Już jutro startują zapisy na akcje Vercom z grupy R22. Debiut na głównym rynku GPW w maju
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
13 kwi 2021, 11:02

Już jutro startują zapisy na akcje Vercom z grupy R22. Debiut na głównym rynku GPW w maju

Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny spółki Vercom, spółki z notowanej na GPW Grupy R22. W środę startują zapisy na akcje w transzy inwestorów indywidualnych. Debiut planowany jest na początek maja.

Vercom zamierza pozyskać z oferty publicznej ok. 180 mln zł na dalszy rozwój. Przy wsparciu z innych źródeł finansowania, spółka zamierza pozyskane środki przeznaczyć na przejęcia podmiotów działających w regionie Europy Środkowowschodniej w obszarze CPaaS. Pomoże to spółce w przyspieszeniu rozwoju poprzez skokowy wzrost skali działalności i tym samym wzmocni pozycję na rynku usług CPaaS w regionie.

Dodatkowo, spółka zaoferuje akcje już istniejące. Wartość oferty wyniesie więc do 225 mln zł.

Zobacz także: Oferta publiczna akcji Vercom oraz debiut na GPW [Webinar z przedstawicielami spółki]

„Rozpoczynamy naszą Ofertę, z której chcemy pozyskać ok. 180 mln zł. Kwota ta zostanie całkowicie przeznaczona na akwizycje, które wzmocnią naszą pozycję wiodącego dostawcy usług CPaaS w regionie CEE. Naszym celem są podmioty jednokanałowe, które wyróżniają się znaczną bazą klientów. Mamy globalne ambicje, dlatego zależy nam na międzynarodowym portfelu klientów. Każda akwizycja wiąże się z synergiami, dlatego wybieramy, tylko takie podmioty, które posiadają technologię rozszerzającą nasze kompetencje w obszarze CPaaS. Pierwszych akwizycji spodziewamy się w ciągu najbliższego roku” – mówi Krzysztof Szyszka, prezes zarządu Vercom.

Zobacz także: CPaaS rośnie dzięki e-commerce i usługom w internecie. Co i dlaczego warto o nim wiedzieć? 

Zapisy na akcje i debiut Vercom na GPW

Rozpoczęcie oferty publicznej jest kolejnym krokiem ku debiutowi na giełdzie. Spółka zamierza być notowana na głównym rynku GPW.

Jutro, w środę 14 kwietnia startują zapisy na akcje w transzy inwestorów indywidualnych. Potrwają do 20 kwietnia. Cena maksymalna została ustalona na poziomie 45 zł za akcję. Przekłada się to na wartość całej oferty w wysokości do 225 mln zł.

Szczegóły oferty oraz prospekt emisyjny dostępny jest pod adresem: https://vercom.pl/ipo

Planowana data debiutu to 6 maja, ale ostatecznie będzie zależeć od decyzji Giełdy.


 

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.