Premiera Sniper Ghost Warrior Contracts jeszcze w tym roku. Oto, co CI Games pokaże na targach Gamescom
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
14 sie 2019, 15:07

Już niedługo poznamy datę premiery kolejnej części Snipera. Oto, co CI Games chce pokazać na targach Gamescom

CI Games nadal podtrzymuje datę premiery „Sniper Ghost Warrior Contracts” jeszcze w tym roku, jednak wciąż nie podano konkretnego terminu. Napięcie rośnie coraz bardziej, bo już w przyszłym tygodniu odbędą się targi Gamescom w Kolonii. Może wtedy spółka poda więcej szczegółów… Tymczasem ostatnie wiadomości na temat kolejnej części Snipera dotyczą zakończenia prac nad trybem multiplayer.

O kolejnej części produkcji CI Games było głośno jeszcze przed targami E3. Na kilka dni przed tym wydarzeniem spółka opublikowała trailer gry – na oficjalnym koncie na YouTubie kolejna część Snipera ma już około 540 tys. wyświetleń. Jednak nie jest to całkowita liczba, ponieważ na dwóch innych kontach (GameCheck oraz GameNew Playstation) łącznie obejrzano trailer już blisko 1,8 mln razy.

- Na targach GamesCom pokażemy nowy region oraz nowe kontrakty najnowszego Snajpera. Przedstawimy również kilka nowych, unikalnych cech gry. Na targach będziemy również prezentować dwa tytuły spod szyldu United Label - Roki oraz Eldest Souls. Ich twórcy spotkają się z przedstawicielami prasy. Nasze stoisku znajdzie się w części biznesowej targów jako cześć Market Point. Taka formuła sprawdzała się dla nas bardzo dobrze we wcześniejszych latach – zapowiada Marek Tymiński, prezes spółki.

Zobacz także: CI Games pokazało oficjalny trailer gry „Sniper Ghost Warrior Contracts”. Premiera gry jeszcze w tym roku

CI Games na targach Gamescom

Spółka po raz kolejny wybiera się do niemieckiej Kolonii, aby zaprezentować swoje produkcje przed tysiącami fanów. W tym roku zostaną zaprezentowane trzy gry - „Sniper Ghost Warrior Contracts”, „Eldest Soul” oraz „Roki”. Zarówno „Eldest Soul” jak i „Roki” to wybrane tytuły z kategorii United Label. Są to mniejsze produkcje w porównaniu do Snipera.

Powyższe produkcje zostały już pokazane przez polską spółkę na targach E3 w Los Angeles. CI Games pracuje jeszcze nad drugą częścią swojej kultowej produkcji „Lords of the Fallen 2”. Jednak pod koniec czerwca, z powodu braku realizacji planów na tę grę, mBank ograniczył spółce finansowanie. Tym samym, dopóki nie przedstawi ona odpowiedniego projektu instytucji finansowej, nie otrzyma pieniędzy na kontynuację prac nad grą.

CI Games wciąż nie podaje daty dziennej premiery ani nie informuje o zakończeniu prac nad kolejnym Sniperem. Jak na razie wiemy, że zrealizowano już tryb multiplayer, a gracze będą mieli do pokonania 25 głównych „kontraktów” oraz poboczne misje. Aby premiera kolejnej części Snipera była możliwa jeszcze w tym roku, spółka zrealizowała w czerwcu emisję akcji. W jej ramach pozyskała około 10 mln zł finansowania, które przeznaczy również na akcje marketingowe swoich gier.

- Do startu procesu certyfikacji na konsolach gry Sniper Ghost Warrior Contracts pozostało jeszcze kilka tygodni. Obecnie zespół koncentruje się na ostatnich szlifach rozgrywki oraz eliminowaniu błędów. W obecnej fazie projektu jest to kluczowy proces. Naszym partnerem w zakresie testowania gry jest dobrze znany w branży QLOC. Jesteśmy już bardzo blisko wyznaczenia i podania do publicznej wiadomości dokładnej daty premiery najnowszej odsłony Snajpera – komentuje Marek Tymiński.

Zobacz także: CI Games kończy pracę nad trybem multiplayer w Sniper Ghost Warrior Contracts i podtrzymuje termin premiery w 2019 roku

To już czwarta część Snipera

Ostatnio spółka poinformowała, że odwołuje prognozy przepływów finansowych za II oraz III kwartał 2019 roku. Na tę decyzję miało wpływ kilka czynników m.in. zakończenie współpracy z Defiant Studios, zmiana zespołu produkcyjnego „Lords of the Fallen 2”. Od czerwca spółka odnotowuje spadki notowań, a cena za akcję wynosi już 0,96 zł. Kapitalizacja CI Games znajduje się na poziomie 145 mln zł.

Notowania CI Games

Notowania CI Games, 2019 rok, interwał dzienny

Pierwsza część Snipera została wydana w 2010 roku, a w pierwszym roku sprzedaż wyniosła 2 mln egzemplarzy. Pomimo dużej popularności, gra nie cieszyła się pozytywnymi opiniami wśród krytyków. Druga część ukazała się w 2013 roku, a trzecia w 2017 roku. Jednak sprzedaż „Sniper Ghost Warrior 3” rozczarowała wydawców – wyniosła 1,3 mln egzemplarzy i była poniżej oczekiwań.

„Sniper Ghost Warrior Contracts” będzie pierwszą, dużą premierą spółki od ponad 2 lat. Gra została wyceniona na 39,99 USD/euro i będzie przeznaczona zarówno na PC jak i konsole Xbox oraz PlayStation.

Zobacz także: Targi Gamescom 2019 już wkrótce. Wiemy co pokaże CD PROJEKT, Techland, 11 bit studios i inni producenci gier z GPW oraz NewConnect

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.