Bieżąca sytuacja oraz perspektywy Grupy NEUCA – czat z prezesem zarządu, Piotrem Sucharskim
Obrazek użytkownika Czaty
25 sty 2022, 06:40

Bieżąca sytuacja oraz perspektywy Grupy NEUCA – czat z prezesem zarządu, Piotrem Sucharskim

Grupa NEUCA od ponad 30 lat działa w obszarze ochrony zdrowia, łącząc synergicznie potrzeby farmaceutów, producentów i pacjentów. Jest liderem rynku hurtowej dystrybucji farmaceutyków w kraju. NEUCA nie posiada własnych aptek dzięki czemu nie konkuruje ze swoimi klientami. Strategia NEUCA opiera się na satysfakcji każdego klienta, powoduje to silne zindywidualizowanie oferty.

Dążąc do utrzymania równowagi rynkowej pomiędzy aptekami niezależnymi i sieciowymi Grupa tworzy narzędzia i programy partnerskie bezpośrednio wspierające konkurencyjność i rentowność aptek niezależnych. Współpraca z aptekami sieciowymi rozwija się dzięki najlepszemu serwisowi oraz odpowiednio dobranych elementach oferty. NEUCA utrzymuje pozycję lidera rynku przez osiągnięcie najwyższej satysfakcji także klientów sieciowych.

Grupa stale analizuje potrzeby poszczególnych klientów i dopasowuje do nich elementy swojej oferty sposób, aby jak najlepiej odpowiadała ich indywidualnym wymaganiom. Łączy elementy oferty, serwisu i wsparcia tak, by suma oferowanych danemu klientowi korzyści była oceniana przez niego jako najwyższa na rynku. NEUCA w obszarze biznesów pacjenckich, rozwija największą w Europie niezależną sieć ośrodków badań klinicznych, w Polsce dba o zdrowie pacjentów rozwijając sieć przychodni lekarskich. Jest także doświadczonym producentem leków i preparatów aptecznych.

NEUCA od kilku lat prowadzi w rankingu satysfakcji przygotowywanym przez Monitor Apteczny, dystansując największe i jednocześnie wygrywając z większością średnich i małych hurtowni na rynku. Po trzech kwartałach 2021 roku w najbardziej zaawansowanych programach partnerskich Grupy Partner+, Partner i IPRA, uczestniczyło niemal 3,3 tys. aptek niezależnych. Grupa konsekwentnie realizuje swoją strategię, dzięki czemu wyniki finansowe z roku na roku ulegają poprawie. Po trzech kwartałach minionego roku, NEUCA wypracowała 142,8 mln zł zysku netto bez zdarzeń jednorazowych (+13,2% r/r). Grupa umacnia swoją pozycję rynkową i jednocześnie zapewnia ciągłość dostaw leków do aptek i szpitali, wypełniając kluczową rolę w polskim systemie ochrony zdrowia, szczególnie istotnej podczas trwającej sytuacji epidemicznej.

O bieżącej sytuacji oraz planach rozwoju Grupy NEUCA będzie można porozmawiać z prezesem zarządu spółki, Piotrem Sucharskim. Spotkanie odbędzie się we wtorek, 25 stycznia 2022 roku o godz. 10:30.

Już teraz zapraszamy do zadawania pytań

Spotkanie rozpocznie się we wtorek, 25 stycznia 2022 r. o godz. 10:30. Możliwość zadawania pytań została już uruchomiona.

Kliknij tutaj, aby zadać pytanie na czacie

Materiały, które warto przeczytać przed czatem

Zostaw swój e-mail: przypomnimy Ci o zbliżającym się czacie, na kilka minut przed jego rozpoczęciem

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.