Gigantyczna redukcja na akcje NanoGroup. Popyt 32-krotnie większy wśród inwestorów indywidualnych od oferty
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
02 lis 2020, 12:13

Gigantyczna redukcja na akcje NanoGroup. Popyt 32-krotnie większy wśród inwestorów indywidualnych od oferty

NanoGroup, grupa spółek medycznych i biotechnologicznych uplasowała z sukcesem emisję akcji pozyskując ponad 11 mln zł. W transzy indywidualnej popyt przekroczył znacząco wartość całej oferty.

Grupa kapitałowa działająca w obszarze diagnostyki, terapii i rehabilitacji pacjentów onkologicznych, zakończyła zapisy na 2,79 mln akcji serii H. W transzy inwestorów indywidualnych złożono zapisy na 17,48 mln akcji z 0,55 mln oferowanych w tym segmencie. Przekłada się to na redukcję na poziomie 96,85%. Tak duży popyt nie tylko pokrył ponad 30-krotnie ofertę w transzy indywidualnej, ale też oznacza, że inwestorzy z tej grupy mogliby sami objąć wszystkie oferowane akcje i to 6-krotnie.

W transzy inwestorów instytucjonalnych objęto wszystkie 2,24 mln oferowanych akcji.

„Cieszymy się, że zarówno inwestorzy instytucjonalni, jak i indywidualni docenili innowacyjność naszych produktów mających szanse ratować ludzi nie tylko w Polsce, ale i na świecie oraz że wszystkie akcje Nowej Emisji znalazły nabywców” - skomentował Marek Borzestowski, prezes zarządu NanoGroup.
 

Kurs akcji NanoGroup od początku roku

NanoGroup


Cena emisyjna akcji ustalona została na 4,07 zł. W ostatnich tygodniach kurs akcji NanoGroup wskoczył na zdecydowanie wyższy poziom. W niektórych momentach kurs był 3 razy wyżej niż wynosiła cena emisyjna.

Badania przedkliniczne autorskiego leku

Grupa pozyskała z emisji akcji ponad 11 mln zł. Środki zostaną przeznaczone na badania przedkliniczne i kliniczne autorskiego leku POLEPI przeznaczonego do terapii nowotworów jajnika i mięsaków.

Część środków posłuży dalszemu rozwojowi systemu OrganFarm do długoterminowego przechowywania i transportu organów. Zakończenie badań nad oboma projektami i ich komercjalizacja planowane są na przełom 2022 i 2023 r.

Pozostałe środki spółka planuje przeznaczyć na bieżącą działalność grupy.

Nowe akcje na giełdzie już w listopadzie

NanoGroup zakłada, że prawa do akcji nowej emisji zostaną dopuszczone do obrotu na rynku regulowanym GPW już w listopadzie.

„Zarząd niezwłocznie podejmie czynności związane z rejestracją PDA oraz akcji w KDPW, a następnie wprowadzeniem ich do obrotu” - dodaje Marek Borzestowski.

Zobacz także: NanoGroup z sukcesem uplasowało emisję akcji serii H

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.