Wyniki finansowe KGHM za I półrocze 2020 roku – czat z wiceprezes zarządu ds. finansowych, prof. Katarzyną Kreczmańską-Gigol
Obrazek użytkownika Czaty
31 sie 2020, 11:26

Wyniki finansowe KGHM za I półrocze 2020 roku – czat z wiceprezes zarządu ds. finansowych, prof. Katarzyną Kreczmańską-Gigol

KGHM Polska Miedź S.A. jest światowym liderem w wydobyciu i przetwórstwie cennych metali surowców naturalnych – miedzi oraz srebra. Polska spółka posiada zakłady produkcyjne w Europie, Ameryce Północnej i Południowe. W obliczu pandemii COVID19, KGHM zaangażowało się w walkę z koronawirusem poprzez m.in. organizowanie transportu środków ochrony z Chin.

W czerwcu KGHM odnotował 5% wzrost rdr sprzedaży miedzi. Również produkcja miedzi płatnej wzrosła o 2%. KGHM poinformował, że pandemia koronawirusa nie miała znaczącego wpływu na wyniki produkcyjne Grupy.

KGHM również zaangażowało się w projekty OZE. Pierwsza farma fotowoltaiczna już powstaje na zlecenie spółki w okolicach Legnicy. Również finalizowane są umowy dotyczące budowy dwóch kolejnych elektrowni fotowoltaicznych w Zagłębiu Miedziowym.

O wynikach finansowych KGHM za I półrocze 2020 roku oraz aktualnej sytuacji na rynku surowców będzie można porozmawiać na czacie inwestorskim, który odbędzie się 31 sierpnia 2020 r. o godz. 12:00. W spotkaniu spółkę będzie reprezentować wiceprezes zarządu ds. finansowych, prof. Katarzyna Kreczmańska-Gigol. Już teraz zapraszamy do zadawania pytań.

Już teraz zapraszamy do zadawania pytań

Spotkanie rozpocznie się w poniedziałek, 31 sierpnia 2020 r. o godz. 12:00, ale zapraszamy do zadawania pytań już teraz (możliwość zadawania pytań została już uruchomiona).

Kliknij tutaj, aby zadać pytanie na czacie

Materiały, które warto przeczytać przed czatem

Zostaw swój e-mail: przypomnimy Ci o zbliżającym się czacie, na kilka minut przed jego rozpoczęciem

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.