Wyniki finansowe Benefit Systems za 2020 rok – czat z członkiem zarządu ds. finansowych, Bartoszem Józefiakiem
Obrazek użytkownika Czaty
28 mar 2021, 06:15

Wyniki finansowe Benefit Systems za 2020 rok – czat z członkiem zarządu ds. finansowych, Bartoszem Józefiakiem

Benefit Systems to lider polskiego rynku sportowych świadczeń pozapłacowych. Głównym produktem spółki jest Program Multisport, czyli karta, która umożliwia dostęp do obiektów sportowych i rekreacyjnych. Spółka prowadzi również kluby fitness w ramach sieci takich jak Zdrofit czy Fabryka Formy.

Benefit Systems 24 marca opublikował wyniki finansowe za 2020 rok. W 2020 Grupa zanotowała stratę operacyjną w wysokości 3,4 mln zł. Wynik ten obciążają jednak dodatkowo wydarzenia o charakterze jednorazowym - bez ich wpływu zysk operacyjny Grupy w 2020 roku wyniósłby 13,4 mln zł. Na koniec 2020 roku zadłużenie netto Grupy Kapitałowej było na poziomie 38 mln zł, co oznacza spadek o niecałe 70 mln zł rok do roku.

Spółka szacuje, że liczba aktywnych kart sportowych w marcu 2021 roku wyniosła ponad 436 tysięcy. Benefit Systems oczekuje, że liczba aktywnych kart grupy wróci do poziomu z października w ciągu trzech miesięcy od otwarcia obiektów sportowych. W dłuższej perspektywie, Spółka oczekuje, że jej biznes będą wspierać trendy pro-zdrowotne oraz wzrost aktywności fizycznej.

O wynikach finansowych Benefit Systems za 2020 rok oraz planach rozwoju będzie można porozmawiać z członkiem zarządu ds. finansowych, Bartoszem Józefiakiem. Spotkanie odbędzie się we wtorek, 30 marca 2021 r. o godz. 14:00. Zapraszamy do zadawania pytań już teraz.

Już teraz zapraszamy do zadawania pytań

Spotkanie rozpocznie się we wtorek, 30 marca 2021 r. o godz. 14:00, ale zapraszamy do zadawania pytań już teraz (możliwość zadawania pytań została już uruchomiona).

Kliknij tutaj, aby zadać pytanie na czacie

Materiały, które warto przeczytać przed czatem

Zostaw swój e-mail: przypomnimy Ci o zbliżającym się czacie, na kilka minut przed jego rozpoczęciem

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.