Data premiery „Sniper Ghost Warrior Contracts” została ustalona. CI Games liczy na wysoką sprzedaż gry
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
16 sie 2019, 11:13

Znamy datę premiery „Sniper Ghost Warrior Contracts”. Kurs akcji CI Games pnie się w górę, a spółka liczy na wysoką sprzedaż

Jeszcze w środę pisaliśmy o przygotowaniach CI Games do targów Gamescom, spekulując, że prawdopodobnie w ich trakcie możemy spodziewać się konkretów w sprawie najnowszej produkcji warszawskiego studia. Tymczasem, dzisiaj została ogłoszona data premiery „Sniper Ghost Warrior Contracts”. Najnowsza produkcja CIG ma być dostępna na PC, jak i konsole już 22 listopada. Na tę informację kurs akcji spółki zareagował solidnymi wzrostami.

„Sniper Ghost Warrior Contracts” będzie mocno promowany przez spółkę na zbliżających się targach w Kolonii. Na Gamescom zostaną zaprezentowane nowe kontrakty w grze oraz regiony. Jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia wszyscy fani nowej produkcji będą natomiast mogli wcielić się w rolę snajpera.

- Premiera najnowszej odsłony Snipera odbędzie się w gorącym okresie przedświątecznym. To globalna data premiery zarówno na konsole jak i na komputery PC. Będziemy z nią dobrze widoczni na półkach sklepów na całym świecie, poprzez naszą własną dystrybucję w USA oraz sieć międzynarodowych partnerów dystrybucyjnych. – mówi Marek Tymiński, prezes CI Games – Tego dnia grę będzie można również kupić w kanałach cyfrowych. Szacujemy, że już w ciągu pierwszego roku sprzedaży właśnie z nich pochodzić będzie większość naszych zysków.

Zobacz także: 22 listopada premiera „Sniper Ghost Warrior Contracts” od CI Games

Data premiery „Sniper Ghost Warrior Contracts” coraz bliżej

Już za 3 miesiące wszyscy fani będą mogli zagrać w kolejną część Snipera. Jednak jeszcze przed premierą spółka CI Games zaprezentuje się podczas targów gamingowych w Kolonii, gdzie pokaże zarówno nowe regiony oraz kontrakty w grze.

Gra będzie dostępna na PC oraz konsole. Prezes spółki zapowiada, że w dniu premiery „Sniper Ghost Warrior Contracts” pojawi się również w sprzedaży w kanałach cyfrowych. Spółka będzie samodzielnie dystrybuować grę na amerykańskim rynku. W przypadku pozostałych krajów CI Games podjęło współpracę m.in. z firmą Koch Media, która wprowadzi produkcję na rynek brytyjski, niemiecki czy hiszpański.

Również podczas targów Gamescom spółka zaprezentuje się na stoisku swojego partnera, Koch Media. CI Games zapowiada, że już w pierwszym roku sprzedaży kolejnej części Snipera uda się odnotować większość zysków spółki.

- Na targach Gamescom pokażemy nowy region oraz nowe kontrakty najnowszego Snajpera. Przedstawimy również kilka nowych, unikalnych cech gry. Na targach będziemy również prezentować dwa tytuły spod szyldu United Label - Roki oraz Eldest Souls. Ich twórcy spotkają się z przedstawicielami prasy. Nasze stoisku znajdzie się w części biznesowej targów jako cześć Market Point. Taka formuła sprawdzała się dla nas bardzo dobrze we wcześniejszych latach – zapowiada Marek Tymiński.

Po dzisiejszej informacji notowania spółki w górę, a cena za akcję wynosi nawet 1,03 zł.

Notowania CI Games

Notowania CI Games, 2019 rok, interwał dzienny

Zobacz także: Już niedługo poznamy datę premiery kolejnej części Snipera. Oto, co CI Games chce pokazać na targach Gamescom

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.