Debiut Noobz from Poland na NewConnect coraz bliżej
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
15 gru 2020, 14:14

Debiut Noobz from Poland na NewConnect coraz bliżej. Spółka złożyła dokument informacyjny

Na giełdę wybiera się producent gier strategicznych Noobz from Poland. Spółka rozpoczęła procedurę wejścia na rynek NewConnect od złożenia dokumentu informacyjnego. Noobz from Poland zadebiutuje na NewConnect w I kwartale 2021 r.

Noobz from Poland specjalizuje się w tworzeniu gier strategicznych. W tym roku zadebiutowała z sukcesem autorska produkcja studia Total Tank Simulator. We wrześniu ukazał się pierwszy dodatek do tytułu. W planach na ten rok jest też udostępnienie pełnej wersji workshopu do gry.

Wydawcą Total Tank Simulator jest 505 Games, który nabył 5% akcji studia. Współpraca z wydawcą będzie rozszerzana o nowe projekty. Już teraz spółka podpisała kolejną umowę wydawniczą na produkcję gry osadzonej w uniwersum Total Tank Simulator.
 

Total Tank Simulator


Docelowym segmentem, w którego kierunku chce się rozwijać studio, są gry typu grand strategies. Noobz From Poland już opracowuje duży tytuł tego typu. Będzie to symulator geopolityczny w czasach 1935-1945. Budżet gry przewidziany jest na 6-7 mln zł. Premiera zaplanowana jest na 2023.

„Chcemy tworzyć tytuły na miarę Paradox Interactive. Naszym celem jest zdobycie pozycji lidera w produkcji gier strategicznych w Polsce. Widzimy w tym segmencie niszę i konsekwentnie rozwijamy ten obszar. W planach mamy kolejne ambitne tytuły, o których poinformujemy niebawem” – informuje Jarosław Kotowski, prezes zarządu Noobz from Poland.

Noobz from Poland stworzył też spółkę zależną Rookiez from Warsaw, która ma się skupić na mniejszych tytułach o krótszych cyklach produkcyjnych.

Zobacz także: „Na polskim rynku brakuje twórców dobrych strategii" – relacja z 3 dnia Capital Market Wee

Debiut na początku 2021 r.

Noobz from Poland planuje zadebiutować na NewConnect w I kwartale 2021 r.

„Po okresie przygotowań złożyliśmy kompletny Dokument Informacyjny do Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. To bardzo ważny moment którym rozpoczynamy formalną procedurę przybliżającą nas do debiutu na NewConnect. Mamy nadzieję, że ten odbędzie się w pierwszym kwartale 2021 roku. Czekamy na decyzję Giełdy” – podsumował Kotowski.

Zobacz także: Debiuty, artykuły, analizy IPO w Strefie Inwestorów

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.