Wyniki finansowe KGHM za 2020 rok - czat z Wiceprezes Zarządu ds. Finansowych, prof. Katarzyną Kreczmańską-Gigol
Obrazek użytkownika Czaty
25 mar 2021, 05:00

Wyniki finansowe KGHM za 2020 rok - czat z Wiceprezes Zarządu ds. Finansowych, prof. Katarzyną Kreczmańską-Gigol

KGHM Polska Miedź S.A. to światowy lider w wydobyciu i przetwórstwie cennych metali surowców naturalnych – miedzi oraz srebra. Spółka od lat utrzymuje pozycję lidera bezpiecznej pracy. Również w tym roku otrzymała nagrodę „Złota Karta Lidera Bezpiecznej Pracy”.

KGHM osiągnął rekordowe wyniki operacyjne za 2020 rok. Skorygowana EBITDA Grupy KGHM była na najwyższym poziomie od czasu akwizycji aktywów zagranicznych Grupy. Roczna EBITDA przekroczyła 6,6 mld zł, to o 27% więcej niż w poprzednim roku. Grupa zachowała pełną zdolność operacyjną swoich aktywów, stabilną produkcję, przy jednoczesnej poprawie parametrów bezpieczeństwa oraz dyscyplinie kosztowej. W 2020 roku spółka obniżyła również poziom zadłużenia. KGHM został uhonorowany statuetką Byka i Niedźwiedzia w kategorii „Spółka Roku z Indeksu WIG20”, w corocznej edycji nagród „Parkietu”, przyznawanych wyróżniającym się spółkom, instytucjom oraz przedstawicielom rynku kapitałowego i finansowego,  notując historyczne szczyty kapitalizacji.

Spółka KGHM konsekwentnie realizuje strategię na lata 2019-2023. W ciągu dwóch lat przeprowadzono kilka kluczowych projektów dla rozwoju firmy. Warto tutaj wymienić uruchomienie pieca WTR w Hucie Miedzi Legnica, rozbudowę zbiornika odpadów flotacyjnych Żelazny Most, czy Program Udostępniania Złoża. Miedziowa spółka utrzymuje zakładany stabilny poziom krajowej produkcji 450 tys. ton Cu w urobku (średnio w okresie 2019-2023) i 540 tys. ton miedzi elektrolitycznej (średnio w okresie 2019-2023).

O wynikach finansowych za 2020 rok oraz aktualnej sytuacji na rynku surowców będzie można porozmawiać na czacie inwestorskim, który odbędzie się 29 marca 2021 r. o godz. 12:00. W spotkaniu spółkę będzie reprezentować Wiceprezes Zarządu ds. Finansowych, prof. Katarzyna Kreczmańska-Gigol.

Już teraz zapraszamy do zadawania pytań

Spotkanie rozpocznie się w poniedziałek, 29 marca 2021 r. o godz. 12:00, ale zapraszamy do zadawania pytań już teraz (możliwość zadawania pytań została już uruchomiona).

Kliknij tutaj, aby zadać pytanie na czacie

Materiały, które warto przeczytać przed czatem

Zostaw swój e-mail: przypomnimy Ci o zbliżającym się czacie, na kilka minut przed jego rozpoczęciem

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.