Rocbridge uruchamia robo-doradztwo. Platforma BeGlobal pomoże inwestować w Fundusze ETF

Rockbridge TFI uruchomia usługę robo-doradcy. Poprzez platformę BeGlobal umożliwi inwestowanie w fundusze ETF

Rockbridge TFI umożliwi Polakom inwestowanie w Fundusze ETF, dające ekspozycję na cały świat. Na swojej platformie BeGlobal zaoferuje nowatorskie podejście do budowania portfela poprzez zdefiniowane cele i nie pobierze stałej opłaty za zarządzanie.

Rockbridge chce zrewolucjonizować polski rynek funduszy inwestycyjnych. Za pośrednictwem swojej platformy BeGlobal zaoferuje swoim klientom darmową usługę doradztwa inwestycyjnego, która za pomocą autorskiego algorytmu pomoże osiągnąć określone cele finansowe.

Każdy będzie mógł w kilku prostych krokach określić swój cel, horyzont oraz profil inwestycyjny, a my na tej podstawie zaproponujemy odpowiedni plan, czyli strategię o określonym poziomie ryzyka, której alokacja zmienia się w czasie. Dodatkowo, po uruchomieniu inwestycji, aktywny monitoring pomoże utrzymać inwestora na właściwej drodze do celu przez cały czas jej trwania. Co ważne, nasza usługa nie wymaga dużego kapitału i jest skierowana do wszystkich, bez względu na to jakiej wielkości majątkiem dysponują na starcie. Umożliwimy inwestowanie na największych światowych rynkach akcji i obligacji oraz w pozostałe klasy aktywów już od 100 złotych – Krzysztof Mazurek, prezes Rockbridge TFI, właściciela BeGlobal.

Zobacz także: Dedolaryzacja oznacza, że banki centralne kupują złoto zamiast trzymać obligacje rządowe w USD mówi Ole Hansen z Saxo Bank

Darmowy robo-doradca i brak stałych opłat za zarządzanie

Cały proces inwestycyjny na platformie BeGlobal będzie w pełni zautomatyzowany i oparty o algorytmy, a możliwość zainwestowania poprzez platformę odbywać się będzie w pełni online.

Każdy będzie mógł w kilku prostych krokach określić swój cel, horyzont oraz profil inwestycyjny, a my na tej podstawie zaproponujemy odpowiedni plan, czyli strategię o określonym poziomie ryzyka, której alokacja zmienia się w czasie. Dodatkowo, po uruchomieniu inwestycji, aktywny monitoring pomoże utrzymać inwestora na właściwej drodze do celu przez cały czas jej trwania. Co ważne, nasza usługa nie wymaga dużego kapitału i jest skierowana do wszystkich, bez względu na to jakiej wielkości majątkiem dysponują na starcie. Umożliwimy inwestowanie na największych światowych rynkach akcji i obligacji oraz w pozostałe klasy aktywów już od 100 złotych – dodaje Mazurek.

Realizację postawionych sobie celów inwestycyjnych BeGlobal umożliwi za pomocą pięciu funduszy, stosujących strategie o różnym poziomie ryzyka. Przewidziana jest także możliwość bezpośredniego zakupu funduszy z pominięciem opcji inwestowania w oparciu o cele.

Strategie inwestycyjne dostępne na platformie BeGlobal

wykres beglobal

Źródło: strona internetowa platformy BeGlobal

Za dobór odpowiednich funduszy w ramach planu inwestycji oraz zarządzanie nimi odpowiada autorski algorytm, który monitoruje rynki i tak alokuje kapitał, aby w pełni wykorzystać ich potencjał w ramach określonej ekspozycji na ryzyko. Inwestycje w poszczególne klasy aktywów odbywają się za pośrednictwem starannie wyselekcjonowanych funduszy giełdowych ETF, które pozwalają osiągnąć odpowiedni poziom dywersyfikacji przy wysokiej płynności i bardzo niskich kosztach. Do dyspozycji jest pięć, a docelowo będzie siedem, funduszy BeGlobal realizujących strategie o różnym poziomie ryzyka. Dodatkowo, BeGlobal wprowadza prawdziwą rewolucję w obszarze opłat. W swoich funduszach całkowicie rezygnuje z pobierania stałej opłaty za zarządzanie, która jest rynkowym standardem, opierając się wyłącznie na tzw. success fee, czyli opłacie za sukces. W dłuższym czasie oznacza to bardzo dużą oszczędność dla inwestorów.

Autorskie algorytmy zaprogramowane przez twórców BeGlobal będą maksymalizować dojście do celu użytkowników platformy na dwóch poziomach, indywidualnego planu inwestycyjnego wynikającego ze zdefiniowanych przez użytkownika parametrów oraz automatycznej, aktywnej alokacji w ramach poszczególnych funduszy BeGlobal, które będą realizować założony plan.

Poprzez BeGlobal proponujemy całkowicie nowe podejście do inwestowania. Chcemy, żeby profesjonalne usługi zarządzania były łatwo dostępne dla każdego, niezależnie od stanu konta, wiedzy czy doświadczenia. Stworzyliśmy rozwiązanie, które najtrudniejsze oraz najbardziej czasochłonne aspekty inwestowania zmienia w bezpieczną i wygodną usługę online. Dodatkowo, z uwagi na brak stałej opłaty za zarządzanie, jest ona niezwykle atrakcyjna kosztowo. To zaś, wraz z możliwością inwestowania nawet niewielkich kwot, czyni ją uniwersalną i kompletną. Jesteśmy przekonani, że BeGlobal odmieni polski rynek produktów inwestycyjnych – mówi prezes Rockbridge TFI.

Zobacz także: Znosimy ważną barierę w inwestowaniu, którą były trudności z rozliczeniem podatków - Marcin Ciechoński, Saxo Bank

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.