie sprzedany, czy produkowany i dystrybuowany przez Państwa, bądź coś jeszcze innego - proszę o nakreślenie dalszej drogi dla tego systemu.

Obrazek użytkownika Piotr Garstecki
Piotr Garstecki

Zgodnie z dotychczas publikowanymi informacjami, naszym planem jest docelowa sprzedaż spółki Curiosity Diagnostics na rzecz globalnego dystrybutora sprzętu medycznego i diagnostycznego.

Obrazek użytkownika matand
matand

Czy zgodnie z Państwa wiedzą jest jakiś duży inwestor który obejmie wszystkie/część akcji sprzedawane przez TOTAL FIZ?

Obrazek użytkownika Szymon Ruta
Szymon Ruta

nie mamy takiej wiedzy. zgodnie z komunikatami proces ABB będzie prowadził mBank

Obrazek użytkownika Anonim
Paw1

Na wstępie jestem pełen szacunku dla dokonań s-ki.
Prezes Selvity wspominał kiedyś, przy swojej emisji, o potrzebie rezerwy cashowej , która pomaga w negocjacjach z dużymi partnerami(którzy kupowali od nich cząsteczki). Czy to nie jest najważniejsza przyczyna emisji także dla SCPF?

Obrazek użytkownika Piotr Garstecki
Piotr Garstecki

Bardzo dziękuję, mogę dodać, że mamy ogromną satysfakcję - informacje przedstawione kilka dni temu o zakończeniu badań prewalidacyjnych w Alab są zwieńczeniem kilkuletniej pracy całego zespołu - to dla nas wielka chwila. Co do celów emisyjnych, oprócz finansowania wkładu własnego w projekt Bacteromic, oraz etapu proof-of-concept trzeciego projektu, gros środków przeznaczonych będzie na wzmocnienie naszej pozycji negocjacyjnej przy sprzedaży systemu PCR|ONE. Pozyskane środki zostaną jednocześnie wykorzystane do wzmocnienia wartości systemu, a konkretniej przez rozbudowę jego potencjału rynkowego. Dla nabywców ważny jest szereg aspektów, przede wszystkich czas do wprowadzenia nowych paneli oraz czas do rejestracji systemu w USA, które jest najbardziej lukratywnym rynkiem diagnostyki medycznej na świecie.

Obrazek użytkownika Anonim
Tytus

1. Biorąc pod uwagę, że prognozowane przez Spółkę rozszerzenia dla PCR|ONE to wydatki w wysokości 10mln PLN (czyli prawie podwojenie oryginalnego budżetu) to czy można prosić o bardziej szczegółowe rozbicie na co te środki mają pójść (jaki są podbudżety poszczególnych punktów)?
2. Jakie są oczekiwania Spółki co do wpływu tych dodatkowych działań rozwojowych na termin oraz cenę sprzedaży projektu PCR|ONE?

Obrazek użytkownika Szymon Ruta
Szymon Ruta

wskazane przez nas działania nie były dotychczas uwzględnione w budżecie. nie są one konieczne do certyfikacji systemu PCR|ONE. harmonogram i szczegółowy budżet oraz kolejność określimy kiedy będziemy znali wysokość finansowania. wysokość wydatków w ramach w poszczególnych pozycji powinna być zbliżona

Obrazek użytkownika Anonim
andy_dufresne

Dlaczego rozwój projektu BACTERomic oraz projektu kolejnego (trzeciego) postanowili Państwo sfinansować emisją już w tym momencie, nie natomiast ze środków pochodzących z komercjalizacji PCR/ONE?

Obrazek użytkownika Piotr Garstecki
Piotr Garstecki

Już w marcu ogłosiliśmy przyspieszenie prac nad systemem Bacteromic, informując jednocześnie o planowanym pozyskaniu środków na wkład własny. Cieszymy się z tego, że pozyskaliśmy bardzo prestiżowy (i trudny) grant europejski na realizację projektu i doprowadzenie systemu Bacteromic do rejestracji CE-IVD. Proponowany plan działania ma na celu maksymalizację wartości projektów i Spółki, przy minimalizacji kosztów finansowych i organizacyjnych pozyskania kapitału.

Obrazek użytkownika Anonim
Paw1

Re sprzedaż projektu PCR/ONE Czy są już jakieś podpisane NDA? Kiedy realnie spodziewacie się pierwszego?

Obrazek użytkownika Szymon Ruta
Szymon Ruta

mamy podpisane pierwsze nda. za względu na wstępny charakter rozmów oraz dobro procesu w tym momencie nie możemy jeszcze powiedzieć nic więcej. kiedy rozmowy wejdą na odpowiedni etap spółka na pewno poinformuje rynek

Obrazek użytkownika Anonim
Jigga

Kiedy powinna być znana cena emisyjna?

Obrazek użytkownika Szymon Ruta
Szymon Ruta

Po NWZA, które zaplanowane jest na 10 grudnia,

Obrazek użytkownika Anonim
Piotr

Czy tego, że proces negocjacji wymagał będzie więcej czasu i zapasu środków finansowych nie dało się wiedzieć wcześniej, zwłaszcza że już dawno podpisaliście Państwo umowę z doświadczonym, podobno, doradcą transakcyjnym?

Obrazek użytkownika Piotr Garstecki
Piotr Garstecki

Poprzednia emisja miała miejsce w 2017 roku. Cele emisyjne obejmowały rozwój systemu PCR|ONE do rejestracji CE-IVD w 2020 roku, oraz rozwój systemu Bacteromic do kolejnej rundy finansowania. Oba te cele udało nam się z nawiązką zrealizować, utrzymując jednocześnie żelazną dyscyplinę kosztową. W zeszłym tygodniu, po 7 latach rozwoju, ogłosiliśmy gotowość technologiczną systemu PCR|ONE do wdrożenia produkcji i komercjalizacji. Informacje pozyskane w ramach rozpoczętych działań mających na celu sprzedaż systemu PCR|ONE pozwalają nam na zaplanowanie działań zmierzających do maksymalizacji wartości projektu. Cieszymy się ze wsparcia naszego największego inwestora w tym zakresie.

Obrazek użytkownika Anonim
matand

Czy posiadacie Państwie wiedzę na temat zainteresowania objęciem akcji przez fundusze polskie lub zagraniczne?

Obrazek użytkownika Piotr Garstecki
Piotr Garstecki

tak, cieszymy się z deklaracji Total FIZ, na bieżąco informujemy inwestorów o postępach i jesteśmy dobrej myśli

Obrazek użytkownika Anonim
Paw1

Czy próbowaliście Państwo kredyt bankowy i dlaczego nie?

Obrazek użytkownika Szymon Ruta
Szymon Ruta

spółka nie posiada zdolności kredytowej spowodowanej brakiem bieżących przychodów oraz aktywów trwałych mogących stanowić zabezpieczenie banku

Obrazek użytkownika Anonim
Wojtek

PCR/ONE ma badać bakterie gronkowca. A jakie są perspektywy, aby urządzenie badało inne bakterie? Czy do każdej bakterii musi być nowe urządzenie?

Obrazek użytkownika Piotr Garstecki
Piotr Garstecki

System PCR|ONE jest wszechstronną platformą do badań polegających na wykrywaniu w próbce wielu różnych genów jednocześnie. System jest przygotowany to implementacji nowych paneli diagnostycznych, co jest przedmiotem naszych planów - jest to jeden z istotnych elementów wzmacniania potencjału rynkowego systemu, poprzez skracanie czasu do wprowadzenia tych nowych paneli na rynek. Oprócz panelu wykrywającego i charakteryzującego zakażeni bardzo groźną bakterią Clostridium difficile, planujemy rozwój paneli diagnozujących zakażenie grypą, bakteriami gram ujemnymi opornymi na antybiotyki.

Obrazek użytkownika Jacek2958
Jacek2958

Ponawiam pytanie, w jakim celu wprowadzono cenę maksymalną ? Czy nie jest to działanie na szkodę spółki ?

Obrazek użytkownika Szymon Ruta
Szymon Ruta

nie ustalono ceny maksymalnej emisji. podana kwota jest ceną do której Total fiz deklaruje swój udział w transakcji

Obrazek użytkownika Anonim
andy_dufresne

Czy rozważają Państwo przeniesienie na główny parkiet GPW? W jakiej perspektywie czasowej?

Obrazek użytkownika Szymon Ruta
Szymon Ruta

nie wcześniej niż po transakcji PCR|ONE. teraz skupiamy się na komercjalizacji tego projektu

Obrazek użytkownika Anonim
Sting15

Czy proces certyfikacji nowych paneli do systemu PCR ONE będzie w gestii podmiotu, który przejmie spółkę Curiosity Diagnostics?

Obrazek użytkownika Szymon Ruta
Szymon Ruta

tak. nowy właściciel będzie miał kluczowy wpływ na certyfikację nowych paneli i dalszy kierunek rozwoju systemu PCR|ONE,

Obrazek użytkownika pstaniszewski
pstaniszewski

Czy zdajecie sobie Panowie sprawę, że jednak po raz pierwszy zawiedliście inwestorów indywidualnych poprzez taki sposób komunikacji oraz pozyskanie kapitału przez Total FIZ. Sprawa niskiego salda środków pieniężnych była przecież Wam i nam znana od wielu miesięcy i emisję z prawem poboru można było przygotować wcześniej, ewentualnie wprowadzić do akcjonariatu uznany fundusz zagraniczny, który uwiarygodniłby Was dodatkowo w oczach innych inwestorów i potencjalnych kupujących spółkę CD.

Obrazek użytkownika Piotr Garstecki
Piotr Garstecki

Przykro mi, że Pan tak to odebrał. Od 2017 roku deklarowaliśmy plany rozwoju systemu PCR|ONE i Bacteromic, i mamy ogromną satysfakcję, że dzięki wytężonej pracy całego zespołu, oraz dzięki kilku trudnym, ale trafnym decyzjom po drodze, realizujemy te plany konsekwentnie i w terminie. Publikujemy informacje o postępach, aby nasi akcjonariusze mieli na bieżąco wiedzę o naszych osiągnięciach i postępach. Podkreślam, że w ramach posiadanego budżetu, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, planujemy uzyskanie certyfikacji CE-IVD dla systemu PCR|ONE w połowie przyszłego roku. Cieszymy się z tego, że sukcesywnie eliminujemy elementy ryzyka w tym procesie. Jednocześnie, od sierpnia bieżącego roku, tj. od targów AACC, jesteśmy w intensywnej komunikacji z potencjalnymi odbiorcami systemu, prezentujemy się na targach, konferencjach i wsłuchujemy się w szczegółowe aspekty zainteresowania systemem. Dzięki temu widzimy teraz możliwość dalszego wzmocnienia pozycji negocjacyjnej - chcemy nie tylko mieć zarejestrowany system o wygrywającej funkcjonalności, ale również skrócić czas do poszerzenia potencjału rynkowego systemu PCR|ONE - przez poszerzenie portfolio paneli oraz skrócenie czasu do rejestracji w USA. Te plany skrystalizowały się w wyniku informacji pozyskane w ostatnim czasie, wierzymy w zasadność tego planu, cieszymy się też ze wsparcia głównego akcjonariusza.

Obrazek użytkownika Anonim
andy_dufresne

Na ile obecnie ocenia Pan Prezes prawdopodobieństwo sukcesu projektu PCR/ONE w procentach od 0 do 100? ;)

Obrazek użytkownika Piotr Garstecki
Piotr Garstecki

Jak potwierdziły to ostatnie wyniki z Alab, technologię już mamy - tutaj 100%. pozostały nam działania bardziej standardowe, operacyjne, tj. dokończenie wdrożenia produkcji, mam nadzieję informować o tym jeszcze w tym roku, oraz badania kliniczne i rejestracja systemu. Wprowadzenie systemu PCR|ONE na rynek jest na ostatniej prostej.

Obrazek użytkownika Anonim
Wacław H.

Co z inwestorem do Bactromika.Mił być fundusz zagraniczny ,póki co nic nie słychaç??

Obrazek użytkownika Piotr Garstecki
Piotr Garstecki

Odbieramy duże zainteresowanie systemem Bacteromic. Cały czas prowadzimy rozmowy z potencjalnymi nabywcami udziałów w Bacteromicu, natomiast w naszej ocenie optymalnym dziś z punktu widzenia spółki i jej inwestorów jest pozyskanie środków bezpośrednio do spółki Scope Fluidics z jednego źródła. Jeśli pozyskamy środki na rozwój Bacteromica w ramach emisji w Scope, projekt pozyskania środków od zagranicznego inwestora naturalnie ustanie.

Obrazek użytkownika Anonim
Carlos

Czy przedstawiciele akcjonariusza TOTAL FIZ pełniący funkcje zarządcze w spółce, mają wgląd w informacje niejawne takie jak składane niewiążące wyceny lub propozycje zakupu głównych projektów spółki?

Obrazek użytkownika Piotr Garstecki
Piotr Garstecki

Total FIZ ma swojego przedstawiciela w Radzie Nadzorczej Scope Fluidics.

Obrazek użytkownika Anonim
Marek

Jaki sens ma produkowanie kartrydży we własnym zakresie? Chcecie przecież sprzedać całą spółkę celową

Obrazek użytkownika Szymon Ruta
Szymon Ruta

produkcja własna jest niezbędna do certyfikowania systemu, gdyż linia wymaga certyfikacji. wykorzystanie własnej linii do tego celu jest tańsze i szybsze niż kontrakt z zewnętrznym kontrahentem.

Obrazek użytkownika Anonim
Gość

Wczoraj podaliście państwo ,ze istnieje możliwość ,że opłata za PCR One będzie w transzach.Jak będzie wyglądała wypłata dywidendy,czy jeżeli będzie w transzach to posiadacz akcji nabywa całą dywidendę i ma ją wypłacaną też w transzach i czy musi posiadać akcje aż do wypłaty ostatniej transzy.

Obrazek użytkownika Szymon Ruta
Szymon Ruta

dzisiaj trudno określić szczegółowe warunki przyszłej umowy i charakter poszczególnych transz. prawo do dywidendy wymaga posiadania akcji w dniu dywidendy

Obrazek użytkownika Anonim
atom

Dlaczego w tak fatalny sposób bez wcześniejszej prezentacji nowej strategii, została rynkowi przekazana informacja o emisji akcji.

Obrazek użytkownika Piotr Garstecki
Piotr Garstecki

Spółka przedstawiła plany rozwoju projektów zgodnie z praktyką rynkową. Dla pełnego obrazu sytuacji, informacja o planach rozwoju projektów powinna, zgodnie z dobrymi praktykami, wskazywać również źródła finansowania planowanych działań. Tak robiliśmy w przeszłości, w tym np. kiedy informowaliśmy o przyspieszeniu realizacji projektu Bacteromic.

Obrazek użytkownika Anonim
ono

Ile czasu zajmie przeprowadzenie procedury FDA Pre-Submission Program?

Obrazek użytkownika Szymon Ruta
Szymon Ruta

przewidujemy ok 6 miesięcy

Obrazek użytkownika pstaniszewski
pstaniszewski

Nadal pozostaje dla mnie niejasny harmonogram. W czerwcu 2020 zamierzacie osiągnąć gotowość do komercjalizacji a jednocześnie prosicie o dodatkowe 10 mln zł na ten projekt stwierdzając, że nie wydacie tych wszystkich pieniędzy do końca czerwca 2020. To sugeruje, że najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest przesunięcie okresu sprzedaży spółki. Jasnym jest, że nie zarzekaliście się, że sprzedażodbędzie się na pewno w Q2/Q3 2020 - ale jednak były informacje płynące od Was, że tego typu transakcje najczęściej dokonuje się od razu po lub nawet przed dokonaniem certyfikacji. A teraz mówicie, że przydałaby się certyfikacja nie tylko w UE - to nie było znane wcześniej?

Obrazek użytkownika Szymon Ruta
Szymon Ruta

planujemy rozpoczęcie wstępnych działań skierowanych na certyfikację poza UE; to działania które mogą nam pomóc w transakcji ale jej nie warunkują. to jest szansa/opcja zwiększająca wartość/prawdopodobieństwo transakcji. działania te to nie zalecenia doradców tylko konkretne informacje uzyskane w czasie rozmów z potencjalnymi kupującymi

Obrazek użytkownika Anonim
Paw1

Czy zarząd planuje brać udział w emisji?/ utrzymać stan posiadania % poprzez odkupienie od Total FIZ?

Obrazek użytkownika Piotr Garstecki
Piotr Garstecki

Regulacje ograniczają możliwość odpowiedzi na to pytanie. Mogę powiedzieć, że cieszę się z zapisów umowy umożliwiających akcjonariuszom takim jak ja, tzn. posiadających powyżej 0.5% akcji, możliwość udziału w ABB.

Obrazek użytkownika Emil Szczodruch
Emil Szczodruch

Czy urządzenia diagnostyczne z przytaczanych transakcji referencyjnych (te dwie ostatnie o wartości ok 120 mln$) były dopuszczone tylko na rynek europejski czy też już zatwierdzone przez FDA na terenie USA?

Obrazek użytkownika Szymon Ruta
Szymon Ruta

statdx był dopuszczony w UE,

Obrazek użytkownika Anonim
Piotr

Czy można prosić o bardziej szczegółowy opis nowych działań zwiększających wartość projektu PCRone. Które uważacie za najważniejsze i dlaczego ?

Obrazek użytkownika Szymon Ruta
Szymon Ruta

bardziej szczegółowy opis nowych działań zostanie umieszczony na stronie spółki wraz z prezentacją

Obrazek użytkownika Anonim
Paw1

Jaki jest plan B jeśli nie uda się uplasować całej emisji/ wpływy będą mniejsze niż zakładane- które działania z planu (przedstawionego wczoraj na prezentacji) nie będą realizowane?

Obrazek użytkownika Szymon Ruta
Szymon Ruta

to zależy od pozyskanej kwoty, gdyż poszczególne działania np. studia publikacyjne czy early acces program możemy uruchomić ale ograniczyć ilościowo; będziemy je również dopasowywać kierując się celem komercjalizacji PCR|ONE

Obrazek użytkownika Anonim
Tomek

Z całym szacunkiem, ale nie otrzymałem w wypowiedzi Pana Garsteckiego odpowiedzi na swoje pytanie! Dlaczego podano maksymalną cenę, a nie minimalną. Proszę o rzetelna odpowiedz bez PRowego wkładu o projektach

Obrazek użytkownika Piotr Garstecki
Piotr Garstecki

Panie Tomku, mogę jedynie powtórzyć, że z punktu widzenia budowania wartości naszych projektów planujemy pozyskanie kwoty 16,2 mln PLN, emitując co najwyżej 10% nowych akcji. Zapis co do ceny 70 pln nie oznacza ceny maksymalnej. Przykro mi, regulacje ograniczają mnie w szerszym komentowaniu, mogę jedynie proponować uważną lekturę raportu nr 24/2019.

Obrazek użytkownika Anonim
Marek

czy urządzenia z ostatnich dwóch transakcji benczmarkowych też miały FDA Pre-submission program?

Obrazek użytkownika Szymon Ruta
Szymon Ruta

nie wiemy czy przeszły presubmission, ale
stat dx nie miało certyfikacji FDA- firma z Hiszpanio; GenPoc tak - ale to firma kanadyjska

Obrazek użytkownika Anonim
Fryderyk

Skoro spółka chce pozyskać 16,2 mln zł, to emisja musi odbyć się po cenie 70 zł. Skoro w dokumencie mowa jest o cenie 70 zł jako maksymalnej, to co, jeśli emisja będzie w cenie np. 50 zł? Wtedy spółka pozyska 11,5 mln. Co wówczas z brakującymi niespełna 5 mln zł?

Obrazek użytkownika Szymon Ruta
Szymon Ruta

wówczas dopasujemy nasze wydatki i ich harmonogram do kwoty emisji.

Obrazek użytkownika pstaniszewski
pstaniszewski

Czy członkowie zarządu odkupią część akcji od Total Fiz, dając tym samym wiarę w ten projekt i rozwiewając obawy, które się narodziły po tym całym zamieszaniu?

Obrazek użytkownika Piotr Garstecki
Piotr Garstecki

Od początku wierzymy w projekt. Wraz z eliminowaniem kolejnych elementów ryzyka wiara zamienia się w pewność. Mogę powtórzyć, że cieszę się z zapisu o możliwości wzięcia udziału w ABB przez posiadaczy conajmniej 0.5% akcji, jednak regulacje nie pozwalają mi tutaj składać jakichkolwiek deklaracji.

Obrazek użytkownika Anonim
Stanley

Czy priorytetem jest dla Was wprowadzenie PCR na rynek amerykański, czy myslicie takze o rynku azjatyckim?

Obrazek użytkownika Szymon Ruta
Szymon Ruta

priorytetem jest znalezienie dużego nabywcy na system PCR|ONE. największe firmy, które są potencjalnymi nabywcami to firmy z USA; rynek amerykański jest największy

Obrazek użytkownika Anonim
matand

Dobrze, jednak przez rażąco wysoki próg wejścia odcięliście Państwo 99% inwestorów indywidualnych od możliwości udziału w emisji. Dlaczego?

Obrazek użytkownika Piotr Garstecki
Piotr Garstecki

Przyjęliśmy optymalny z punktu widzenia organizacyjnego i finansowego - format emisji. Cieszymy się z dużej płynności na rynku New Connect i mamy nadzieję, że inwestorzy indywidualnie będą mogli poprzez rynek utrzymać zaangażowanie w Spółce - w tym miejscu dziękuję za zaufanie.

Obrazek użytkownika Anonim
Stanley

Czy planujecie Panowie zwiększać pakiet posiadanych akcji

Obrazek użytkownika Piotr Garstecki
Piotr Garstecki

Odpowiedź padła na podobne pytanie wcześniej.

Obrazek użytkownika pstaniszewski
pstaniszewski

Wszystkie wczorajsze komunikaty oraz wideo konferencję ja jednak odczytuję jako problemy z osiągnięciem satysfakcjonującej ceny sprzedaży. Skoro obecnie wydano 19 mln zł a prosicie o kolejne 10 mln to czy oznacza to, ze zamierzacie cenę sprzedaży podnieść o 50% w stosunku do tej wcześniej oczekiwane czy po prostu istotnie spadnie ROI z tego rpojektu?

Obrazek użytkownika Szymon Ruta
Szymon Ruta

trudno teraz mówić o cenie sprzedaży i zyskach na projekcie. to co podkreślam koszty rozwoju technologii w USA lub zach Europie projektów takich jak przez nas rozwijane kosztują kilkukrotnie więcej niż nasze budżety;

Obrazek użytkownika Anonim
Paw1

Re: pstaniszewski---Jako inwestor indywidualny nie czuje się zawiedziony!!!! To ze NC na wspomnienie o nowej emisji reaguje -20% jest raczej normą (nikt nie chce pamiętać o wzroście wartości akcji z 16 do 60 PLN) dlaczego – bo emocje. To co Was wyróżnia to dobre relacje z inwestorami (konferencje /prezentacje) oraz świetne planowanie procesów i ich upublicznianie. Oby tak dalej!!!

Obrazek użytkownika Piotr Garstecki
Piotr Garstecki

dziękuję, klarowna komunikacja z inwestorami była dla nas zawsze ważna, mam nadzieję, że ten czat odpowie też na pojawiające się wczoraj i dzisiaj pytania.

Obrazek użytkownika Anonim
Marcin

Jeśli uda Wam się zrealizować plan sprzedaży spółki w Q2/Q3 2020 to czy dywidenda będzie wypłacona w 2020?

Obrazek użytkownika Szymon Ruta
Szymon Ruta

zgodnie z regulacjami byłoby to możliwe poprzez wypłatę zaliczki. o ewentualnych decyzjach w tym zakresie będziemy informować rynek

Obrazek użytkownika Anonim
Marek

Który z dwóch projektów ma wyższy potencjał rynkowy z punktu widzenia akcjonariusza spółki?

Obrazek użytkownika Piotr Garstecki
Piotr Garstecki

System PCR|ONE jest na ostatniej prostej. System Bacteromic rozwija się szybko, jednak jego premierę planujemy na rok później niż systemu PCR|ONE. Z tego względu uwagę koncentrujemy teraz na sprzedaży systemu PCR|ONE. Co do potencjału w ogóle - docelowe segmenty rynku są podobne i podobnie dynamicznie się rozwijają.

Obrazek użytkownika FIBO
FIBO

Czy dopuszczacie sprzedaz projektu w ratach

Obrazek użytkownika Szymon Ruta
Szymon Ruta

płatności rozłożone na etapy to praktyka w transakcjach M&A również w obszarze medtech, zatem nie wykluczamy takiego scenariusza

Obrazek użytkownika Anonim
Łukasz

Czy mogą Panowie powiedzieć coś więcej na temat planów na 3 projekt?

Obrazek użytkownika Piotr Garstecki
Piotr Garstecki

Zamierzamy komunikować więcej szczegółów po osiągnięciu etapu proof-of-concept, co powinno nastąpić w przyszłym roku. Cieszymy się, że rozwijamy trzeci projekt - ze względu na strategiczne, długofalowe cele Spółki, jednocześnie przypominam, że w ognisku naszej uwagi w najbliższych miesiącach będzie proces sprzedaży systemu PCR|ONE.

Obrazek użytkownika Moderator 3
Moderator 3

Dziękujemy za udział w czacie. Mieliśmy masę ciekawych pytań i ledwo nadążyliśmy z udzielaniem odpowiedzi. Do usłyszenia przy kolejnych okazjach.

Zostaw swój e-mail: przypomnimy Ci o zbliżającym się czacie, na kilka minut przed jego rozpoczęciem

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.