Digital Dragons w Kraków to jedna z ciekawszych imprez dla inwestorów giełdowych w Polsce
Obrazek użytkownika Paweł Biedrzycki
31 maj 2019, 14:27

Byliśmy na Digital Dragons w Krakowie. To obecnie jedna z ciekawszych imprez dla inwestora giełdowego w Polsce

Sektor producentów gier to jeden z nielicznych obszarów polskiego rynku kapitałowego, który rozwija się i cieszy zainteresowaniem inwestorów. Kursy akcji spółek gamingowych są zmienne, a co jakiś czas na GPW lub NewConnect debiutują nowe podmioty. Głównie z tego powodu zdecydowaliśmy się wybrać na jedną z najciekawszych pod względem biznesowym imprezę branży gamingowej w Polsce, czyli Digital Dragons. Wyprawa okazała się strzałem w dziesiątkę To miejsce, na które może śmiało wybrać się każdy inwestor.

550 spółek gamingowych z 49 krajów

To była już 8. edycja konferencji Digital Dragons! Wzięło w niej udział 550 spółek z branży, które prezentowały około 1500 gier. W sumie w wydarzeniu wzięło udział 2000 uczestników. Konferencja, podobnie jak w poprzednim roku odbywała się w budynku ICE w Krakowie, a samo wydarzenie było podzielone na różne sekcje.

Na górze Level 2 w Indie Showcase znajdował się sektor gier typu Indie, gdzie prezentowało się około 60 projektów z 23 krajów. Środkowe piętro Level 1 znajdowały się Stoiska Sponsorów oraz Business Networking Zone. Poświęcone zostało dużym producentom gier. Można było spotkać na nim takie firmy jak Technland, Activision czy Huuuge Games. Oprócz spółek niepublicznych wystawiały się również te giełdowe. W czasie Digital Dragons swoje stanowiska mieli przedstawiciele 11 bit studios, Ten Square Games czy Artifex Mundi. Na samym dole Level O znajdowały się stoiska CEE Showcase - Central European, HR Zone - rekrutacja. Była to sekcja poświęcona producentom gier z Europy Wschodniej. Wystawiali się na niej producenci gier ze Słowenii, Litwy, Łotwy, Czech, Słowacji, Bułgarii czy Ukrainy.


W trakcie dwóch dni prowadzone były również równolegle do targów wykłady. W sumie było ich ponad 80, poświęcone zostały sześciu tematom: Game Design, Art in Games, Programming and Technology, Mobile, Business and Marketing i Production and Management. Odbywały się też konkursy, wręczenia nagród oraz sesja prezentacji projektów gamingowych przed funduszami Venture Capital. Program konferencji był wypełniony po brzegi.

Zobacz także: Poznaj biotechnologię od środka. Zapraszamy na Dzień Inwestora Pure Biologics

Networking i spotkania biznesowe

Organizatorem Digital Dragons jest Krakowski Park Technologiczny, gdzie swoje siedziby ma giełdowa Selvita czy Ailleron. KPT to instytucja samorządowa, powołana do tego, aby wspierać przedsiębiorczość i innowacyjność. To właśnie dlatego impreza ma charakter typowo biznesowy. Próżno szukać na niej maniaków gier i fanów poszczególnych produkcji. Większość uczestników jest związana z produkcją gier oraz sektorem je wspierającym. Producenci gier poszukują wydawców i na odwrót. Spółki poszukują inwestorów, a inwestorzy ciekawych projektów.
 

Digital-Dragons-do tekstu


Networking, czyli możliwość poznania nowych projektów i przedstawicieli branży gamingowej, obok wartości edukacyjnej, to najmocniejsza strona tego wydarzenia. W trakcie konferencji spotkałem wielu przedstawicieli spółek gamingowych. Była okazja, aby porozmawiać z zarządem Bloober Team, Cherrypick Games, przedstawicielami 11 bit studios, Forever Entertaiment oraz wielu mniejszych spółek gamingowych z NewConnect.

Impreza warta odwiedzenia przez inwestorów giełdowych

Digital Dragons odbywają się co roku, w maju. Z pewnością jest to impreza godna odwiedzenia przez inwestorów giełdowych, zwłaszcza tych zainteresowanych inwestowaniem w producentów gier. Tych, w których gronie zainteresowania są projekty na wczesnym etapie rozwoju. To wręcz idealne miejsce, jeżeli chcemy otrzymać skondensowaną dawkę wiedzy i poznać przedstawicieli branży gamingowej, nowe trendy, zrozumieć jak funkcjonuje ten rynek. Za rok Strefa Inwestorów na pewno ponownie odwiedzi kolejną edycję Digital Dragons.

Zobacz także: Komunikacja spółek biotechnologicznych z inwestorami na wczesnym i późniejszym etapie działalności firmy - debata SI i ŚL

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.