Dywidenda z CD PROJEKT - zarząd w 2019 roku zarekomendował chęć wypłaty części zysku
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
24 kwi 2019, 00:09

CD PROJEKT wypłaci drugą w historii dywidendę. Zarząd zarekomendował wypłatę zysków dla akcjonariuszy

Zarząd CD PROJEKT zarekomendował drugą w historii dywidendę. Spółka wypłaci 100,9 mln zł, co stanowi 93% zysku za 2018 r. Akcjonariusze otrzymają 1,05 zł na jedną akcję. Pozostałe 8,5 mln zł zostanie przeznaczone na kapitał zapasowy spółki. W 2017 roku spółka wypłaciła dywidendę o takiej samej wartości.

Dobry rok pod względem sprzedaży CD PROJEKT

Dobre wyniki sprzedaży Wiedźmina 3 i pozostałych produktów uzasadniają podział zysku i wypłatę dywidendy.

"Poziom sprzedaży, pomimo rekordowych co do wielkości nakładów na prace rozwojowe oraz zrealizowanych w minionym roku inwestycji przełożył się na wzrost łącznej wartości środków pieniężnych i lokat Grupy na przestrzeni 2018 roku" - czytamy w komunikacie

Według zarządu wypłata niemal całego zysku za 2018 r. nie zaszkodzi planom inwestycyjnym czyli dokończeniu prac nad grą Cyberpunk 2077 i przeprowadzeniu kampanii promocyjnej gry. 

"Uwzględniając obecne zasoby środków pieniężnych i lokat Spółki, planowane dalsze zamierzenia inwestycyjne i jej bezpieczeństwo finansowe, Zarząd zdecydował rekomendować Zwyczajnemu Walnemu Zgromadzeniu wypłatę części zgromadzonych środków na rzecz akcjonariuszy Spółki" - czytamy dalej

To oznacza, że premiera gry Cyberpunk 2077 jest już naprawdę blisko i będzie miała miejsce najpóźniej w przyszłym, a być może nawet w tym roku.

Zobacz także: CD PROJEKT „się nie sprzeda” i liczy na wyższą marżę ze sprzedaży Cyberpunk2077

Druga dywidenda CD PROJEKT w historii

To druga dywidenda spółki w jej giełdowej historii. Pierwszą CD PROJEKT wypłacił w 2017 roku z wygenerowanych zysków po premierze gry Wiedźmin 3. Wtedy także zarząd zdecydował się wypłacić dywidendę w wysokości 1,05 na akcję. 
 

Dywidenda wykres

Nie będzie stałej polityki dywidendowej CD PROJEKT

Wypłata dywidendy w tym roku nie oznacza przyjęcia stałej polityki podziału zysków. Zarząd podkreśla, że CD PROJEKT działa w konkurencyjnej branży i zamierza dalej się dynamicznie rozwijać, dlatego, według zarządu, najbardziej właściwą strategią jest każdorazowa ocena bieżącej sytuacji, planów biznesowych i wyzwań stojących przed spółką.

By móc uczestniczyć w tegorocznej wypłacie zysków, należy posiadać akcję spółki po sesji w dniu 29 maja. Wypłata nastąpi 13 czerwca 2019 roku. Ostateczną decyzję, co do wypłaty zysku, podejmie walne zgromadzenie akcjonariuszy, ale wydaje się to być jedynie formalnością. Stopa dywidendy przy aktualnym kursie wynosi 0,5%

Zobacz także: Cyberpunk 2077 ma potencjał, żeby być najbardziej dochodową grą w historii przemysłu gier video – Neil Campling, analityk Mirabaud Securities

Jak znaleźć idealną spółkę dywidendową
w 4 krokach

Pobierz teraz darmowy raport i dowiedz się, które 16 spółek z GPW spełnia kryteria idealnej spółki dywidendowej.

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.