PZU i Goldam Sach połączą siły na rynku funduszy. Znamy wstępne szczegóły jak będzie wyglądać współpraca

PZU razem z Goldman Sachs połączą siły na rynku funduszy inwestycyjnych. Znamy wstępne szczegóły jak będzie wyglądać współpraca

Wczoraj w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie, prezes PZU Paweł Surówka ogłosił podpisanie listu intencyjnego z Goldman Sachs AM. Współpraca z globalnym bankiem inwestycyjnym ma uczynić, że PZU będzie liderem naszego regionu pod względem zarządzania aktywami. Jak udało nam się dowiedzieć współpraca jest na bardzo wczesnym etapie.

Współpraca PZU i Goldman Sachs na wstępnym etapie

PZU i Goldman Sachs AM rozpoczynają współpracę, aby osiągać wzajemne korzyści. Każda ze spółek może efektywnie korzystać ze swoich kompetencji w zarządzaniu aktywami. Polska firma będzie nimi zarządzać w Polsce oraz regionie Europy Środkowowschodniej. Natomiast bank inwestycyjny będzie wspierać PZU w osiąganiu jak najlepszych stóp zwrotu z aktywów.

„Dziś podpisaliśmy umowę o współpracy strategicznej z bankiem Goldman Sachs. Będziemy razem pracowali w zakresie zarządzania aktywami. Ta współpraca uczyni z PZU najbardziej rozpoznawalną spółkę inwestycyjną w tej części Europy” - powiedział prezes, Paweł Surówka.

Jak udało nam się ustalić współpraca jest na bardzo wczesnym etapie.

Wzajemne korzyści będą osiągane poprzez udostępnianie produktów PZU w krajowej sieci dystrybucji, a GSAM pójdzie o krok dalej i będzie je rozpowszechniał swoim klientom międzynarodowym. Współpraca na tym poziomie będzie możliwa dzięki wdrożonej w październiku 2018 roku platformie inpzu.pl. Od początku mogą korzystać z niej inwestorzy indywidualni, a od tego miesiąca do grona odbiorców dołączyli inwestorzy instytucjonalni. Platforma oferuje inwestowanie w fundusze znajdujące się w ofercie PZU TFI.

Ponadto, współpraca zakłada stworzenie funduszu na w Europie Środkowowschodniej tzw Funduszu Trójmorza. Fundusz ten będzie zarządzany przez PZU, a GSAM udostępni go na swojej platformie dystrybucyjnej i będzie jednym z oferujących jednostki.

Stan realizacji strategii na lata 2017-2020 #nowePZU

PZU zorganizowało spotkanie dla inwestorów, klientów oraz partnerów biznesowych, aby zaprezentować realizację strategii na lata 2017-2020. Rok 2018 zakończył się dla spółki sukcesem, ponieważ wdrożyli wiele zapowiadanych programów tj. PZU GO i inPZU. Jedną z najważniejszych strategii w działaniach PZU jest rozpoczęcie współpracy z międzynarodowym podmiotem inwestycyjnym, który ma polegać na wzajemnej dystrybucji produktów.

NowePZU

Zobacz także: PZU ma umowę o współpracy strateg. z Goldman Sachs dot. zarządzania aktywami

Podczas spotkania w Bibliotece Uniwersyteckiej, PZU ogłosiło jeszcze kilka innych osiągnięć z 2018 roku. Należy do nich wprowadzenie urządzenia PZU GO, które jest skierowane do osób poszkodowanych w wypadku komunikacyjnym. Kolejną inicjatywą jest inPZU, przeznaczona dla inwestorów. Nawiązując do swojej podstawowej działalności, spółka stworzyła również samoobsługowy portal mojepzu.pl. Ułatwi to osobom zainteresowanym bezpośredni kontakt z przedstawicielami firmy.

PZU wciąż pozyskuje nowych partnerów strategicznych. Oprócz współpracy z GSAM, podpisał umowę z PGNiG. Ma ona na celu zapewnienie klientom pomocy fachowców w przypadku napraw domowych. PZU zdecydowało się na wspólną działalność, ze względu na duży zasięg spółki energetycznej tj. ponad 6 ml gospodarstw.

Zobacz także: PZU ma umowę o współpracy strategicznej z PGNiG Obrót Detaliczny

PZU ma aspiracje, aby stać się w niedługim czasie spółką na skalę światową. Współpraca z jednym z największych banków inwestycyjnych ma jej zapewnić mocną pozycję na rynku międzynarodowym. Jednak na efekty będziemy musieli jeszcze poczekać...

Zobacz także: Dywidenda z PZU może sięgnąć nawet 2,98 zł na akcję - bardzo wysoka stopa dywidendy około 6-7%

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.